(NE)milé překvapení 4

19. července 2013 v 11:09 | Ada |  (Ne)milé překvapení
(NE)MILÉ PŘEKVAPENÍ (4)
0 7 měsíců později

Na základně právě dochází ke střídání směn. Tým B měl docela poklidnou službu, takže domu moc nechvátají a rozhodnou se, že si s týmem A dají společnou snídani.
Před základnou zastaví auto a z něho vystoupí pěkně kulatá Biggi, přijela navštívit své kolegy.
,,Dobré ranko." Pozdraví je z vesela. ,,Jé, jé mamina přišla." Komentuje Thomas. Vstane a přinese jí židli. ,,Dáš si něco Biggi?" Zeptá se Petr. ,,Trochu džusu, díky a jěště jsem vám přinesla něco na zub." Pronese Bigg a položí na stůl tác. ,,Včera jsem pekla tak snad vám bude chutnat.",,Jak se cítíš?" Zeptá se Marc. ,,Docela dobře, sice každej 20 minut musim čůrat, ale nestěžuju si. Předevčírem jsem byla na ultrazvuku." "Jé a máš obrázek?" Zeptá se Karin. Biggi kývne a z kabelky vytáhne ultrazvuk. ,,To je nádhera." Rozplývá se Karin. ,,Za jak dlouho máš termín?" Zeptá se Ralf. ,,Za dva týdny." Odpoví Bigg a podívá se na hodinky. ,,Ježiš to je hodin, já už musim." ,,Máš nějak naspěch." Řekne někdo mezi dveřma. Biggi se na něho otočí. ,,Ahoj Bruno, jo mám musim za matkou." "Tak jeť opatrně." Řekne Bruno, záskok za Biggi. ,,Ano tati, mějte se zatim ahoj." Poté Biggi zajde na chvilku za Frankem a pak se vypraví na dvouhodinovou cestu.
Den na základně probíhá v poklidu, kluci hrajou stolní fotbálek nebo jsou venku. Kromě jednoho zásahu je zde nuda.
Biggi má za sebou polovinu cesty, když ji přejede Jeep. Bigg si něco neslušné pomyslí a lehce jí bodne v břiše. Po několika minutách jízdy spatří ten Jeep. Leží převrácený na louce, zřejmě nezvládl začátku. Biggi okamžitě zastaví, vezme si mobil a běží k Jeepu. ,,Slyšíte mne? Je vám něco?´´ Ptá se Biggi. ,,Nee, asi ne." Odpovi muž. ,,Můžete vylést ven?" "Pokusim se." Biggi si o kus dál všimne v něčeho v příkopě. Muž už je skoro venku. ,,Moje noha." Řekne. ,,Co máte z nohou?" "Nedostanu ji ven." "Nebojte zavolám pomoc, počkejte chvilku hned se vrátím." Řekne Biggi a běží se podívat co to tam je a při tom volá tísňovou linku. Zase jí bodne v břiše, tentokrát silněji než předtim. Biggi doběhla k příkopu, v něm leží cyklista. Opatrně sejde a zkontroluje jestli, je živý. Naštěstí ano, Biggi ho, vlastně ji přetočí na záda a lehce ji poklepe po tváři. ,,Slyšíte mne?" Žena nereaguje je v bezvědomí.
Kluci jsou venku, opalují se, když zazní poplach.,,PÍÍP, PÍÍP dopravní nehoda GPS: 78°52 jižně a 30°20 západně." Hned běží k Bkčku. ,,Medicopter 117, letíme na dané souřadnice." Řekne Thomas do vysílačky. ,,Centrála pro Medicopter 117. Mluvte. Máme vám vyřídit, že u nehody je Biggi Ebelsiedrová. Rozumim centrálo." Řekne Thomas. ,,Biggi? Co tam dělá Biggi?´" Řekne do intercomu. Petr rozbaluje mapu a po chvíli řekne. ,,Biggi říkala, že jede za matkou do Ulm, ta nehoda je tím směrem." "Snad se jí nic neznalo." Řekne Thomas a snaží se být u nehody co nejrychleji.
Na místo přijíždí policie a hasiči. ,,Jste zraněná?" Zeptá se Biggi policista. ,,Ne já ne, to ten muž a tady žena, už nemá skoro puls." ,,Doktor tu bude hned, řeknu jednomu z hasičů aby vám pomohl." Řekne a odejde. Biggiina bolest břicha je stále silnější. Žena je bez pulsu, Biggi začne s oživováním. ,,Běžte vystřídám vás, nebo nám ještě tady porodíte." Řekne hasič, který ji jde pomoc. ,,Nebojte, to se nestane." Poznamená Biggi. ,,Dám vám ambuvak, bude sní pravidelně..." Biggi mu skočí do řeči. ,,Já vim co dělat, jsem členem záchraného týmu." Hasič pokrčí rameny a věnuje se resuscitaci. Biggi slyší BK. ,,To jsou moji kolegové." Poznamená směrem k hasičovi. A zase ta bolest břicha. ,,Co je vám?" Zeptá se hasič. ,,Niiic." Řekne Biggi a BK se chystá na přistání. Jen co Thomas dosedne z helikoptéry vyběhne Petr a Marc a běží směrem k nim. ,,Ahoj Biggi jsi v pohodě?" Zeptá se Marc. ,,Já jo nebojte." Řekne Biggi. ,,Vystřídáme vás, Biggi pomůžu ti." Řekne Petr. ,,Petře monitor, intubace." A pak řekne Marc do vysílačky. "Thomasi přines nosítka, krční límec a defobrilátor." Kluci ještě chvíli pokračují v masáži srdci. ,,Jak dlouho má zástavu?" Zeptá se Marc. ,,Asi přes 10 minut." Odpoví hasič. ,,To není dobrý." Poznamená Marc a připravuje si defibrilátor. ,,Nabíjím na 300, ustupte a PAL. Nic.... Nabíjim na 360 ustupte a PAL. Nic...... Poslední pokus - nabíjim na 360 ustupte a PAL.... Máme ji." Řekne Petr. ,,Dobře na tři ji přeložíme a frčíme, zbytek uděláme ve vrtulníku.´´ Biggi zase silně bodne v břiše. ,,Co je?" Všimne si Thomas. ,,Ale nic, jen poslíčkové." ,,No jen aby." Pronese Thomas a ženu nesou do vrtulníku. Během pár chvil už jsou ve vzduchu a letí do nemocnice.
Hasič pomůže Biggi na silnici, kde ji odchytí policista. ,,Mladá pani." Biggi se otočí a řekne. ,,Biggi Ebelsiedrová.´´ Policista se pousměje a pokračuje. ,,Pani Ebelsiedrová potřebuju svámi sepsat svědecký protokol, hned se vám budu věnovat, počkej tu prosim vás."Řekne policista a odejde. Biggi ucítí tupou bolest v břiše. ,,Tak jsem mu." Řekne policista. ,,Mohu vás požádat o řidičský a občanský průkaz?" Biggi mu kývne na souhlas a vydá se ke svému autu. Celou dobu pocituje tlak v podbřišku, doufá, že tohle všechno je jen z toho stresu. Biggi přijde k policejnímu vozu. ,,Můžu si sednout?" Zeptá se Biggi. ,,Jo jasně, já si jen opíši čísla a pak se vám budu věnovat." Biggi se chytne za břicho, bolest a tlak se neustále stupňuje. ,,Tak můžeme se dát do toho." Řekne policista a otočí se na Biggi. ,,Vaše jméno a přijmení?" ..... ,,Biggi.... Ebelsiedrová, to už jste ..... mohl taky ops - at ne?" Policista se culí jako by Biggi řekla nějaký vtip, ale Biggi trpí jak zvíře, najednou bolest vyvrcholí. ,,AUUU!" Vyjekne Biggi a mezi nohama ucítí vlhkost. ,,Co je vám?" Zeptá se vylekaně policista. ,,Praskla mi voda, já rodim…." Řekne Biggi a prohneme se v další křeči- začínají ji kontrakce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 19. července 2013 v 15:03 | Reagovat

dobře ty ted to je napínavé se těším na další povedené a moc

2 domino domino | 19. července 2013 v 21:38 | Reagovat

skvělý jen tak dál ;-)

3 Jana Jana | E-mail | 2. září 2014 v 14:26 | Reagovat

super, fakt máš talent

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama