Láska - symbol štěstí, ale i smrti 1

2. srpna 2013 v 16:38 | Ada |  Láska - symbol štěstí ale i smrti
Přináším vám další povídku na přání. Původně jsem plánovala tento příběh zveřejnit samostatně, ale poté přišlo přání Michaeli a já se rozhodla, že to spojím s dalším příběhem. Doufám, že se ti příběh bude líbit.

LÁSKA - SYMBOL ŠTĚSTÍ, ALE I SMRTI 1
Týmu B zbývá do konce služby necelá hodinka, když v tom se rozezní poplach. Biggi, Ralf, Gabi a Gonzo běží k vrtulníku. Letí ke zraněné horolezkyni. "Jakej šílenec leze v pět ráno po horách?" Poznamená Ralf. "No to víš Ralfe, asi nejsou takový lenoši jako ty." Řekne Gabi a Bigg vyprskne smíchy. Za 5 minut budou na daných souřadnicích. "Na 5 hodinách je muž na plošině." Řekne Ralf. "Hm, tady nepřistanu, musíte po laně." Řekne Biggi. "Jdu dolů." Řekne Gabi a začne se oblíkat do popruhů. Ralf ji začne spouštět dolu. Gabi je za chvilku dole, odpojí se od lana a jde za mužem. "Dobrý den jsem doktorka Kollmanová, jste zraněný?" Muž se otočí a běží ke stanu. "Já ne moje dcera. Včera jsme lezli a jí podjela noha, bolelo jí to, ale teď to má strašně nateklý a nemůže se vůbec postavit." Gabi si klekne dívence a prohlídne ji a pak řekne do vysílačky. "Ralfe pojď dolu, potřebuju dlahu, vakuovou matraci a popruh." Ralf je během chvíle u Gabi. "Zafixuj ji nohu a já ti dám něco proti bolesti, alergická je na něco?" Zeptá se Gabi otce. "Asi ne." Gabi ji píchne něco proti bolesti a dívenku přeloží na matraci a vynesou jí ze stanu. "Biggi spusť lano, nejprve půjdu já s dívkou." Řekne Gabi. "Můžu letět taky?" Zeptá se otec. "Samozřejmě, nahoru půjdeme tady se zdravotníkem."
Když jsou všichni na palubě Biggi letí na kliniku svaté Anny. Za 15 minut přistane na střeše kliniky a po chvíli se už vracejí na základnu. Kam se pomalu začíná sjíždět tým A. "Platí doufám to jezero?" Zeptá se Ralf své lásky. "Jo, ale nejdřív se musim stavim doma, pojedeš napřed a vybereš nám pěkný místo." Ralf kývne, ale čekal, že pojedou spolu, už ho nebaví se pořád skrývat před svými kolegy, odejde z kuchyňky a jde do šatny. Za pár minut se s kolegy rozloučí i Gabi s Biggi a společně odcházejí do šatny. "Co budeš dělat?" Zeptá se Biggi. "Nevim, nejspíš budu doma a nebo budu lítat kolem matinky a ty?" Optá se Gabi, Biggi. "Nic, asi budu čučet na bednu a chroupat chipsy." Gabi pokývá hlavou, rozloučí se s Biggi a vyráží domu.
Když Ralf dorazí domu, nasype Gonzovi granule do misky, dá si sprchu něco pojí, sbalí deku a za hodinu vyrážejí k jezeru.
Když přijede domů Gabi, musí posnídat v hojné společnosti, kterou si pozvala matka a vyslechnout jejich kecy až po hodině se Gabi uvolní na to, že si půjde lehnout. Dá si sprchu, převlíkne se, sbalí si důležité věci a hlavně líčidla a krémy a tajně se vypaří z domu. Při jízdě Ralfovi napíše, že už je na cestě.
Gabi se k jezeru dostane až za 30 minut a to ještě musí vhodně zaparkovat a znova napsat Ralfovi, kde je, protože je už u jezera plno lidí. Ralf když si přečte smsku tak jí jde naproti, ale první ji najde Gonzo. ,,Ahoj Gonzo, no kdepak máš páníčka." Řekne Gabi a jde za Gonzem, za chvíli spatří Ralfa. Usměje se na něho a políbí ho. ,,Už jsi mi chyběl." Ralf ji také políbí a řekne chladně. ,,Proč ti to trvalo tak dlouho?" "Přeče znáš mou matku, ale to teď nebudeme řešit, pojď se vykoupat je mi hrozný vedro." Ralf kývne vezme si od ní věci a jdou k jejich místečku. "Vybral jsi moc dobře, tady nás ani nikdo nebude moc otravovat." Dodá Gabi a rozeběhne se k vodě, Gonzo vyrazí hned za ní a když vběhne do vody tak Gabi postříká od hlavy až k patě. "Gonzo! Takhle se nechová k dámě." Okřikne ho Ralf, ale to už je Gabi taky ve vodě a Ralfovi udělá něco podobného jako Gonzo. "No počkej." Řekne Ralf a běží za ní, nakonec se začnou líbat.
