(Ne)milé překvapení 2

14. července 2013 v 9:03 | Ada |  (Ne)milé překvapení
(NE)MILÉ PŘEKVAPENÍ (2)
Už je to tu zase. ,,Ty máš nový parfém?" Zeptá se ho. ,,Ne, používám pořád stejný. Proč?" "Ale..... omluv mně." Biggi zase bere úprk na záchod. Franka její chování poleká a z hangáru se přemístí do pohotovostní místnosti. ,,Dobrý šéfe." Pozdraví ho hned Max. ,,No vidim, Maxi, že jak jednou vytáhnu paty ze základny není kámen na kameni." Max se uculuje. "Ale šéfe, svojí práci si plníme řádně jako když jste tu." "No jen aby."
Karin když viděla Biggi šla za ní, ale její pomoci nebylo potřeba. ,,Karin nemusíš mi dělat chůvu, nic mi neni." Řekne Bigg. ,,Mě úplně stačí, že jsi bíla jak ty dlaždičky." "To ta Frankova voňavka." Vysvětlí Biggi. ,,No jasně a ještě pořád mi tvrď, že to je viróza, ale měla by si něco sníst." Pronese Karin a obě se vracejí. Když je spozoruje Frank jde hned k Biggi. ,,Zlatíčko co je ti? Jenom, nějaká střevní viróza." Odpoví za ní Karin. ,,Proč jsi nezůstala doma, fakt nevypadáš dobře." "Franku, přece o nic nejde." "Zavolám Wächtera." Řekne rázně Frank. ,,Ne to je dobrý, za chvíli nám stejně skončí služba." "Štveš mě Biggi." Řekne jí Frank. ,,Já už budu hodná." Frank si povzdechne. ,,Dnešní večer zrušíme." "Ne, už se nemůžu dočkat." Řekne Biggi a udělá prosebný obličej. ,,Opravdu se na to cítíš?" Ptá se Frank. ,,Jo a moc." "Tvé slovo je mým rozkazem." Frank poté odejde do kanceláře a Biggi do pohotovostní místnosti, kde jí Karin připravila něco na zub. Ani ne po 10 minutách je ohlášen výjezd. ,,Nehoda motocyklisty se zvěří. GPS souřadnice 58 severně a 32°19 východně." Ralf jde k vysílačce. ,,Medicopter rozumí bereme to."
Vzlétávájí Ralf hledá v mapě. ,,Biggi je to kousek od Kemptenu. " Biggi nahlídne do mapy. ,,Jo, tam to znám, není tam složitý terén, myslím, že se tam naše miminko vejde a zhruba za 12 minut přistáváme."
Miminko zde přistane jedna báseň. Karin s Ralfem si berou věci a vybíhají k pacientovi. Biggi jen co povypíná všechny čudlíky, vylézá a jde pro nosítka.
Karin s Ralfem už doběhli na místo, na silnici leží rozjetá liška a motorkář leží o kus dál, na kládě stromu. "Halo slyšíte mne?" Řekne Karin. Od motorkáře se nedočká žádné reakce a proto mu zkontroluje puls. "Puls slabý a nitkovitý. Ralfe podej mi fixační límec a zaveď kanylu, poté mu dej ringra." Karin nasadí motorkáři límec a poté mu sundá helmu. "Zorničky nereagují, otřes mozku... Ralfe musíme ho sundat z té klády, jinak ho pořádně nevyšetřím." Biggi už dorazila s nosítky. "Potřebujete pomoc?" Zeptá se jich. "Podrž infuzy." Řekne jí Ralf.
Ralf chytne muže a chce ho nadzvednout, ale v tom ho Karin přeruší. "STOP!" Ralf se na ni tázavě podívá. "Břichem se nabodnul na kus kůlu." Biggi se dělá z toho zase nevolno. "Nesmíme sním hýbat, jinak by mohl vykrvácet." "Já mám nápad." Řekne Ralf. "Tak povídej." "Co použít kostní pilu, ta dřevo přeřízne." "Můžem to zkusit, myslím, že už mu víc neublížíme." Pronese Karin a jde Ralfovi pro nástroj a pro sebe si připraví pár čtverečků. "Můžem začít?" Zeptá se Ralf. "Já jsem připravena." Pronese Karin. Ralf si klekne a z podhledu začne opatrně řezat. "Takhle to nepůjde, musíte ho trochu nadzvednout, Biggi musíš nám pomoct." "Slyšela jsem." Řekne přiškrceně. "Na tři ho nadzvednem." Oznámí ji Karin. Biggi kývne. "Raz, dva, tři.... Jo výborně holky za chvíli budu hotovej." Karin chvilkama pozoruje Ralfa a chvilkama Biggi, její barva se mění dost rychle. "Ralfe jak jsi na tom?" Sotva to Karin dořekne, Ralf přestane řezat. "Hotovo." Pronese a doběhne pro nosítka, aby ho holky pomohli na ně položit. "Biggi dobrý?" Zeptá se jí Karin. Biggi nejprve zakýve hlavou a hned na to, že ne a odběhne k nejbližšímu stromu. "Ralfe napoj ho na monitor, připrav intubaci a dej mu ještě sášek s HS, já se hned vrátím."
Karin jde za Biggi. "Jak je Bigg?" "Už je mi líp….. Vrať se k vrtulníku, zvládnem to tu." Řekne jí Karin. "Promiň." "To je dobrý." Řekne Karin a pohladí ji po tváři, pak se vrací k Ralfovi. ,,Jak to vypadá? Oběhově velice nestabilní, má velkou ztrátu krvu." Karin dá Ralfovi další úkoly. ,,Laringoskop, tubus 8, pak mu píchni 0.5 fenta a ketaminu a podej mi čtverečky." Karin se podívá se motorkářovo poraněné břicho. ,,Polytrauma, masivní krvácení, poraněná slinivka." Řekne břicho mu zakryje, pak si vezmou baťohy a jdou k vrtulníku. Když je uvidí Biggi začne startovat a pak vzlétávají směr klinika Sämmelweiß. Do přistání na klinice zbývá 15 minut. ,,Karin ztácíme ho." Řekne Ralf. ,,2mg adrenalinu." Řekne Karin. ,,Bezezměny." O chvíli později. ,,Zástava." Řekne Ralf a odpojí ho kyslíku. Karin si bere ambuvak, Ralf provádí masáž srdce. ,,Biggi za jak dlouho jsme na klinice?" "Za 10 minut." Odpoví Biggi. ,,To nezvládneme." Pronese Karin a vystřídá Ralfa v masáži.
,,Fibriluje Karin." Řekne Ralf. ,,1 mg adrenalinu a nabíjim na 200, pryč PAL.... Žádná reakce. Nabíjim na 300, pryč PAL... Žádná reakce. Ralfe pokračuj v masáži." Řekne Karin. ,,Biggi čas?" "7 minut." Karin si znova připravuje defiblirátor. ,,Nabíjim na 360, pryč PAL... Nic. Čas smrti?" Zeptá se Karin. ,,16:45. Biggi spoj mě s klinikou." Řekne Karin. ,,Medicopter 117, Klinice Sammelweiß. Mluvte Medicoptere. Pacient během letu zemřel na následky vnitřního zranění a silného krvácení do dutiny břišní. Rozumim, ale i tak vás přijmeme, konec."
Na klinice přistanou za 2 minuty. S pacientem jde na kliniku jen Ralf, musí donést zpátky nosítka. Karin vyleze z vrtulníku a jde k Biggi. ,,V pohodě Biggi?" Zeptá se jí Karin. ,,Ten kluk.... že to nebylo kvůli mě." Karin se na ni nevěřícně podívá. ,,Proč by to bylo kvůli tobě? Měl těžká zranění neslučitelná se životem." Řekne Karin. ,,Hm, jsem na obtíž." Motorkářova smrt Biggi dost zasáhla. Ralf už se vrací s nosítkami. Za 25 minut dorazí na základnu. Biggi hned jde do pohotovostní místnosti, chce být chvíli sama. Sundavá si bundu a z kapsy ji vypadne těhotenský test. Biggi ho zvedne a zadívá se na něho. ,,Biggi, co to máš?" Zeptá se zvědavě Max a jde k ní blíž. Biggi to rychle strčí do kapsy a zbrkle odejde. Za chvíli přijde Ralf s Karin. ,,Co je Biggi? Tady seděla jak hromádka neštěstí, něco svírala v ruce a pak utekla." Karin podá tašku Ralfovi a jde za Biggi, která je v šatně. Když přijde do šatny, Biggi se lekne. ,,To jsem já, co je?" Řekně pobaveně Karin. ,,Ale...." Řekne se vzdychnutím Bigg. ,,Už jsi si ho udělala?" "Ne." Odpoví Biggi. ,,Když budeš na něho jen tak koukat, tak nezjistíš jestli si v tom." Biggi ji neodpoví. ,,Jak dlouho jsi to nedostala?" Zeptá se Karin. ,,Asi měsíc." "Běž si ho udělat." Biggi se do toho nechce, ale nic jiného jí nezbyde, zvedne se a odejde na záchod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 furryhorse furryhorse | 15. července 2013 v 18:54 | Reagovat

pěkně napsané :3

2 Jana Jana | E-mail | 2. září 2014 v 14:08 | Reagovat

Jsi fakt dobrá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama