Červenec 2013

Vlak

30. července 2013 v 10:31 | Ada |  Hlášky

Slyšim zvony znít 3

29. července 2013 v 8:30 | Ada |  Slyšim zvony znít
SLYŠIM ZVONY ZNÍT (3)
"Neměl by si jít do práce?" Řekne po chvíli karin. "Nemusíš se bát, nikam se ti neschovám, budeme tu na tebe netrpělivě čekat." Řekne Karin a přidá svůdný úsměv. Michael ji ač nerad opustí, ale už se těší na večer, konečně bude jejich krize zažehnána.
Tři dny uplynou jako voda a je tu jejich svatební den. Karin se s pomocí Biggi, Lisy a Laury připravuje doma, Michaelovi postačí základna. Karininy šaty jsou zdobeny od pasu nabíranou sukní s volánky až na zem. Holky Karin udělají drdol, ve kterém je chycený závoj a ozdobený kytičkami. A ve váze je kytice z bílých a růžových růží. Když je Karin nachystaná vyrážejí pomalu na základnu.
Na základně už je netrpělivě vyhlíží Michael a chvíli na to dorazí i oddávající. Holky dorazí jen několik málo minut před obřadem, ale když Michael uvidí Karin spadne mu čelist. Ve svatebích šatech jí to neskutečně sluší. Příde mu, že ji to sluší mnohem víc, než když je spolu zkoušeli. Michael přijde k ní a pevně ji obejme a zašeptá jí do ouška."Moc ti to sluší miláčku." Ale pak už se připravý a až Petr zapne přehrávač se svatebním pochodem vydá se Michael s Karin do hangáru a přestoupí před oddávajícího. "Milá Karin, milý Michaeli stojíme zde abychom tu uzavřeli Vaše manželství. Manželství, které je nejdůležitější a nejvýznamější kapitolou ve vašem životě. Táži se vás ženichu, jestli zde vstupujete dobrovolně do manželství s zde přítomnou Karin Thalerovou?" "Ano." Odpoví Michael s úsměvem. "A táži se vás nevěsto, jestli zde vstupujete dobrovolně do manželství s zde přítomným Michaelem Lüdwitzem?" Karin si s odpovědí dává schválně na čas. "Ano." Odpoví. "Prohlašuji vaše manželství za právoplatně uzavřeno a je na čase aby jste si vyměnili snubní prsteny a dali si svůj první manželský polibek." Ale místo jednoho si jich dají několik, aby něco nezanedbali. "Teď už manželé Lüdwitzovi, poprosím o podpis a též vyzvu Vaše svědky pana Thomase Wächtera a pani Biggi Schwerinovou."
Po obřadu se všichni odeberou před hangár, kde je na heliportu připravena svatební hostina a samozřejmě nechybí ani velký svatební dort. Všichni si tento den velice užívají a dlouho zůstane všem v paměti.
Po hostině a skoro ve večerních hodinách, unese Michael svou vyvolenou do romantického hotýlku, kde si užijí svou svatební noc.

Slyšim zvony znít 2

28. července 2013 v 8:30 | Ada |  Slyšim zvony znít
SLYŠIM ZVONY ZNÍT (2)
"Dobře, ale musíš mi věřit a když ne mě tak policii, ale opravdu nám nic už nehrozí." Dodá Michael. Karin si povzdechne a řekne. "Ty jsi to nepochopil viď?" "A co jsem měl nepochopit?" Zeptá se podezíravě Michael. "Už nejsem sama...." Řekne Karin. Michael se zamračí a pronese. "Ty někoho máš? Našla jsi si někoho jinýho?" ... "Víš co Michaeli vykašleme se na to, už mě to vážně nebaví. Nevezmu si tě, už jsme si přestali rozumět. Bolí nás to, ale bude to tak lepší." Řekne Karin se slzami v očích a chystá se odejít, ale Michael ji zarazí. "Karin neblázni, já o tebe nechci přijít... Dám ti tolik času kolik budeš potřebovat, ale prosím neopouštěj mě." Karin nereaguje, zvedne se a odejde.
Další den čeká na Michaela v práci překvapení. Karin ze zdravotních důvodů ukončila pracovní poměr, náhrada přijde za dva dny. Michaelovi to nedá a zavolá na centrálu, přece Karin vypadala včera zdravě.... Jenže se dozví, že pracovní neschopnost doktorky Thalerové bude trvat 7 měsíců. V tu chvíli mu dojde podstatná věc a okamžitě se rozjede za Karin - práce, nepráce.
Cestou domu koupí její oblíbené květiny. Když přijede do domu, Karin objeví na zahradě, jenže ta ještě nemá o Michaelovi ani tušení. Karin sedí v křesle, má jen plavky a čte si. Ničeho si nevšiml, protože na Karin není ještě těhotenství znát. Chvilku ji pozoruje a pak v kročí do jejího zorného úhlu. Karin ho z pozoruje a odloží knížku. Michael dojde k ní a řekne. "Miláčku promiň, že jsem byl takový trouba, nedošlo mi, že čekáme miminko i když jsi to včera naznačovala. Jsem pitomec a už chápu tvojí obavu a také pochopim, že si mě držíš od těla co nejdál, ale prosím neodháněj mě od vás."
"Michaeli zadrž." Řekne po chvíli Karin. "Včera jsem dlouze přemýšlela a rozhodli jsme se, že si tě vezmeme, protože tě také strašně milujeme a nechceme o tebe přijít, nikdy." Řekne mu a skočí Michaelovi kolem krku. Ten jí obejme a pak se začnou líbat.

HANS HELLER

27. července 2013 v 16:25 | Ada |  Postavy
Po dlouhé době vám opět přináším jednu z postav, protentokrát jsem zvolila tuto postavu.

Hans Heller
- Herec
- Věk: 55
- Narození: 14. září 1957, Německo
- Znamení: panna
- Výška: 180 cm
- Po maturitě studoval na Hannoverské univerzitě hudbu a divadlo
- Hans je nadšeným sportovcem
- Mezi jeho záliby patří: kanoe, kajak , jízda na koni, lyžování a akrobacie
- umí tři světové jazyky: angličtinu, francouzštinu a španělštinu- Žije střídavě v Hamburku, Kolíně nad Rýnem a v Mnichově
- Je často obsazován ve filmových rolí a nebo v televizních produkcí
- Proslaven v divadelní roli hry Romeo a Julie a West Side
- Poslední role baly v německé telenovele
- nejznámější rolí byla postavena pilota Jense Köstera v seriálu Medicopter 117.
- Jens k Medicopteru nastoupil v 5. řadě ve 3. dílu s názvem Plutonium a přidává se k týmu A
- Jens nahradil zemřelého Thomase Wächtera
- Má dceru Annu, která žije v Africe se svojí matkou
- Neviděli se 4 roky a Anna se najednou objeví v Německu
- Ze začátku mezi nimi jsou konflikty a neshody, Jens si se svou dcerou neví rady aona mu to také neulehčuje
- Po nějaké době se spolu z žijí a Anna u něho zůstane napořád

Slyšim zvony znít 1

27. července 2013 v 8:30 | Ada |  Slyšim zvony znít
Než jsem odjela na dovolenou slíbila jsem mé kamarádce Katy povídku. Povídka bude mít několik částí a doufám, že se ti bude líbit.

SLYŠIM ZVONY ZNÍT (1)
Co byl Michael svědkem vraždy a poté musel svědčit jeho vztah s Karin má vážné trhliny. Jejich vztah už neni harmonický, pořád se hádají a Karin raději volný čas tráví bez Michaela, nechce se na něho moc upínat. Má strach z toho, že by se to mohlo opakovat a zajít to ještě dál a to tak, že by Michael musel opustit Německo...
Jednou měli oba týmy večer volno a ranní směnu si vzal tým B. Thomas a Michael trávili večer u piva v jejich oblíbené hospůdce Na růžku. Michael si zase stěžoval, že ho Karin odmítá a, že má strach z krachu jejich vztahu. V tu dobu dostal Thomas vnuknutí. "A co uspořádat tajně vaši svatbu na základně?" Michael se na Thomase zašklebí a řekne. "Neblázni Thomasi." "No ne, počkej, vždyť oblečení jste si zkoušeli, víš jaký šaty Karin chtěla a s prstýnky by neměl být problém ty seženeš raz dva a potom co je základna bez šéfa tak si myslim, že nějaký volno si taky vydupeme." Pokračuje ve své teorii Thomas a zamlouvá se mu čím dál víc. "Já ti vážně nevim." Odpoví mu nevěřícně Michael. "Máš snad lepší nápad jak si Karin udržet a nepřijít o ni?" Zeptá se Thomas a Michael jen němě zakroutí hlavou a zdáse, že o tom začíná přemýšlet. Thomas s eusměje a řekne. "Že bych už slyšel svatebná zvony?"....
Od Thomasova plánu uplynulo již 14 dní a Michael už organizuje svatbu. Velký den nastane už za tři dny, ale i přesto, že přípravy byli zcela tajné, Michael se rozhodl, že Karin o svatbě řekne, přeci jen má pořád strach, že ho Karin odmítne.
Večer si společně zajdou na večeři a při jídle načne Michael téma svatba. "Víš Karin přemýšlel jsem o naší svatbě." Karin zvedne údivem obočí. "Pch... zrovna ty a zrovna teď?!" "Nechci se hádat Kari, miluju tě a to ty víš a chtěl bych aby jsme se konečně vzali." Řekne ji Michael, ale Karin se opovržlivě pousměje. "Ty by si chtěl? To je pořád já bych chtěl.... ale zajímá tě co bych chtěla já? Jaký já mám potřeby? Nebo tvoje ego je víc?" "Ale Karin, vždy jsi mě zajímala a zajímáš... jen jsem chtěl, aby jsi konečně pochopila, že už je vše za námi a, že náš vztah myslím opravdu vážně." Řekne Michael a Karin chytne za ruce. Karin ho pozoruje a chvíli přemýšlí. "Víš.... nejde už jen o mě." Řekne jemně.

Zvědavost se nevyplácí 3

26. července 2013 v 7:30 | Ada |  Zvědavost se nevyplácí
ZVĚDAVOST SE NEVYPLÁCÍ 3
Pak se Thomas dá do vysvětlování přistání. Jelikož Ralf přistává na trávě zvládne to docela dobře a zdárně přistane, ale sanitky tu ještě nejsou. "Ralfe pomoc mi Biggi vyložit, musím ji intubovat." Řekne Gabi a už vyndavá nosítka, Ralf vyndá tašky první pomoci a poté společně vyloží Biggi z BK.
Na místo dorazila první sanitka, Gabi pomůže s kolegyní a doprovází ji do nemocnice. S mužem pojede Ralf a BK si tu později vyzvedne Thomas.
Gabriela se v sanitce dozví, že lék bude na kliniku dopraven letecky za 15 minut, ale tím se Biggiina šance na přežití zase snižuje....
Po příjezdu na kliniku je Biggi znova vyšetřena a jsou ji podána alespoň protialerginí léky, pak ji lékař ošetří vpich a snaží se z toho vysát co největší množství jedu. I přesto se její stav neustále zhoršuje, začíná mít nepravidelnou srdeční akci. Gabi u ní sedí a promlouvá k ní v duchu. "Biggi nevzdávej se, bojuj léky dostaneš za pár minut a všechno bude zase dobré..."
Náhle se otevřou dveře ambulance a vejde sestřička a řekne. "Vrtulník s protilátkou právě přistál na střeše." O chvíli později dorazí lékař a Biggi aplikuje první dávku protilátky. Biggi tuto injekci bude muset dostat ještě třikrát. "Kolegyně běžte už domů, tady už nejste nic platná, teď musí pani Schwerinová bojovat sama. Přijďte zítra, to už by měla být při vědomí a kdyby se něco dělo tak vás budu ihned informovat." Řekne ošetující lékař Gabriele. Gabi poděkuje a vyjde na chodbu, kde informuje své kolegy a pak se zavěsí do Ralfa. Poté všichni opustí kliniku a vydají se zpět na základnu a pak domů, šéf jim zařídil volno.
Další den jdou Biggi všichni navštívit, její stav je stabilní a nebude mít ani žádné následky, naštěstí léky byli podány relativně v čas.
Biggi je po pár dnech propuštěna domu a už se těší až ji skončí neschopenka a zase začne lítat.

Zvědavost se nevyplácí 2

25. července 2013 v 7:20 | Ada |  Zvědavost se nevyplácí
ZVĚDAVOST SE NEVYPLÁCÍ 2
Gabriela dá Biggi infuzi a pak injekci s kalciem. Nakonec nasadí pacientovi sluchátka. "Co jste měl v domě za živočichy?" Zeptá se rázně Gabi a muž se jen vyděšeně dívá. "No tak chlape? Naše pilotka má vpich na ruce takmi sakra řekněte co to chováte?" Zvýší hlas Gabriela. "Škorpióny.""Jaký?" "No... no." Začne muž koktat."Já.... já ani nevim, přivezl jsem si je z Egypta... tajně." Řekne muž a podívá se na Biggi. "Ralfe nemůžeme čekat na Thomase, to by Biggi nemusela vydržet." "A co chceš dělat? Ty snad víš jak stim lítat?" Gabi se podívá na Biggi. "Biggi musíš nám pomoct, jak s tim má Ralf letět?" Řekne jemně Gabi a pozoruje Biggi, jejíž stav se rychle zhoršuje. "Ok, Ralfe.... cyk - liku.... lehce stlač.... dolu a ....knipl poso - uvej dopře- du...." Gabi mezitím napojila Biggi na EKG, není moc dobré. "Měl ten škorpión světlou barvu a ukončení ocasu černě zbarvené?" "Ano." Řekne muž. "Ralfe máme tak 30 minut než jí to ochromý dýchací cesty a činnost srdce, ten jed by potřeboval z rány ven, ale bojim se to zde udělat, kdybych ji poranila tepnu, určitě by to nezvládla." Řekne těžce Gabriela když vidí svou kamarádku v takovém stavu. "Biggi už tě necháme, jen mi prosím neusínej, ano? A snaž se pomalu a hluboce dýchat." Biggi kývne. Gabi zaškrtí vpich a dá jí další injekci.
Thomas na základnu dorazí za 5 minut, Ralf se pohybuje z místa, ale v takovém letu nelze moc pracovat. "Biggi jak dál? Co mám dělat?" Gabi pohladí Biggi, aby ji zase začla vnímat a z opakuje otázku. "Mu-síš pra-vým pedá-lem.... dopře-du a le-vým... do za-du....." Sotva to dořekne začnou se Biggi přivírat oči. "No tak Biggi něco jsme si řekli, nesmíš spát." "Já... už... ne-můů-žu..." Špitne Biggi z posledních sil.
Pár chvil na to se s BK spojí Thomas a vysvětlí Ralfovi pilotování. Biggi za 10 minut upadne do bezvědomí a chvílemi trpí svalovými křečemi. "Thomasi, musíme rychle na kliniku, tak nám konečně pomoz. Na Biggi to působí rychleji než jsem předpokládala." Řekne Gabi do vysílačky. Thomas ji po chvíli přemýšlení odpoví. "Za 5 minut budete moci přistát na mýtině a šéf už zajišťuje záchranku, která tam bude přistavěna.

Zvědavost se nevyplácí 1

24. července 2013 v 10:48 | Ada |  Zvědavost se nevyplácí
Přináším vám první příběh na přání pro Domino. Snad se ti bude líbit.

ZVĚDAVOST SE NEVYPLÁCÍ 1
Opět měl službu tým B, ve složení Biggi, Gabriela a Ralf. Kolegové měli těžkou noční službu a ani tým B nemá na růžích ustláno. Od začátku směny už vyletěli k pěti případům a bohužel tři z nich byli smrtelné. Když už se zdá, že výjezdy na chvíli utichnou ozve se znova "PÍÍP, PÍÍÍP centrála pro Medicopter 117, pád z výšky, chatová oblast GPS 90° severně a 86°20 západně. Bižší informace cestou. Medicopter 117 rozumí bereme to." Řekne Biggi do vysílačky a běží k BK, Ralf s Gabi jsou ji hned v patách. Biggi vzlétává a za 15 minut jsou na místě. Zásah se odehrává blízko lesa v chatové oblasti.Během letu se dozvěděli, že muž spadl ze štaflí a převrhl na sebe akvárko, naštěstí si zvládl pomoc zavolat sám. Ralf s Gabi se dají do ošetřovaní pacienta a Biggi jim nese nosítka. Po chvíli dorazí do chaty a nosítka položí na zem. "Biggi zajisti nám prosím kliniku, my to tu zvládnem." Řekne Gabi a Biggi se vrací ke dveřím, když v tom na zemi uvidí spadlé knihy, vázu, květiny a akvárko. Ze zvědavosti se ohne k žíhané květině, ale jakmile tam šáhne něco ji píchne do ruky nad zápěstí. Biggi se lekne a uvidí nějaký pohyb, a pak raději rychel opustí chatu a jde k BK. Pár minut po ní dorazí k vrtulníku i Ralf s Gabi. "Gabi přijme nás klinika svatého Josefa, doba letu 40 minut." "Dobře, pacient je stabilní, komunikativní, není v tom žádný problém." Řekne Gabriela.
Po pár minutách letuzačíná Biggi brnit ruka a zraněné místo začíná příšerně pálit a bolet. Na kliniku zbýva 30 minut letu a Biggi začíná být utlumená a apatická, v poraněné ruce nemá skoro žádný cit. Vrtulník je nestablní a vzadu to s Gabi a s Ralfem pořádně háže. "Biggi co se děje? Proč to tak háže?" Zeptá se Ralf, ale odpovědi se nedočká. Gabi se podívá na Biggi - levá ruka ji volně visí podél těla. Gabriela se na Biggi natáhne a zatřese sní. "Biggi co je ti?" Ta se trochu vzpamatuje a řekne. "Mě je... nějak divně...." "Jak divně?" Zeptá se Gabriela a podívá se vyděšeně na Ralfa. "Necítim ruku.... a chce se mi spát." Když to Biggi dořekne Ralf se přesune na místo kopilota. "Ralfe.....musíš udržet.... miminko ve .... vzduchu." Řekne mu těžce Biggi a z vrtulníkem to háže čím dál víc. "Já to, ale neumim co mám dělat?" Zeptá se Ralf a Gabi dá Biggi kyslík a řekne." Ralfe spoj se ze základnou, ale Biggi nech podle toho co řekla by mohlo jít o mrtvici nebo o srdeční příhodu, musim ji dostat k sobě."Jen co to dořekne, pomůže pacientovi posadit se a pak ho posadí na místo lékaře. Ralf se spojí s centrálou, jenže Thomas na základně není, musejí ho sehnat a na základnu dojede až tak za 20 minut. "Ral- fe drž..... cykliku a knipl.... ve stejné polo - ze, na pedá-ly.... vůbec neša..hej. Tak zůsta- neme v klidu." Řekne, ještě než Biggi pustí řízení, Ralf to převezme. Poté Gabi vysune Biggi, odpoutá jí a řekne. "Biggi můžeš se mnou spolupracovat? Potřebuju, aby si mi pomohla, pokusím se, tě dostat na nosítka." Biggi kývne, ale Gabi moc nepomůže jelikož neni schopna pohybu. Gabi ji opře o dveře a zasune sedadlo. "Biggi nebolí tě na prsou nebo necítíš v hlavě nějaký tlak?" Ptá se Gabi a Biggi jen lehne zakroutí hlavou. Gabi sundá Biggi bundu a poté se jí snaží vysvléknout rukávy overalu. Jenže Biggi to způsobuje silnou bolest. Když se jí to podaří hned si všimne vpichu na ruce, který je zarudlý a nateklý. "Biggi od čeho to máš?" " V té cha- tě....."

(NE)milé překvapení 5

22. července 2013 v 5:11 | Ada |  (Ne)milé překvapení
(NE)MILÉ PŘEKVAPENÍ (5)
,,Jen klid..... dýchejte... já zavolám pomoc." Začne nervózně policista. ,,Spo - jte se s Medico - pterem 117.´´ Řekne Biggi a chce se jí křičet. ,,Policejní anton pro Medicopter 117.´´ Řekne vyklepaně do vysílačky.
,,Ten je mi ňákej vybobkovanej, že by si neporadil se sepsáním protokolu." Řekne Thomas na jeho účet do intercomu a Petr s Marcem se pobaví. ,,Medicopter 117 slyší, mluvte antone." Vyzve Thomas policistu. ,,Ona rodí..... pani Ebelsiedrová rodí... co mám dělat." Zeptá se policista. ,,Cože Biggi rodí?" Nevěří Thomas svým uším a není jediný. ,,Mluví k vám doktor Harland, kdy došlo k odtoku plodové vody a po kolika minutách má kontrakce?" Policista se zadívá na hodinky. ,,Asi před 5 minutami a kontarkce?" Marc obrátí oči v sloup a řekne. ,,Porodní bolesti? …No tak.... 10 minut..... já nevim." Policista je víc zoufalí než Biggi. ,,Nic nedělejte, ať je Biggi v klidu, pravidelně dýchá a v žádným případě nesmí tlačit, do....." Marc se otočí na Thomase, aby mohl říct přeběžný čas, návratu k nim. ,,Do 30 minut jsme u vás." Ve vysílačce slyší jen policistovo povzdechnutí. ,,Snad to ten matlal vydrží." Řekne Marc. ,,A co Biggi?" Zeptá se Thomas. ,,Porod tak rychle u prvorodičky nejde, většinou.... Aha."
BK se už vrací z nemocnice pro Biggi.
Biggi má kontrakce po 6 minutách. ,,Medicopter 117 policejnímu antonu." Policista bere vysílačku. ,,Už to má po 6 nebo 5 minutách, sakra kde jste." Policista tuto situaci, zjevně vůbec nezvládá. ,,Jsme tam do 10 minut." Řekne Thomas. ,,To rodí von nebo co?" Poznamená Marc. ,,Chudák Biggi, neměli bychom to nahlásit na základnu? Myslim, že šéf by to měl vědět."Řekne Thomas a pustí se do toho. ,,Medicopter 117 základně.....
Základna mluvte."U vysílačky je Ebelsieder. ,,Šéfe.... no.... brzy budete otcem." Frank se podiví. ,,Wächtere jste při smyslech?" Thomas se pousměje. ,,Jo, právě se vracíme k místu původního zásahu, pro Biggi." Biggi co tam dělá Biggi, pomyslí si Frank a ptá se. ,,Co je s Biggi?" Thomas už se usmívá. ,,Ona začíná rodit, poletíme sní na kliniku Sämmelweiß.´´ Frank nemůže uvěřit vlastním uším, hned vyběhne ze základny, nasedne do auta a jede na kliniku.
BKčko přistává na silnici a Marc s Petrem běží hned k policejnímu antonu. ,,No to je dost!" Řekne policista, který je bílý jako stěna, ani nereaují na jeho poznámky. ,,Biggi co to vyvádíš?" Řekne Marc. ,,Asi.... se opa - luju." Poznamená Biggi. ,,Už bude dobře, nejdříve tě naložíme na nosítka a ve vrtulníku tě vyšetřim." Řekne Marc a setře Biggi pot z čela. Marc vezme Biggi za nohy a Petr za ruce, opatrně ji dostanou z auta a položí na nosítka. ,,Neříkala jsi, že to byli poslíčkové?" Řekne Thomas a Biggi se ně něho vyčítavě podívá, ten se pousměje a dodá.. ,,A nechceš si to do porodnice odpilotovat sama?",,Jdi.... někam Tho - masi." Thomas s úsměvem řekne. ,, Taky, že jdu do.... pilotovat." Biggi už je ve vrtulníku, Thomas ještě čeká něž naskočí Petr a pak vzlétává. Poté nasadí Biggi sluchátka. ,,Dáme ti trochu kyslíku a infuzy ringra. Chceš něco pro ti bolesti?" Zeptá se Marc. ,,Ví o tom Frank?" Zeptá se Bigg. ,,Jo neboj, jede na kliniku, chceš něco proti bolesti?" Zeptá se znovu. ,,AUUU..... Já nevim, to bolííí." Řekne Biggi. Marc se podívá na Thomase a kývne na něho ve smyslu jak dlouho ještě poletíme. Thomas ukáže dvě, takže dvacet minut. ,,Prohlédnu tě." Řekne Marc a přemístí se do zadu. Pak stáhne Biggi kalhotky a roztáhne ji pořádně nohy. ,,Uvolni se a neboj." Biggi ho poslechne. ,,Otevření na 10 prstů, nahmatám hlavičku.... Thomasi za jak dlouho je klinika?" Thomas tuší, že na kliniku určitě nedoletí včas. ,,15 minut." Marc se podívá na Petra a naznačí, že brzo budou rodit. ,,Biggi chceš něco proti bolesti?" Biggi znovu zakroutí hlavou. ,,Dobře, budeme rodit tady, až ucítíš tlakový bolesti, prostě jakýkoliv tlak, začneš tlačit." Radí ji Marc. ,,Mám... strach." Řekne Biggi a zadívá se na Petra. ,,Neboj Biggi za chvíli to máš za sebou. Jsme tu s tebou." Řekne a Biggi chytí za ruku a setře ji pot. Za chvilku Biggi pocítí to co ji Marc popisoval a začne tlačit. ,,Výborně, děláš to moc dobře." Povzbuzuje ji Marc. ... ,,Hlavička je už venku, ještě párkrát Biggi, to zvládneš." Říká Marc. ,,Biggi no tak, to nejtěžší máš už za sebou, zatlač." Ponouká jí Marc k další činnosti. Biggi znova začne spolupracovat a za chvíli se BKčkem začne rozlíhat dětský pláč. ,,Výborně Biggi máš krásného chlapečka." Řekne ji Marc. ,,Petře svorku, nůžky a termofólii." Marc přestřihne pupeční sňůru a chlapečka zabalí a pak ho položí Biggi na hruď. Všichni čtyři jsou šťastný. ,,Je nádhernej..... děkuju." Řekne po chvíli Biggi. ,,Za 5 minut přistáváme." Řekne Thomas. Přistávají na klinice. Marc vezme dítě od Biggi a předá ho lékaři společně odbíhají na kliniku. Poté vyloží Biggi. ,,Proč mi ho vzali?" Ptá se. ,,Nic se neděje, musejí ho jen vyšetřit a umýt, neboj." Řekne jí Petr a s Thomasem jí dělají doprovod. Na chodbě potkají nervózního Ebelsiedra. ,,Tak co?" Řekne. Thomas se na něho usměje. ,,Máte krásného chlapečka." Ebelsieder ho obejme, je strašně rád. Po několikách minutách přijde Marc. ,,Chlapec je v pořádku, váží 3 kila, měří 50 centimetrů, Biggi už ho má u sebe, můžete za nima, jsou ještě na ambulanci." Frank ho vyslechne a pak mu poděkuje a už jde za Biggi. ,,Lásko." Řekne ochromeně Frank, když vidí Biggi jak drží jejich syna. ,,Paule tohle je tvůj táta." Řekne Biggi, Frank malého pohladí a malý se ho chytne za prst. ,,Bože, ten je krásnej. Miluju vás." Řekne ochromeně a pak někdo vejde, je to Thomas, Petr a Marc. ,,Doufám, že nerušíme, ale musíme se jít podívat na našeho malýho pilota." Řekne Thomas. ,,Ne jen pojdťe dál, jsem ráda, že jste tu." Řekne Biggi a nemůže se vynadívat na Paula. Po několika minutách řekne Marc. ,,Měli by jsme jít, Biggi i chlapec si potřebují odpočinout, mají za sebou těžký den." Všichni dají Biggi na čelo pusu, vlastně až na Franka ten má právo na větší rozloučení. Společně vycházejí na chodbu. ,,Poletíte snáma šéfe?" Zeptá se ho Thomas. ,,Ne, jsem tu přece autem." Thomas má, ale ještě něco na srdci. ,,A co takhle nějaká oslava šéfe? Jsme vám porodili syna." Ebelsieder se usměje. ,,Zrovna vy Wächtere." Poznamená Frank a dodá. ,,Jestli budete chtít stavte se večer v baru Alexis."
,,Dobře, šéfe můžete nás očekávat i s kolegy." Dodá ještě Thomas a pak se už rozejdou. Za několik minut přistává BKčko na základně, Max už je čeká před hangárem. ,,Jste tu měli bejt, Ebelsieder najednou vyletěl ze základny a odjel pryč, takovou rychlostí, že za nim zůstala ohnivá stopa." Kluci se usmívají. ,,Co se stalo? Že vy na mě něco chystáte?" Řekne Max. ,,Ne měli bysme?" Pronese Petr. ,,Nevěřim vám." "Hm, tvůj problém." Dodá Petr a poklepe ho po rameni a pak Marc dodá. ,,A propó Biggi se narodil krásný chlapeček." Max je velice udiven a chce vše slyšet. Dokonce směny se neději už nic a po službě se všichni chystají do baru, kde společně zapijí Ebelsiedrova a Biggiina syna Paula.

(NE)milé překvapení 4

19. července 2013 v 11:09 | Ada |  (Ne)milé překvapení
(NE)MILÉ PŘEKVAPENÍ (4)
0 7 měsíců později

Na základně právě dochází ke střídání směn. Tým B měl docela poklidnou službu, takže domu moc nechvátají a rozhodnou se, že si s týmem A dají společnou snídani.
Před základnou zastaví auto a z něho vystoupí pěkně kulatá Biggi, přijela navštívit své kolegy.
,,Dobré ranko." Pozdraví je z vesela. ,,Jé, jé mamina přišla." Komentuje Thomas. Vstane a přinese jí židli. ,,Dáš si něco Biggi?" Zeptá se Petr. ,,Trochu džusu, díky a jěště jsem vám přinesla něco na zub." Pronese Bigg a položí na stůl tác. ,,Včera jsem pekla tak snad vám bude chutnat.",,Jak se cítíš?" Zeptá se Marc. ,,Docela dobře, sice každej 20 minut musim čůrat, ale nestěžuju si. Předevčírem jsem byla na ultrazvuku." "Jé a máš obrázek?" Zeptá se Karin. Biggi kývne a z kabelky vytáhne ultrazvuk. ,,To je nádhera." Rozplývá se Karin. ,,Za jak dlouho máš termín?" Zeptá se Ralf. ,,Za dva týdny." Odpoví Bigg a podívá se na hodinky. ,,Ježiš to je hodin, já už musim." ,,Máš nějak naspěch." Řekne někdo mezi dveřma. Biggi se na něho otočí. ,,Ahoj Bruno, jo mám musim za matkou." "Tak jeť opatrně." Řekne Bruno, záskok za Biggi. ,,Ano tati, mějte se zatim ahoj." Poté Biggi zajde na chvilku za Frankem a pak se vypraví na dvouhodinovou cestu.
Den na základně probíhá v poklidu, kluci hrajou stolní fotbálek nebo jsou venku. Kromě jednoho zásahu je zde nuda.
Biggi má za sebou polovinu cesty, když ji přejede Jeep. Bigg si něco neslušné pomyslí a lehce jí bodne v břiše. Po několika minutách jízdy spatří ten Jeep. Leží převrácený na louce, zřejmě nezvládl začátku. Biggi okamžitě zastaví, vezme si mobil a běží k Jeepu. ,,Slyšíte mne? Je vám něco?´´ Ptá se Biggi. ,,Nee, asi ne." Odpovi muž. ,,Můžete vylést ven?" "Pokusim se." Biggi si o kus dál všimne v něčeho v příkopě. Muž už je skoro venku. ,,Moje noha." Řekne. ,,Co máte z nohou?" "Nedostanu ji ven." "Nebojte zavolám pomoc, počkejte chvilku hned se vrátím." Řekne Biggi a běží se podívat co to tam je a při tom volá tísňovou linku. Zase jí bodne v břiše, tentokrát silněji než předtim. Biggi doběhla k příkopu, v něm leží cyklista. Opatrně sejde a zkontroluje jestli, je živý. Naštěstí ano, Biggi ho, vlastně ji přetočí na záda a lehce ji poklepe po tváři. ,,Slyšíte mne?" Žena nereaguje je v bezvědomí.
Kluci jsou venku, opalují se, když zazní poplach.,,PÍÍP, PÍÍP dopravní nehoda GPS: 78°52 jižně a 30°20 západně." Hned běží k Bkčku. ,,Medicopter 117, letíme na dané souřadnice." Řekne Thomas do vysílačky. ,,Centrála pro Medicopter 117. Mluvte. Máme vám vyřídit, že u nehody je Biggi Ebelsiedrová. Rozumim centrálo." Řekne Thomas. ,,Biggi? Co tam dělá Biggi?´" Řekne do intercomu. Petr rozbaluje mapu a po chvíli řekne. ,,Biggi říkala, že jede za matkou do Ulm, ta nehoda je tím směrem." "Snad se jí nic neznalo." Řekne Thomas a snaží se být u nehody co nejrychleji.
Na místo přijíždí policie a hasiči. ,,Jste zraněná?" Zeptá se Biggi policista. ,,Ne já ne, to ten muž a tady žena, už nemá skoro puls." ,,Doktor tu bude hned, řeknu jednomu z hasičů aby vám pomohl." Řekne a odejde. Biggiina bolest břicha je stále silnější. Žena je bez pulsu, Biggi začne s oživováním. ,,Běžte vystřídám vás, nebo nám ještě tady porodíte." Řekne hasič, který ji jde pomoc. ,,Nebojte, to se nestane." Poznamená Biggi. ,,Dám vám ambuvak, bude sní pravidelně..." Biggi mu skočí do řeči. ,,Já vim co dělat, jsem členem záchraného týmu." Hasič pokrčí rameny a věnuje se resuscitaci. Biggi slyší BK. ,,To jsou moji kolegové." Poznamená směrem k hasičovi. A zase ta bolest břicha. ,,Co je vám?" Zeptá se hasič. ,,Niiic." Řekne Biggi a BK se chystá na přistání. Jen co Thomas dosedne z helikoptéry vyběhne Petr a Marc a běží směrem k nim. ,,Ahoj Biggi jsi v pohodě?" Zeptá se Marc. ,,Já jo nebojte." Řekne Biggi. ,,Vystřídáme vás, Biggi pomůžu ti." Řekne Petr. ,,Petře monitor, intubace." A pak řekne Marc do vysílačky. "Thomasi přines nosítka, krční límec a defobrilátor." Kluci ještě chvíli pokračují v masáži srdci. ,,Jak dlouho má zástavu?" Zeptá se Marc. ,,Asi přes 10 minut." Odpoví hasič. ,,To není dobrý." Poznamená Marc a připravuje si defibrilátor. ,,Nabíjím na 300, ustupte a PAL. Nic.... Nabíjim na 360 ustupte a PAL. Nic...... Poslední pokus - nabíjim na 360 ustupte a PAL.... Máme ji." Řekne Petr. ,,Dobře na tři ji přeložíme a frčíme, zbytek uděláme ve vrtulníku.´´ Biggi zase silně bodne v břiše. ,,Co je?" Všimne si Thomas. ,,Ale nic, jen poslíčkové." ,,No jen aby." Pronese Thomas a ženu nesou do vrtulníku. Během pár chvil už jsou ve vzduchu a letí do nemocnice.
Hasič pomůže Biggi na silnici, kde ji odchytí policista. ,,Mladá pani." Biggi se otočí a řekne. ,,Biggi Ebelsiedrová.´´ Policista se pousměje a pokračuje. ,,Pani Ebelsiedrová potřebuju svámi sepsat svědecký protokol, hned se vám budu věnovat, počkej tu prosim vás."Řekne policista a odejde. Biggi ucítí tupou bolest v břiše. ,,Tak jsem mu." Řekne policista. ,,Mohu vás požádat o řidičský a občanský průkaz?" Biggi mu kývne na souhlas a vydá se ke svému autu. Celou dobu pocituje tlak v podbřišku, doufá, že tohle všechno je jen z toho stresu. Biggi přijde k policejnímu vozu. ,,Můžu si sednout?" Zeptá se Biggi. ,,Jo jasně, já si jen opíši čísla a pak se vám budu věnovat." Biggi se chytne za břicho, bolest a tlak se neustále stupňuje. ,,Tak můžeme se dát do toho." Řekne policista a otočí se na Biggi. ,,Vaše jméno a přijmení?" ..... ,,Biggi.... Ebelsiedrová, to už jste ..... mohl taky ops - at ne?" Policista se culí jako by Biggi řekla nějaký vtip, ale Biggi trpí jak zvíře, najednou bolest vyvrcholí. ,,AUUU!" Vyjekne Biggi a mezi nohama ucítí vlhkost. ,,Co je vám?" Zeptá se vylekaně policista. ,,Praskla mi voda, já rodim…." Řekne Biggi a prohneme se v další křeči- začínají ji kontrakce.