Když vylezou z vody Ralf jim dojde koupit nějaký drink a Gonzo se potuluje někde v okolí a pak se hrozně rozštěká. Gabi si pomyslí, co ten pes zase vyvádí? A pak slyší dívčí hlasy, které se neustále přibližují, podívá se tím směrem a vidí Lisu a Lauru. ,,Ahoj holky." Řekne zaskočeně a holky ji odpoví a běží k vodě. "Ahoj Gabrielo." Řekne po chvilce Věra. ,,Ahoj, ani by mě nenapadlo, že se tu potkáme." "No mě taky ne, holky mě umluvily a dokonce i Biggi, když Thomas má službu." Řekne Věra. "Biggi? Ona taky přijede?" Věra kývne a začne se mazat opalovacím krémem. Ralf právě dorazil s nápoji a je zaskočen. ,,Věro.... ahoj." Věra se podívá na Ralfa a dodá. ,,Ahoj Ralfe, vy se tu slízáte jako šváby na pivo.",,Ještě dorazí Biggi." Řekne Gabi a takovýhle den si rozhodně nepředstavovala. ,,Jdu za holkama." Řekne Věra, když odejde řekne Gabi. ,,Cožpak existuje jen jedno jezero?" ,,Nevypaříme se?" Zeptá se Ralf. ,,To je blbý, tak hold den nebude podle našich představ, ale hlavně že jsme spolu ne?" Řekne Gabi, ale Ralf něco zamluvá a lehce si na břicho. Gabi ho začne lechtat a po chvíli ho chce políbit, ale to už se jaksi nepovede. ,,Zdar lidi, nečekala jsem, že spolu strávíme den." Přišla Biggi, Ralf se zvedne a jde pryč. ,,Co mu je?" Zeptá se udivená Biggi. ,,Nevim, nemá asi svůj den." Biggi odejde do vody a Gabi se zvedne a jde za Ralfem, který si dává pivo. ,,Ralfe.... nebudeme si kazit den." Ralf se na ni podívá. ,,Nebaví mě to věčný skrejvání, proč jim prostě neřekneme, že se milujeme? Nebo se za mě stydíš?" Gabi nechápe jeho zlobu. ,,Já tě miluju Ralfe, jen nechci aby si nás někdo dobíral." Ralf zakroutí hlavou. ,,Hm, tak nevim proč spolu jsme, když ti všechno vadí…. víš co já půjdu raději domů, protože tady by jsme se mohli dotýkat a oni by se nám posmívali… až se budete vracet přivez mi Gonza."Zaplatí pivo a chystá se odejít. ,,No tak Ralfe....." Snaží se ho chytit za ruku, ale Ralf se jí vysmekne. Gabriela stojí na místě a kouká jak Ralf nastupuje do auta a odjíždí pryč, mrzí jí to. Už ani nemá chuť se vracet zpět, po chvíli se rozhodne, že pojede domu. Vrací se k místu kde měli rozložené deky a začne si balit. ,,Co děláš Gabi?" Zeptá se jí Biggi, která leží na dece. ,,Neni mi dobře, pojedu domu." Biggi udělá tázaví obličej a zeptá se. ,,Kde je Ralf?" Gabi pokrčí rameny a než odejde dodá. ,,Byl v hospodě, měl tam nějaký kámoše, jestli by se tu už neukázal vezměte domu Gonza." Biggi kývne a Gabi odejde, rozjede se domů, ale pak si to rozmyslí, pojede za Ralfem.
Zrovna přijíždí do jeho ulice, když uvidí Ralfa jak vystupuje z auta, ale není sám. Z auta ještě vystoupí nějaká kozatá bruneta, Ralf ji obejme a začnou se líbat. Kdyby Gabi nepřijela k jeho autu a nevystoupila snad by si to rozdali na ulici, jak se po něm sápala. ,,Ty hajzle a já tě milovala." Řekne a s uší si sundá naušnice, které od Ralfa dostala. ,,Ať je nosí ta pipina kozatá." A hodí je po něm. ,,Gabi počkej." Slyší ještě Ralfa, jak jí říká, ale pak dupne na plyn a odjíždí pryč. Domu přijede s brekem, snaží se co nejrychleji proběhnout do svého pokoje, ale bohužel se jí to nepovede. ,,Myško? Ty už jsi vzhůru?" Slyší svoji matku. ,,Ne." Řekne a pokačuje dál. ,,No tak myško, ty jsi byla venku?" Gabi kývne a zastaví se na schodech. ,,Ještě něco mami?" ,,Myško stalo se něco? Ty pláčeš?´´ Zeptá se matka rovnou a vystoupí schody k ní. ,,Ten hajzl, on mě podvádí." Máma chytne Gabi kolem ramen a řekne. ,,Žádnej chlap za to nestojí, věř mi, netrap se kvůli němu najde se lepší." Gabriela kývne. ,,Půjdu si dát sprchu a chci být sama." Matka kývne a dá jí pusu. Gabi po sprše zavolá Ebelsiedrovi, že z rodinných důvodů potřebuje tři dny volna a rovnou ho poprosí, že nechce už sloužit s Ralfem. To jí Ebelsieder neslíbí, pouze dodá, že se to vyřeší až bude moc sloužit. Gabriela si poté lehne do postele a znova dá svým emocím prostor a neustále si opakuje. ,,Já už toho hajzla nechci ani vidět."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 2. srpna 2013 v 18:46 | Reagovat

krásné

2 Jana Jana | E-mail | 2. září 2014 v 20:53 | Reagovat

Tak to bych nečekala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama