Láska - symbol štěstí, ale i smrti 9

18. srpna 2013 v 8:00 | Ada |  Láska - symbol štěstí ale i smrti
Přináším vám poslední kapitolu této povídky, snad se vám celá povídka líbila....

LÁSKA - SYMBOL ŠTĚSTÍ, ALE I SMRTI 9
Gabriela je stále mimo. Thomas přistává, Petr s Michaelem se rozeběhnout ke stodole, jenže ať se snaží jak chtějí dveře nechtějí povolit.
Gabriela se probere, když slyší podezřelé zvuky dostane strach, že se vrátil, ale když slyší jména jako Thomasi, Biggi..... Znova začne křičet. "Pomoc te mi prosím....Tady jsem." Jenže venku ji nikdo neslyší. "Zkusíme to navijákem, zahákneme ho sem a dveře povolí raz dva." Řekne Thomas a jde k BK. Vzlétne a spustí klukům lano. Petr ho zahákne na dveře a Thomas pomalu začne lano navíjet a opravdu dveře za chvíli povolí. V tom Petr s Michaelem vběhnou do stodoly a za první kupou slámy uvidí postel a na ní zpoutanou a krvácející Gabrielu....
"Gabrielo?" Řekne udiveně Michael. "Michaeli...." Řekne slabě Gabi. "Jen klid, nenamáhej se,Thomasi rychle nosítka a EKG." Řekne Michael do vysílačky. "Vyšetřím tě, ano?" Gabi kývne. "Težký otřes mozku, možné krvácení, tržná rána na hlavě, fixační límec, řezné rány na pažích a na hrudníku, bodná rána v břiše, břicho tvrdé, řezné rány na dolních končetinách." Dořekne Michael. "Michaeli...." "Ano Gabi?" "Znásilnil mě?" Zeptá se s obavou Gabriela. Michael na ni hledí, snaží se ji uklidnit pohledem a přes její prosebný pohled ji vyšetří. " Řekl bych, že ne,neboj, už ti neublíží, zadrželi jsme ho." V tom do stodoly vejde Thomas s Biggi. "Pane bože Gabi,co ti ten hajzl proved." Řekne a klekne si vedle postele. Poté Michael začne Petrovi diktovat léky a napojí ji na monitor. "Kde jsi k tomu hajzlovi přišla." Zeptá se Biggi. "Měla jsem nehodu a .... mobil byl rozbitý.... šla jsem po silnici a slyšela auto..... zastavil vypadal slušně..... pak zamkl a ......" Gabi se znova rozetečou slzy po tváři. "Gabi to je dobrý, klid. Biggi už jí nech, neni ve stabilizovaném stavu, už musíme letět." Řekne Michael a Gabi přeloží na nosítka. "Auu..." Zakvílí Gabi při přeložení. Poté ji odnesou do vrtulníku. "Thomasi okamžitě mě spoj s klinikou." Řekne mu Michael, jen co vzlétnout. "Přijme nás klinika Mornau, doba letu 20 minut." Řekne Thomas a dodá. "Máme s nimi spojení." Poté Michael řekne zranění a požadavky. Gabriela je stále nestabilní a brzo upadne do bezvědomí. Michael ji intubuje a podá povzbuzující léky. "Michaeli za 2 minutky přistáváme." "Už bylo na čase." Pronese Michael. Po přistání si Gabrielu přeberou lékaři a odvážejí ji na ambulanci, Michael jde s nimi, ostatní čekají na chodbě. Po několika minutách vyjde Michael a za ním odvážejí Gabrielu sanitáři na sál. "Tak co Michaeli?" Zeptá se Biggi. "Nůž jí poranil slinivku a játra, lékaři se pokusí udělat co je v jejich silách, aby o ní nepřišla a také to vypadá na krvácení do mozku. Dostala několik prudkých ran do hlavy." Poté si Michael sedne k ostatním. Do nemocnice dorazí i Max a Ebelsieder.
Konečně po necelých dvou hodinách vyjde ze sálu lékař. Michael se postaví a zeptá se. "Jak dopadla operace." "Snažili jsme se udělat vše co bylo v našich silách." Řekne lékař a Michael se na lékaře podívá se strachem. "Co se stalo?" "Během operace nastali komplikace, měla špatnou srážlivost krve a po podaném léku proběhla reakce.... tato alergie je velmi vzácná a má ji 1 člověk z milionu.....nastala zástava...... je mi to líto, ale už jsme ji nedokázali resuscitovat." "Cože?" Vykoktá ze sebe Biggi a po tvářích jí tečou slzy, právě přišla o svou dobrou kamarádku, také ji mrzí, že se k ní nechovala zrovna nejlépe. "Můžeme za ní?" zeptá se Michael. "Je mi líto, to není dobrý nápad." Řekne lékař a opět zajde na sál. "Po chvíli mlčení řekne Thomas." "Měli by jsme letět na základnu." Michael kývne a pomůže Biggi. Všechny smrt Gabrieli vzala, ale to ještě není vše.
Přistávají na základně, pak jdou hromadně do pohotovostní místnosti a tam je čeká šok. Ralf tam sedí na pohovce. "Ahoj,kde jste?" Řekne z vesela. "Co ty tu děláš?" Řekne zaskočeně Thomas. "Co bych pustili mně a omluvili se mi, ale co je sváma? Říkali mi, že jste toho parchanta dostali vy." Michael kývne, ani si nevšiml, že tu neni Gabriela, pomyslí si a pustí Biggi, jde k Ralfovi. "Víš Ralfe něco se stalo." Ralf se na něho nechápavě podívá. "Gabriela je v nemocnici." "Cože? A....A co jí je?" Začne koktat Ralf. "Ralfe.... byla vážně zraněná, musela jít na sál....." "Tak co je sní sakra!" Oboří se na Michaela. "Měla špatnou srážlivost krve dostala léky, jenže měla na to vzácnou alergii..... vykrvácela, je mi to líto, ale už se jí nedalo pomoci." Ralf se stěžka posadí. "Proč? Proč ona?........ Moment...." A znova se postaví. "To ona vám pomáhala při dopadení?" Řekne nenávistně na Michaela. "Ne ona měla nehodu, stopla si auto.....on ji pak bodnul, ale jel do města pro nějaké obvazy a narazil na Biggi.... dál to znáš....pachatel nám než ho odvezla policie sám řekl, že tam drží ženu kterou zranil,v podstatě ji zachránil." Dodá těžce Michael. Ralf na něho nevěříčně hledí a řekne. "On jí neodsoudí na smrt, zachrání ji a potom ji zabijou v nemocnici?" Sotva to dořekne už se neubrání slzám a výčítkám, kdyby neodjel, kdyby nevzal stopařku a kdyby se sní nevyspal mohli být šťastný a Gabriela by žila.....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 18. srpna 2013 v 9:20 | Reagovat

takový konec jsem nečekala :-(

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 9:21 | Reagovat

:-(  Je mi líto Gabrieli, doufala jsem, že to dobře dopadne....
Ale povídka je jinak moc pěkná, povedla se ti

3 Domča Domča | 9. února 2014 v 15:25 | Reagovat

Taky jsem čekala šťastný konec :( Ale jinak super ale je to moc smutny :(

4 Jana Jana | E-mail | 2. září 2014 v 21:40 | Reagovat

Asi jsme každý čekal dobrý konec. ale bohužel. ale takové věci se bohužel i ve skutečnosti dějí. moc hezká povídka

5 Ada Ada | E-mail | Web | 18. září 2014 v 8:56 | Reagovat

[4]: Děkuji, a ano vše nemůže dopadnout dobře..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama