Osudný den, aneb láska ani smrt si nevybírá 6

17. června 2013 v 16:26 | Ada |  Osud, aneb smrt ani láska si nevybírá
OSUDNÝ DEN, ANEB LÁSKA ANI SMRT SI NEVYBÍRÁ (6)

Centrála
Frank se vrátil do konferečky, Karin ještě promlouva k hasičům a když si všimla, že dorazil předala mu slovo. "Doufám, že se mezi váma už našel někdo, kdo je ochotnej letět s náma. …Ano, já poletim." Řekne jeden z hasičů. "Dobře děkujeme a můžeme vás ostatní požádat o to, aby ste opustili místnost?" Požádá je Ebelsieder. "…No jo." Řekne ten, který byl od začátku proti. "Hodně štěstí. Držíme pěsty…" Popřejí jim aspoň ostatní. "Omluvte chování kolegy, on má těžké období, a jak vám můžu pomoci?" Zeptá se hasič. "Podle situace budeme chtít, abyste zůstal s kolegou na místě, než se vrátí z nemocnice jeden z vrtulníků. Máme zkušenosti s první pomocí?" Ptá se Karin. "Ano mám dokonce za sebou studium na zdrávce, sice nedokončený, ale v palici mi něco zůstalo. Dobře, připravte si zdravotnické vybavení a nosítka." Řekne mu Karin. "OK a za jak dlouho jsem dorazíte? Ještě nemáme přesný čas. Můžete mi dát na sebe číslo?" Optá s eho Ebelsieder. "Jasně, nemám problém." Hasič mu nadiktuje číslo. "A vaše jméno? Hanno Steigl. Děkujeme pane Steigle." Říká Biggi. Frank se otočí po hlase, a u dveří uvidí Biggi, i když už není namalovaná tak jí to strašně sluší.
Pak se odpojí z webky, sednou si ke stolu a rozprostřou po něm mapu. "Z těchto souřadnic, které máme od centrály mohli letět třemi trasami. Já bych letěla tou nejkratší cestou." Říká Biggi. ,,Hm, ale i tak nám pořád zůstávají dvě trasy." Namítne Frank. "Hm to jo, ale ta třetí by jim zabrala něco přes hodinu a půl jako normální let, tu bych vynechala úplně." Říká Biggi. "Já vím, ale v téhle situaci nemůžeme nic podcenit. Musíme prohledat všechny. Jasně já si vezmu tu třetí." Oznámí mu Biggi. "Fajn, já tu druhou a tu první by jsme pak prohledali dohromady." Domluví se na pátrání Frank s Biggi. "A ještě by jste si měli dohodnout s kým budete chtít letět, pane Stalere, doktorko Thalerová?" zeptá se jich. "Já poletim sváma pane Ebelsiedere." Říká Karin. "A já s Biggi. Ok a svámi ještě poletí pan Steigl. A Franku jestli ti nebude vadit vezmu si hasičský vrtulník." Řekne Biggi. "Samozřejmě nebude." Někdo klepe na dveře. "Vstupte. Nesu vám zprávu o počasí." Přichází do konferečky nějaký muž z centrály. "Ach ano, děkujem." Řekne mu zdvořile Frank a zadívá se do papírů a pak na ostatní. "Tak co Franku, jak to vypadá?" Ptá se ho Biggi, když dlouho nic neříká. "Bylo to zlý a je to pořád zlý.... Vítr se v horách pohybuje v nárazech okolo 90 km rychlosti a víc, do toho vzdušný víry a turbulence a úhrn srážek je zde 15 mm za hodinu, jediné štěstí je, že bouřky už nehrozí. Teplota se v noci pohybovala ještě kolem 23°, ale pak šla prudce dolů a teď je 12°." Karin si povzdechne a dodá. "Takže jim ještě hrozí podchlazení a v horším případě zápal plic."
"Ale poletíme, ne?" Říká vyděšeně Ralf. Frank se podívá na Biggi a pak řekne. "Jo, ale je to riskantní. Stačí málo, aby..... DOST!" Vyjede Biggi. "Já vím jaké je riziko a jdu do toho, ať se stane co se stane, kluky tam nenechám Franku. Já netvrdim, že chci akci odvolat, jen říkám, že jsme ohroženi i my stejně jako byli oni, když jim nešla vysílačka a nevěděli do čeho letí." Odpoví ji sklidem Frank. "Promiň......" Špitne Biggi. "Sbalíme se a půjdeme se podívat jak je na tom ta oprava, dvě hodiny uplynuly." Rozhodne Frank. Sbalí se a jdou do dílen. Frank jde první, druhý za ním klopítá Ralf a poslední jde Biggi s Karin. "Ty Biggi? No co je? Ty máš něco s Ebelsiederem?" Biggi se na Karin nedůvěřivě podívá. "Jak tě to napadlo?" Biggi i přes sebezapření cítí, že rudne. "Flirtovala jsi s nim a teď si najednou tykáte? Ale Karin... To je tou situací." Řekne Biggi. "No jasně, poznám když lžeš Biggi. ….No dobře, možná se mi libí... Jenom?" Nevěří ji Karin. "No tak Karin, prosím nechme toho, nechci řešit sebe, když nevíme co je s kluky." Karin pokrčí rameny, ale Biggi stejně nevěří.
Už došli ke garážím kde je náhradní BK. "Už to máte hotový?" Nebere si Frank servítky. "Ještě to chce čas. Musíme prozkoušet naviják." Řekne s klidem mechanik. "Vždyť jste na to měli 2 hodiny a kus, tak jak to, že to nemáte? Tak ještě 20 minut." Frank by mu něco řekl, ale snaží se držet dekórum. "A vy tu budete na nás koukat?" Biggi se naštve. "Jo budeme vám dýchat na krk, abyste pohli svýma lenivýma prdelama!" Jeden z dělníků se na něho pousměje a to už Biggi nevydrží a vrazí mu facku. "Co si to dovolujete?" Oboří se na ni. "To co vy k našim kolegům, jestli to nepřežijí, tak teprve poznáte co jsem zač." Biggi se zjevně ulevilo, a chlapi to přeci jen zrychlí.
O několik minut později
"No tak mi jsme asi hotovi." Hned co to všichni uslyší, hodí tašky na plošinu a pak ji začnou vytlačovat ven, a mechaniky vůbec nenapadne, aby jim šli pomoc. Když jsou v dobré vzdálenosti od garáže naskočí na plošinu a nasedají do vrtulníku. Pilotuje Frank, vedle něho si sedne Biggi a Karin s Ralfem jsou v zadu. "Biggi zavolej panu Steiglovi ať se připraví, že tam budeme zhruba za 50 minut."
"Jo, jo už volám." Dodá Biggi. Frank zapíná motory, vrtule se roztáčí, helikoptéra nabírá na rychlosti a Frank ji pomalu zvedá. "BK117 centrále v 9:00 vyrážíme na záchrannou akci do Esbachovských skal s mezipřistáním v Neuestadtu. Rozumim Medicoptere 117, hodně štěstí a budete chtít pravidelné informace o počasí? Ano a konec."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 31. srpna 2014 v 0:11 | Reagovat

Snad je brzy najdou a zachrání :-(

2 Ada Ada | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 8:49 | Reagovat

[1]: 8-) To si jeste pár dílů počkáš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama