Osudný den, aneb láska ani smrt si nevybírá 8

21. června 2013 v 16:35 | Ada |  Osud, aneb smrt ani láska si nevybírá
OSUDNÝ DEN, ANEB LÁSKA ANI SMRT SI NEVYBÍRÁ (8)

Na výběžku, kde je skalní plošina spatří zbytek vrtulníku. "Pane bože...." Vydechnou oba ohromeně. "Udělám okruh a podíváme se jestli nejsou uvnitř." Udělají menší okruh, ale díky větru se jim to moc nedaří. "Půjdu dolu." Řekne Karin. "Ne, je to nebezpečný." Namítne Ebelsieder. "Musíme se ujistit, můžou být uvnitř. .... Dobře, ale nesmíte se odpojit, protože jinak bych vás už nevytáhl a ještě si tam dejte batoh a vakuovou matraci, aby jste byla těžší. Dobře." Karin se přesune dozadu, vezme si popruhy, otevře dveře na lano připne baťoh, matraci a pak sebe. "Biggi? Jo. Našli jsme trosky vrtulníku na souřadnicích 64° 20' západně a 41° 86' severně….. Žijou? Nevíme, zjišťujeme. Dobře za 15 minut jsme u vás. OK." Pak začne Frank spouštět Karin. "Ještě 3, 2 a 1 sem dole. Povolim vám o kus lano a dávejte bacha ať se nezasekne. Nebojte." Karin prohledá vrtulník. "Nikdo tu neni. Rozumim, vytáhnu vás. Myslím, že šli pryč. Pryč?" Frankovi se to nějak nezdá. "Promluvíme si o tom nahoře." Pak začne navíjet lano a Karin je za chvíli zpět v BK. "Jak jste to myslela tím, že jsou pryč?" "Chybí tam tašky, EKG, kyslík, nosítka. Dobře, vezměte mapu a pojďte ke mně." Karin si vleze dopředu a rozloží mapu. "My jsme teď tady." Říká Frank. "Hm a tady je vyhlídka, pokud šli po cestě mohli dojít až sem." Karin na mapě ukáže nějakou zapadlou vesnici. "Kdyby tam došli, určitě se o tom dozvíme, ale poletíme tudy. ... Biggi kde jste?" "5 minut od vás." "Ve vrtulníku nikdo nebyl ale jsme nad nějakou stezkou, poletíme podle ní, myslíme si, že odešli po ní. Rozumim." Když v SH3 uslyší tuto zprávou cítí dobrý pocit a znova najdou už dávno ztracenou naději. "Vidíš to Biggi, budou v pohodě." Biggi se po dlouhé době pousměje a kývne na souhlas, ale dál se snaží zahnat myšlenky na to co když už je pozdě.....
"Pane Ebelsiedere?" Začne Karin. "Ano doktorko?" "Před námi, ta cesta. Hm, sesuv?" Pronese Frank ".. Co když ne? Co když tudy šli a utrhlo se to snimi, mohli by být teď v tom hájíčku. ..... Co když ne? Musíme dolu, každá stopa je k něčemu." Říká Karin. "A když tam nebudou ztratíme akorát další čas. .... Dobrá sletím o kousek níž a porozhlídneme se." Karin kývne a znova se přesouvá do zadu a otevírá dveře. "Vidíte něco? Na sesuv to nevypadá, řekla bych, že tady byli. Jsou tu sválený a zabahněný místa, který s tím nemají nic společného." Řekne Karin. "OK, podíváme se kde budeme moc přistát." Karin si opět sedne dopředu. "Biggi kde jsi? Vidíme vás, co jste našli? Nějaký sesuv, přistaneme tu a pročesáme háj. Rozumim, ale nevim jestli se sem vejdeme. Pokusíme se." Biggi se pousměje a letí za BK. Jako první na zem dosedne BK, Biggi čeká až se zastaví vrtule. Poté z vrtulníku vyleze Karin a Ebelsieder.
Frank zkontroluje místo a poté řekne Biggi do vysílačky. "Bude to o chlup, ale vejdete se. Rozumim." Biggi s SH3, přistane jako s pírkem. Když vylezou z helikoptéry namíří si to už obtěžkány taškami k BK. "Tak jak začneme?" Ptá se Ralf. "Rozdělíme se." Řekne Frank, ale hasič něco začne namítat. "To není dobrý nápad. Všichni jste pod tlakem a určitě nebude tak pozorný jako normálně, doporučoval bych aby jsme to prošli všichni jednou trasou, uděláme takovou malou rojnici. ... Kdyby tu byl Gonzo." Posteskne si Ralf. "Gonzo?" Zeptá se Steigle. "Můj služební pes, minulej týden si při akci zlomil packu. To je mi líto, ale měli by jsem už vyrazit." Popožene je Steigle. Frank a Karin se podělí o tašky, další ruku k dílu přidá i Steigl, i když toho nese už dost. "Je nás pět, takže bude dobré když si uděláme tak 2 - 3 metry rozestupy a na část, kterou neobejmeme tak tu prohledáme pak." Organizuje Steigle. "Snad ví co dělá." Šeptne Biggi Karin. "Je to hasič, měl by..." A zadívá se na něho. "Že by nová láska na obzoru?" Zašeptne Biggi. "Nééé, neblázni, vždyť je mladší než já. No a? Lásce neporučíš." A přitom se Bigg podívá na Franka a uvědomí si, že on je o pět let starší, ale jí to vůbec nevadí, najednou by ho chtěla objímat a políbit. ".....Biggi? ....Co?" Karin se směje. "Co je?" "Vnímalas mně?" "Samozřejmě." "A co jsem říkala?" "No, že by si to zkusila." "Teda Biggi, ty jsi úplně mimo." Zakroutí nad ní hlavou Karin a dál to raději nerozebírá. Už jsou na začátku háje, rozestupují se a za chvíli začnou pátrat. "Poslouchejte a mějte oči na šťopkách i sebemenší věc nám může pomoc." Upozorní je ještě jednou Steigl.
Po několika minutách pátrání
"A co když tu vůbec nebudou?" Začně Ralf. Slabé PÍP, PÍP..... "Ztrácí čas a my tu lezeme zbytečně? Stalere buďte z ticha." Napomene ho Ebelsieder. PÍP,PÍP.... "Něco slyšim!" Řekne Biggi. "Buďte z ticha!" PÍP, PÍP, PÍP. "Slyšíte to?" "Jo, proto jsem chtěl, aby ste byl z ticha Stalere." ".... Já nic neslyšim." Řekne Ralf a později i Karin. "A co vy?" Zeptají se Steigla. "....Je to celkem pravidelné, zrychlené..... řekl bych, že je to EKG." Všem se rozzáří oči a najednou dostanou ztracenou naději a plno energie je co nejrychleji najít. "To znamená, že žijou." Vydechne ochromeně Karin. "Ale kde jsou odkud to jde? Je to slabí, půjdeme dál a když se nebude zvyšovat hlasitost tak pak půjdeme jih. OK." Souhlasí všichni. Ušli několik metrů a Steigle říká. "Už nic neslyšim. Já ještě jo, ale zeslabuje se to." Odpoví mu Biggi. "Vrátíme se zpět a to by bylo aby jsme je nenašli." Už jsou na původním místě, nechají si stejné rozestupy jen jdou jiným směrem, před sebou vidí, že za chvíli vyjdou z háje, ale najednou Steigleovi ujede noha a on sjede ze srázu, kterého si doposud nikdo nevšiml. "Pane bože!" Vyjekne Karin a běží se podívat blíž. "Jste v pořádku?" "Joo, a našel jsem je." "COŽE??" Steigle se zvedne ze země a jde k ostatním aby jim pomohl. "Pomůžu vám dolu, dejte mi nejdřív ty tašky, a nosítka...." Ralf s Frankem mu to podají a pak pomůžou holkám.
Karin se nejdříve vrhne k Thomasovi, protože ten jediný je intubován a monitorován. "Ralfe pojď mi pomoc a ty Biggi a pane Ebelsiedre se podívejte na kluky." Frank přistoupí k Petrovi a všimne si červené karty kterou má přichycenou na overalu. "Na červené kartě je napsáno: Střední otřes mozku, naražená žebra, potíže s dýcháním, řezná rána na paži, masivní krvácení do břicha nevylučuji ani rupturu sleziny, výron kotníku, podchlazení." Karin se udělá nevolno. "Cože?? Biggi?" Marc má na sobě též červenou kartu. Biggi jí začíná číst diagnózu. "Těžký otřes mozku s krvácením do mozku, oblasti ramene se tvoří hematom po luxaci, naražená žebra, potíže při dýchání, břicho měkké." Karin nemá slov, pro zatím nechá Thomase, Thomasem a jde nejdříve za Petrem. "Zorničky nereagují, puls téměř nehmatý, dech slabý, břicho tvrdé jako kámen. Ralfe monitor, roztok HS a fízák, natáhni 1 mg adrenalinu, 0.5 fenta a ringra a připrav larindoskop a tubus 8. Jak je na tom s talkem? 80 na 50. Biggi....... Biggi....." Karin se snaží Biggi přiměť ke spolupráci, ale Biggi je úplně mimo. "Pomůžu já." Řekne Frank. "Dobře budete s Petrem pravidelně dýchat, jednadvacet- dvaadvacet.... Je mi to jasné doktorko." Poté se Karin přesune za Marcem. "Zorničky nereagují, puls nehmatý, dýchání povrchní. Larindoskop, tubus 8, monitor, 2 mg adrenalinu, 0.5 fenta, 1 mg substanticholinu.. Ralfe dělej. Hodnoty? 60 na 40. Hanno pojdtě sním dýchat. A my se ještě podíváme na Thomase." Řekne Karin Ralfovi. "Zorničky mají střední reakce, pravá plíce dýchá slabě, je udělaná punkce, levá plíce s drobnými šelestmi v pořádku, břicho měkké, otevřená fraktura femuru, s krvácením a fraktura pravé ruky. Ralfe HS a 0.5 myozilanu a ringra. Připrav další tlakový obvaz a nafukovací dlahu, musíme zabránit krvácení, nesmí dojít k ruptuře tepny." Biggi už se vzpamatovala a šla vystřídat Franka v dýchání.
Když Karin doošetří Thomase, obrátí se ostatní. "Petr poletí se mnou, opatrněho ho přeložte na nosítka. A Marc jde s tebou Ralfe. Ale Karin...." Začne koktak Ralf. "To nedám, vždyť....." "Musíš to zvládnout, budeme se dorozumívat přes vysílačku, zvládneme to, musíme, oni to taky zvládli." "Karin co když zem...." "Ne to se nestane a jestli jo, nezáleží na tom jestli si doktor nebo ne. Myslíš, že Petr má větší šance než Marc, když letí se mnou?" Ralf se na ni podívá a zavrtí hlavou. "Tak vidíš, zvládnem to." Povzbudí Karin Ralfa, ale odvahu dodává i sobě, ví, že nemusejí let přežít. Oba jsou ve velmi kritickém stavu. Marca položí na vakuovou matraci. "Pomůžu vám." Nabídne se Hanno. "Ne, musíte zůstat u Thomase. Bude to jenom chvilka než dojdeme k vrtulníku." "Nepřipadá v úvahu, zvládnem to." Odbyde jeho pomoc Karin. "Dobře, tak vám alespoň pomůžu nahoru." Karin nijak nereaguje. "Vylezte oba na horu, nejdříve vám podám Petra a pak Marca." Řekne Hanno Ebelsiedrovi a Ralfovi. "Ale co nejopatrněji, sebemenší náraz jim může ublížit." Nebojte Karin, nedělám to poprvé." Odpoví ji Hanno. Jako první dostanou nahoru Petra a pak Marca, Karin měla zbytečné obavy, kluky přepravili nahoru úplně v klidu. Teď Hanno pomůže Biggi a Karin, na hoře je přidrží Ralf. "Zvedáme na tři. Raz..... dva.... tři." Frank s Karin můžou vyrazit. "Jsi připravená Biggi? Jo. Raz..... dva.... tři." Ralf s Biggi též vyrážejí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 21. června 2013 v 23:24 | Reagovat

Uf, to jsem si oddychla, konečně je našli :-) doufám, že to stihnou včas do nemocnice a všichni to přežijí, název povídky mě nahání trochu obavy :-o... Ale jinak povedená povídka.

2 Ada Ada | E-mail | Web | 23. června 2013 v 15:47 | Reagovat

Děkuji, neztrácej naději, brzo se vše dozvíš

3 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 23. června 2013 v 18:49 | Reagovat

Tak v pokračování už jsou dva v nemocnici, ale Thomas ještě ne. To jsou nervy... ??? Ty mně to snad děláš schválně :-)

4 Ada Ada | E-mail | Web | 23. června 2013 v 19:18 | Reagovat

[3]: ne to opravdu ne, ale obavam s eze na nervy to jeste bude....

5 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 23. června 2013 v 19:20 | Reagovat

[4]: To se mám teda na co těšit :-D Modlím se, aby to skončilo dobře

6 Jana Jana | E-mail | 31. srpna 2014 v 12:55 | Reagovat

Konečně je našli, Snad to zvládnou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama