(Ne)milé překvapení 1

11. července 2013 v 4:59 | Ada |  (Ne)milé překvapení
Tato povídka bude opět rozdělena na části a určitým dějem navazuje na předchozí povídku s názvem Osud, aneb láska ani smrt si nevybírá. Přeju vám pěkné počtení a snad se vám bude líbit.

(NE)MILÉ PŘEKVAPENÍ 1

Frank žije s Biggi. Teď momentálně je na konferenci v Kolíně a Biggi už několik dní trápí nějaká střevní viróza....
Biggi se probouzí sama v posteli za zvuku budíku. Už je jí zase nevolno. Až vstane chce so dojít do kuchyně a vzít si jako každý den prášek, který ji poradila lékarnice, ale tentokrát poté co vstane musí ihned na záchod. Žaludek se jí neustále houpe a prášek rozhodně teď nespolkne.
"Sakra co se to se mnou v poslední době děje?" Řekne si Bigg pro sebe a začne si dělat ranní hygienu a pak se obleče a vyráží na své plechové krásce na základnu.
Když tam dorazí z auta vystupuje Karin. ,,Ahoj." "Ahoj Biggi, krásný den, že?´´ No jak pro koho, pomyslí si Biggi. ,,A což pak se stalo, že máš tak dobrou náladu?" "S Hannem jsme byli na romantické večeři a potom proběhla úžasná noc." "Hm." Biggi se začne zvedat zase žaludek. ,,A co je s tebou Biggi, jsi nějaká bledá?" Ale to je tím zimním počasím, přece každá květinka potřebuje trochu sluníčka." "Vidim Bigg, že humor tě nikdy neopouští." Obě dvě zamíří na základnu, do pohotovostí místnosti. ,,Dobrý ráno." Pozdraví všechny Karin, ale to Bigg už musí nutně na WC. Karin se za ní tázavě podívá. ,,Tak jaká byla služba hoši?" Ptá se Karin Petra, Marca a Thomase. ,,Celkem nic mimořádného byl poměrně klid." Řekne jí Marc. ,,Ahoj lidi, něco jsem přines, Jenny pekla zeleninový koláč." Řekne Ralf, položí koláč na stůl a pak dodá. "A ne, že to sníte než se převleču." Karin odchází také do šatny. Když přijde do šatny Biggi se už převlíká. ,,Co to bylo za úprk?" "Volal mi Frank nechtěla jsem před rukama, měli by řeči." "A co?" "Dobrý už se na mě těší a má pro mě nějaké překvapení." Karin se na ni pousměje a začne se navlíkat do overalu.
Když společně přijdou do pohotovostní místnosti, Ralf už krájí dort. ,,To je vůně Ralfe." Pronese Karin, ale Biggi má zase na spěch na onu místnost a Karin zřejmě tuší co je důvodem jeji nevolnosti. ,,Co jí je?" Zeptá se Petr. ,,Včera měla dámskou jízdu, přehnala to s vínem." Odpoví mu Karin a jde za Biggi. Když vejde na záchod přesvědčí se o své doměnce a vrací se potichu zpět. ,,Přijde Bigg za náma?" Zeptá se Ralf. ,,Myslim, že ne."
Biggi kolem pohotovostní místnosti projde rychlostí blesku a zamíří ven, jde zkontrolovat BKčko. Během 15 minut je ohlášen výjezd-vážná dopravní nehoda.
,,Kam, že to vlastně letíme?" Zeptá se Ralf a rozprostírá si mapu. ,,Dálnice E52, výjezd na Holzkirchen, nemusíš to hledat za 10 jsme tam." "Dobře." Ralf si mapu teda zase uklidí.
Biggi hladce přistane a Karin s Ralfem se nechají vést policistou, který běží k nehodě. Po chvíli za nima přiběhne Biggi s nosítky. Položí je na zem a už se jí zase dělá zle. Karin jí řekne. ,,Biggi podej mi ambuvak a podrž infuzy. ...Biggi!" Karin se podívá na Bigg, jejich pohledy se setkají. Karin vidí, že jí to nedělá dobře a pokynutím hlavy ji pošle pryč. Ralf se podívá na Karin a udělá práci za Biggi.
Karin osloví postávajícího policistu. ,,Pomůžete nám s ním?" "Zajisté doktorko." Řekne policista. Blíží se k BKčku, Biggi sedí na lyžině a Ralf pronese. ,,No Biggi, co tu děláš?" Biggi se na něho ušklíbne. ,,Asi lyžuju." Ralf se usměje, baví ho Biggi pošťuchovat.
Bkčko vzlétává směr klinika svatého Josefa. ,,Biggi spoj mě prosím s klinikou." Řekne Karin. ,,Medicopter 117 klinice. Mluvte Medicoptere 117. Tady doktorka Thalerová letíme k vám s těžce raněmýn pacientem, podezření na rupturu sleziny, poranění páteře, krvácení do mozku, zlomená žebra a zlomeniny obou dolních končetin. Potřebujeme sál a zásobu krevních konzerv 0. Rozumim Medicoptere 117." Pacient je prozatím stabilní. ,,Copak jste slavili, že je ti tak zle?" Zeptá se Ralf a Biggi mu odpoví. ,,Co? Jako proč bych měla něco slavit?" Ralf se pousměje a vyptává se dál. ,,Tak to je blbý pít sama a ještě se takhle zřídit." Bigg vůbec netuší jak na takové hovadiny přišel. ,,Jak jsi přišel na to, že jsem musela pít?" "No Karin říkala, že si pařila." Odpoví jí Ralf. Biggi se zarazí a otočí se na Karin. Karin na ni mrkne a pousměje se. Biggi nechápe proč, vždyť jde o nějakou virózu… "Aspoň myslím." Pomyslí si Biggi. ,,Za 3 minuty přistáváme." Oznámí jim do zadu. Po přistání Ralf a personál přeloží pacienta a Karin začne znova vykládat lékařovi diagnózu. Biggi si sundá helmu a otevře si dveře, aby se naloka čerstvého zimního vzduchu. Ralf za Biggi dorazí za 30 minut. ,,Kde si nechal Karin?" Zeptá se Bigg. ,,Zašla si ještě pro něco do lékárny, za chvíli tu bude." Odpoví ji Ralf a ještě mu něco leží na srdci. "A?" "Chtěl jsem se omluvit." "Za co?" Zeptá se Biggi. "Za ty nejapný poznámky, vždyť mě znáš, už jsem takovej." Řekne Ralf. ,,To je dobrý, vždyť víš, že já si to tak neberu." Ralf se zadívá na Biggi a jí je to nepříjemné. ,,Co je? Proč si mě tak prohlížíš?" Zeptá se ho. ,,Nevypadáš vůbec dobře, měla bys jít marodit." "Hm, možná... Hele Karin už se vrací." Oznámí Ralfovi. Ralf se otočí a pak zaleze na místo kopilota.
,,Omlouvám se za menší zdržení." Řekne Karin poté co se napojí na intercom. Vzlétávají a vracejí se na základnu. Dalších pár hodin probíhá naprosto rutině - bez výjezdu. A proto aby se nenudili hrají fotbálek. Karin s Biggi a Max s Ralfem, zatím o pět gólů vyhrávají muži. ,,No tak holky sváma je dneska hra, se vůbec nesnažíte." Říká Max. ,,Já do hry vkládal tolik energie až mi vyhládlo, co kdybychom si šli dát něco na zub?" Řekne Max Ralfovi. ,,Maxi ty máš někdy tak dobrý nápady." Pronese Ralf a s omluvnými obličeji opouštějí hangár. ,,Zahrajeme si spolu?" Navrhne Karin. ,,Už ne, mě už to nebaví." Řekne Biggi a jde se sednou na heliport. ,,Biggi co je?" Ptá se Karin a jde si sednou k ní. ,,Já nevim…. Pořád je ti špatně?" Zeptá se jí. ,,Jo, ale ne pořád, poslední dobou mi vadí věci, který jsem měla ráda, někdy bych prozvracela celý den." Karin se pousměje. ,,Ty se tomu směješ? Ale mě je vážně zle." Řekne Bigg. ,,A co si myslíš, že to je?" "Nevim, nějaká viróza asi." Karin pokývá hlavou a položí jí přímou otázku. ,,Bigi a nejsi náhodou těhotná." Ta se na ni podívá ve smyslu si spadla na hlavu. ,,No nedívej se na mně tak." "Ale Karin, neblbni, to ani náhodou." Karin pokrčí rameny a z kapsy vytáhne krabičku. ,,Co to je?" "Přeci těhotenský test můžeš se o tom přesvědčit?" Navrhne jí Karin. ,,Nevěřim, že jsem v tom." "V čem?" Objeví se v hangáru nečekaně Frank. Holky se po hlase otočí. ,,Franku? Co ty tu děláš? Měl si přijet až zítra." Karin automaticky vyklízí pole a Biggi schová těhotenský test do kapsy. ,,Chtěl jsem tě překvapit, ale už jsem to doma nemohl vydržet." Řekne jí a začne ji líbat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 11. července 2013 v 14:16 | Reagovat

Paráda začátek je povedený jsi dobrá.

2 Jana Jana | E-mail | 2. září 2014 v 14:00 | Reagovat

Hezký, bude miminko?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama