Prosinec 2013

Hrátky s láskou 3

31. prosince 2013 v 6:30 | Ada |  Hrátky s láskou
HRÁTKY S LÁSKOU 3

Za dva dny jdou oba do práce. "Už se těšim na výrazy kolegů až jim řekneme, že jsme svoji." Řekne Biggi. "Pokud už to neví, jelikož jsem to už nahlásil před odjezdem Höpplerovi." Řekne na to Enrico a Biggi kývne, že rozumí. Dojedou na základnu. Vystoupí z auta a ruku v ruce dojdou do pohotovostní místnosti. "Ahoj vespolek." Pozdraví své kolegy. "AAA… vítejte hrdličky." Řekne Thomas, když je spatří a jde je uvítat. Když je všichni přivítají, tak je zatáhnou ke stolu na snídani. "Biggi? Enrico?" Řekne náhle Kari, protože si všimne prstýnků. "Jakto, že jste nám nic neřekli?" Biggi s Enricem se tajně usmějou. "Popravdě to nevěděla ani Biggi, byl to dárek, vzali jsme se na štědrý den." Dokončí Enrico svou řeč. "Gratuluju vám děti." Řekne Karin a Biggi obejme. Než jim, ale stačí pogratulovat všichni, objeví se v pohotovostní místnosti Höppler s nějakou ženou. "Dobrý den, uklidněte se. Musim vám něco oznámit." Řekne chladně šéf. Když se jeho zaměstnanci uklidní, pokračuje ve své řeči. "Jelikož se s pana Continiho a pani Schwerinové, teď Continiové stali manželé byl jsem nucen pana Continiho přeložit na základnu v Rosenheimu. Tady kolegyně Berenika Meisnerová je vaše nová kolegyně a dnes nastupuje k týmu B. Vy si pane Contini sbalte všechny věci. Zítra nastupujete v Rosenheimu." Řekne smrtelně vážně Höppler. "To nemyslíte vážně, to nejde." Začne jako jediný protestovat Thomas, protože ostatní jsou na to moc v šoku. "Je nepřístupné, aby tady společně pracovali manželé, ovlivňuje to vaši pracovní morálku a vztahy na pracovišti." Obhájí své rozhodnutí šéf a opustí pohotovostní místnost. "To je takový kretén." Řekne Thomas a Biggi s Enricem se jen objímají a Berenika stojí ve dveřích a pozoruje své nové kolegy, jak ji úplně ignorují. Cítí se trapně. "No tak nic, půjdu se sbalit." Řekne Enrico, vstane a jde do šatny. "Jak jen to mohli udělat? Jaký je sakra rozdíl v tom, jestli spolu chodíme nebo jsme manželé?" Řekne Biggi a odejde k potoku. Karin vstane a jde za ní.
"Biggi?" "Jsem v pohodě Karin, jen mě to štve, protože i tak už jsme měli na sebe málo času a teď už nebudeme mít žádný, pokud se nám nepodaří sloužit paralelně." Řekne Biggi. "Třeba se nám ještě Höpplera podaří přemluvit." "Hm… a on ho přeloží k druhému týmu a dopadne to stejně. Nech to být Karin to nemá cenu." Řekne Biggi smutně. Karin jí obejme. "Takový návrat do práce jsem si nepředstavovala." Poznamená ještě Biggi, ale v tom je vyruší výjezd. Tým B už letí ze svou novou kolegyní.

Enrico
Enrico si mezitím všechno vyklidil a teď se loučí se svými kolegy. "Ty nepočkáš až se vrátí holky?" "Já se ještě stavim, chci si jen odvést věci a seznámit se z novým prostředím." Odpoví Enrico. "Neměl jsi se tak brzo vzdávat, určitě by jsme něco vymysleli." Řekne Thomas. "To je dobrý, na jednu stranu ho chápu a na druhou on by mohl rozbít váš tým a my s Biggi by jsme stejně neměli žádné soukromí takže to nechme tak jak je. Dělalo se mi sváma dobře hoši, však já za vámi budu jezdit, zatím se mějte." Řekne Enrico a jde ke svému autu, kam si uklidí věci a pak se rozjede na základnu do Rosenheimu. Když tam přijede vystoupí, vezme si své věci a vejde dovnitř. V chodbě se potká s dost pohlednou ženou. Na první pohled ho úplně učaruje. Její černé oči mají spalující pohled a její zářící úsměv… "Koho pak hledáte?" zeptá se a v jejím hlase je patrný turecký přízvuk. "Já... já jsem nový kolega. Enrico Contini bratr… ehm zdravotní bratr." "Ahoj, já jsem Emine Azaresová, lékařka." Představí se a její hlas zní jako samet. "Také mě moc těší." Pípne Enrico. "Pojď se mnou, představím ti našeho pilota." Řekne a vůbec jí nevadí, že Enricovi začala tykat a to se sotva znají pár minut. Emine ho dovede do další místnosti, kde u počítače sedí muž. "Klausi tohle je náš nový kolega." Řekne mu. "Ahoj Klaus Hase, pilot." "Anoj Enrico Contini zdravotník, můžeme si tykat?" zeptá se ho nesměle Enrico. "Jasně, určitě je lepší mi říkat ty vole než vy vole ne?" Pronese Klaus. Enrico kývne na souhlas a znova se zadívá na Emine. Vtom uslyší další podpatky, ohlédne se a spatří další ženu. "Dobrý den jsem Herta Aichelová, vedu tuto základnu. Vy budete určitě pan Contini?" "Ano." Odpoví Enrico. "Vítejte u nás, pan Höppler už mě o všem informoval. Pan Hase vám ukáže základnu a zítra se na vás tady těšíme. Zítra vám také rozdám nový rozpis služeb." Řekne a zase odejde. Enricovi se z toho až orosí čelo. "…Enrico jdeme?" mluví na něho Klaus. "Jo, jo. Mám dotaz." "No tak se ptej?" pobídne ho Klaus. "To jste tu jenom vy a nebo je tu ještě jeden tým. "Momentálně děláme na jeden tým, protože pilotka z druhého týmu podala výpověď a šéfka nechce momentálně novou posilu, protože shání peníze na renovaci základny a ohání se tak malým počtem zaměstnanců kvůli zázemí." Vysvětlí Klaus. "A jak tady fungují služby?" "Je ranní, noční a několikrát do měsíce čtyřiadvacítka. Pojď, ukážu ti šatnu a náš vrtulník." Řekne Klaus. Po prohlídce si jde Enrico vybalit své věci a rozloučí se svými novými kolegy. Nakonec se rozjede na svojí bývalou základnu. Jenže celou cestu nemůže z hlavy dostat Emine….

Medicopter
Všichni na základně zůstanou přes čas a teď už se svým bývalým kolegou se řádně rozloučí, jen Berenika stále nezapadla do kolektivu a raději se párty ani nezúčastnila, protože si stále zde připadá jako přebytečný materiál. Až pozdě v noci, všichni hromadně opouštějí základnu.


Hrátky s láskou 2

29. prosince 2013 v 6:30 | Ada |  Hrátky s láskou
HRÁTKY Z LÁSKOU 2

"Dobrý den, už na váš čekáme." Pronese usměvavá žena a Biggi překvapí hned dvě věci. Jedno je to, že žena mluví stejným jazykem a dobře a ta druhá, že jsou všude svatební šaty. "Biggi lásko doufám, že mě za to nezastřelíš, ale tohle to je taková tajná svatební cesta i s obřadem, a toto je můj hlavní dárek pro tebe." Řekne Enrico a pak dodá. "Málem bych zapomněl." Klekne si a z kapsy vyndá krabičku s prstýnkem. "Vezmeš si mě lásko?" Biggi se do široka usměje a pronese. "Nezastřelim tě, jelikož jsem si nechala pistoli doma, no a co jiného mám s tebou dělat." Řekne Biggi schválně a vychutnává si Enricům výraz. "Jestli nechceš… Tak si mě brát nemusíš." "Enrico strašně moc tě miluju a strašně moc ráda si tě vezmu." Řekne konečně Biggi a Enrico radostí vyskočí na nohy a Biggi vyzvedne do vzduchu a pak jí nasadí prstýnek. "Pane Contini už běžte, teď musíme ze snoubenky udělat krásnou nevěstu." Pronese ta žena a Enrico odejde. Ze srdce mu spadne velký kámen, že to vyšlo. Nakonec i on jde do nějakého pokoje, kde mu dají oblek. Za dvě hodiny jde Enrico na pláž. Kde už je všechno připravené ke svatbě, vlastně ke dvojité svatbě, jelikož se s nimi má brát i jiný pár. Za několik minut přijdou obě nevěsty a dojdou si ke svým ženichům. Pak začne hrát tradiční karibský svatební pochod a před oddávajícího předstoupí Biggi s Enricem. Slunce pomalu zapadá a šumění vln tomu všemu dodává zvláštní atmosféru. Oddávající začne odříkávat řeč v jejich jazyce, ještě že je tam ta žena a překládá jim to. Na konci řeči si řeknou své ano. Svědkové neboli druhý svatební pár se pod sňatek podepíšou a pak se připraví na obřad. Když oba sňatky skončí tak se oba páry jdou převléknout a nakonec jdou na svatební hostinu, plnou tance, jídla a pití. Všechno je v Karibském duchu. Oba páry si tento svůj den užívají na plno. "Enrico ty jsi báječný, tohle jsou mé nejšťastnější Vánoce." Řekne Biggi. "Mé taky lásko, a ty jsi báječná žena, moc tě miluji." Pak se vášnivě začnou líbat. Když hostina skončí, odeberou se do svých pokojů. Enrico přenese Biggi přes práh a teprve teď si všimnou, že mají vyzdobený pokoj. "Páni, to je neskutečná nádhera." Vydechne Biggi a pak se začnou vášnivě líbat a přemístí se k posteli, kde si užijí krásnou svatební noc.

A týden uteče jako voda. Po velmi zdařilém a bujarém Silvestru už jsou v 11 hodin na letišti a čekají na svůj let do Německa. Po hodině čekání už nastupují do letadla, které je za 10 hodin dopraví domů. A jelikož toho oba moc nenaspali tak prospí většinu letu. Přistáli, hned poté co si vyzvedli zavazadla tak je taxík odvezl k Biggi domů.SHANDRA SCHADT

28. prosince 2013 v 16:00 | Ada |  Vedlejší role
Další postavou týdne bude

Shandra Schadt
- Herečka, dabérka
- Narozena: 28. dubna 1982, Německo
- 32 let
- Znamení: býk
- Výška: 162 cm
- Franz Leonard Schadt je její dědeček, ředitel divadel, loutkař
- Bývalá baletka
- 1997 - 1999 studovala herectví
- 1986 - 2000 hostovala v loutkovém divadle v Mnichově
- První její filmová role byla v roce 1999
- V roce 2006 byla nejpopulárnější dabérka
- Mluví plynule anglicky
- Jejími koníčky jsou: jízda na koni, skating, potápění
- Shandru známe především ze seriálu Medicopter 117, kde stvárnila Jensovu dceru Annu Kössterovou
- Anně bylo zhruba 15 let když vyhledala svého otce a chtěla sním bydlet
- Ze začátku ji Jens ani nepoznal a byl velice zaskočen
- Anna si dělá věci po svém a je paličatá
- Po nějaké době se rozhodne, že chce zůstat s tátou v Německu, ale Jens tím zprvu není vůbec nadšen
- Dále se mu nelíbilo, že k jeho dceři chová sympatie i jeho kolega Florian
- Kvůli tomu se Anna s otcem dost často hádala
- A dalším oříškem byli její kamarádi a jejich parta, i to se Jensovi nelíbilo
- Myslel si, že kamarádi mají na Annu špatný vliv
- Nakonec se Anna rozhodla odjet s přáteli, Jens jí to ač nerad povolil

Hrátky s láskou 1

27. prosince 2013 v 6:30 | Ada |  Hrátky s láskou
Další povídka na přání je pro Jp.
HRÁTKY S LÁSKOU 1

Na základně Medicopteru se připravuje vánoční oslava, protože oba týmy si u Höpplera vynutili přes Vánoce a Silvestra volno. Holky už od rána připravují výzdobu, malý vánoční stromek, cukroví a chlebíčky. Když přijdou kluci, Thomas udělá jeho vynikající vánoční punč. Když se setmí pustí se koledy a rozdají si dárky. Jde spíše o symbolické dárky, ale na Biggi čeká překvapení.
Ta si právě rozbaluje plochý podlouhlý dárek. Když z něho vytáhne dvě letenky. "Enrico blázínku." Řekne překvapeně a prohlíží si je kam letí. "Karibik?" Vydechně ohromeně a Enrica obejme a políbí. "Ano lásko, zítra odlétáme a vracíme se až na Nový rok." Biggi má pusu dokořán. A ostatní obdivně hvízdnou. Poté si užijí vánoční oslavu a okolo deváté jedou domu.
Enrico s Biggi začnou balit na dovolenou. A okolo půlnoci si jdou lehnout. Brzo ráno je vzbudí budík a ač neradi se vyhrabou z postele, udělají ranní hygienu a poté jedou na letiště. Tam se nechají odbavit a pak si dají snídani. Nakonec projdou pasovou kontrolou a pomalu nastupují do letadla. Let trvá zhruba 10 hodin. Enrico má pro Biggi jedno velké překvapení.
V Karibiku přistanou v devět večer. Z letiště je i jiné cestující přepraví do krásného, ale hlavně drahého hotelu. Biggi si to náramně užívá, moc se ji tu líbí. "Enrico je to tady nádherné." Řekne Biggi a položí si hlavu na jeho rameno. Ten jí obejme a políbí do vlasů. K hotelu přijedou za hodinku cesty. Vezmou si zavazadla a na recepci si vezmou klíče od pokoje, výtahem dojedou do třetího patra. Enrico odemkne pokoj a pustí Biggi jako první dovnitř. Ta v chodbě rozsvítí a málem se jí podlomí nohy pod tou krásou. "Pani to je nádherné." Vydechne ohromeně a začne se procházet po pokoji. Enrico odloží kufry a jde k Biggi a obejme ji. "Jsem rád, že se ti tu líbí lásko." Řekne láskyplně. Biggi ho vroucně políbí. Poté společně vybalí. Nakonec jdou společně do vany. Kde se začnou vášnivě líbat přičemž jejich polibky se neustále prohlubují a touha roste. Nakonec si užijí krásnou chvilku. Pak dodělají hygienu a jdou spát. Během noci Enrico otevře dveře na balkon a znova si jde lehnout. Když se Biggi probere tak vstane a vyjde ven. Najednou kouká, že mají výhled na oceán a na nedalekou pláž. Ten pohled ji úplně fascinuje. Je tak krásný a romantický. Když se pohledu nabaží tak zajde do pokoje a polibkem probudí svého přítele. "Dobré ráno krásko." Pozdraví ji."Dobré ráno, pojď se na něco podívat." Řekne Biggi a vezme Enrica za ruku a donutí ho stát a potom společné vyjdou na balkon. "To je taková krása lásko. Ty jsi prostě dokonalý." Rozplývá se znova Bigg. Enrico ji obejme a políbí. "Dnešní Šťědrý den strávíme u vody a pak mám pro tebe ještě jedno překvapení." Řekne Enrico. "Jaké?" "Neprozradím lásko musíš to vydržet až do večera." Řekne tajemně Enrico. Biggi hází psí oči, ale Enrica to neobměkčí. Když pozná, že to nemá cenu jde se obléknout, aby mohli vyrazit na snídani. Celý hotel má vánoční výzdobu. Po dobré snídani se na pokoji převléknou a vydají se na pláž. Po pláží chodí Santa Clausové a přejí šťastné a veselé Vánoce. "Nevím jak pro tebe zlato, ale mě to přijde strašně divné slavit Štědrý den v tomto letním počasí. Můžu ti dokonce říct, že mi chybí sníh." Řekne Biggi a doufá, že tím Enrica neurazí, ale ten řekne úplně to samé. Celé dopoledne si užívají u oceánu. Biggi si všimne, že je Enrico nějaký nervózní. "Copak je lásko?" zeptá se Biggi jemně. "Nic zlato, půjdeme na oběd?" "Ano, už mám docela hlad." Odpoví Biggi a sebou si vezme jen ty nejdůležitější věci. "Myslím si, že by sis měla vzít vše." Řekne Enrico a Biggi se na něho nechápavě podívá. "Na odpoledne máme jiný plán." Biggi kývne a sbalí si všechno. Poté jdou do hotelu, kde se vysprchují a převlečou do normálního oblečení, aby mohli jít do hotelové restaurace. "Ještě, že k té snídani aspoň nebyli mořské potvory." Pronese Biggi při jídle a Enrico se její poznámce usměje. Po jídle, ale znervózní ještě víc. "Biggi pojď za mnou prosím." Řekne a vezme svou lásku za ruku. Biggi ho poslechne a jde za ním jako poslušný pejsek. Enrico ji dovede k nějakým dveřím, zaklepe na ně a vejdou dovnitř....

Co myslíte, kam vešli a co se bude dít dál?


Ohrožující zásah 3 - závěr

25. prosince 2013 v 9:09 | Ada |  Ohrožující zásah
OHROŽUJÍCÍ ZÁSAH 3 - závěr

"Petře za 5 minut budete u ústavu, přistaneš tam na trávníku, ničeho se neboj jen mě pozorně poslouchej." Řekne Thomas. "Cykliku přitáhni k sobě, kolektiv tlač dolu a pravým pedálem vyrovnávej stroj."
Biggin stav se začíná zhoršovat. "Jste 2 minuty od přistání, Petře dál rovnoměrně klesej a přidej i levý pedál, abys klesal rovnoměrně." Pokračuje dál Thomas. "Až se dotkneš země, musíš dát kolektiv co nejníž a pak dej spínače co máš nad hlavou dozadu. Tím se BKčko úplně zastaví." Poví Thomas.
Jakmile se Bkčko zastaví Karin otevře dveře a poté opatrně Biggi vyndají ven. Za chvíli k nim přiběhnou pracovníci centra s protilátkou. S pracovníky přiběhne i lékař, který byl s Markem u muže, který byl také uštknutý. "Toho hada jste náhodou neviděli?" zeptá se. "Ne bohužel ne. "Stěžovala si na něho vaše kolegyně, během letu?" "Ne, jen náhle upadla do bezvědomí." Odpoví Mark. Lékař kývá hlavou a Biggi si také znova prohlídne. "Jaké měla příznaky poté co už byla v bezvědomí?" zeptá se znova lékař a Mark mu řekne vše. "Zřejmě jí uštkla kobra královská, dám jí protijed, zabere poměrně brzo, ale poté s ní musíte letět na kliniku." Řekne lékař a aplikuje jí lék. Biggi se po několika minutách začne probírat z bezvědomí. Enrico ji drží za ruku a usmívá se na ni. "Co se stalo?" Řekne ještě Biggi zmateně a slabě. "Jenom klid zlato, uštkl tě had už se nemusíš bát dostala jsi protijed." "Had?" Podiví se Biggi a po chvíli přemýšlení řekne. "Já něco viděla v trávě…. Pak mě něco zabolelo, ale bolest hned přestala..." "Jenom klid paní Schwerinová, nevyčerpávejte se, uštkla vás kobra královská, ale už jste mimo ohrožení života. Zařídím, aby vašeho pacienta odvezla sanitka, a vy poletíte z kolegyní." "No to asi nepůjde." Řekne Karin. "Proč?" zeptá se lékař z ústavu. "Jelikož ona je naše pilotka." Lékař se podiví a mlčí, určitě mu vrtá hlavou, kdo teda s vrtulníkem letěl. Když v tom se do areálu přiřítí auto a pak je slyšet jeho brždění. Chvíli na to k nim doběhne Thomas. Když uvidí Biggi oddychne si, že je v pořádku. "Ty jo Biggi tys mi dala." Pronese. "Omlouvám se.... všem se omlouvám." Řekne Biggi slabě. "Jen se nevysiluj, přineste nosítka ať už letíte do nemocnice." Řekne Karin. Thomas donese nosítka, poté na ně přeloží Biggi a jakmile se všichni naskládají do BKčka, letí Thomas na kliniku, kam měli původně namířeno. Na kliniku dorazí za 20 minut. Biggi si lékaři raději přijmou na ARO, kvůli monitoringu jejích vitálních funkcí a kvůli dalšímu vývinu stavu po uštknutí. Ale podle Marka, Karin i zdějších lékařů by neměli nastat už žádné komplikace.
Biggi po třech dnech pustí konečně domů. Enrico si jí rovnou odveze k sobě. Oba dva jsou rádi, že to všechno mělo šťastný konec a Biggi je navíc ráda, že už jí nic nebrání ve vykonávání její milované práce.


Vánoce

24. prosince 2013 v 0:00 | Ada |  Obrázky

Ohrožující zásah 2

23. prosince 2013 v 9:09 | Ada |  Ohrožující zásah
OHROŽUJÍCÍ ZÁSAH 2

Petr se po chvíli vzpamatuje a prudce vezme do ruky cykliku. Vrtulník místo dolu se teď pohybuje prudce vzhůru. "Základna pro Medicopter 117, kde vám to vázne?" Uslyší najednou všichni v intercomu Thomasův hlas. "Tebe mi posílá samo nebe." Pronese Petr. "Ale copak Biggi sváma neletí dobře?" zeptá se a zatím nemá o ničem ani potichu. "Ne Biggi zkolabovala, Thomasi co mám dělat?" řekne zoufale Petr. "Uklidni se… Páka co máš mezi nohama je cyklika, ovládá rotory a pohyby dolů a nahoru…" "Sakra Thomasi přednášku si strč někam, co mám dělat, abych pořád nestoupal?" zeptá se Petr. "Cyklika je citlivá na pohyb, takže sní pomalu jdi dopředu a až budeš stejně s horizontem drž ji jen pevně v ruce." Řekne Thomas. Když se to Petrovi povede Mark vysune sedačku s Biggi a společně s Karin ji položí na zem a začnou ji vyšetřovat. "Zorničky reagují, puls má výrazně zpomalený, dáme ji na monitor a kyslík." Řekne Mark a Karin udělá co Mark žádá. "Je nestabilní, proboha co se mohlo stát, vždyť před několika minutami byla v pořádku." Pronese Karin a Mark se zamyslí a po chvíli řekne. "Měli jsme s Petrem podobný případ, šlo o uštknutí kobrou… musíme ji prohlédnout." Řekne Mark.
"Petře páka co máš vlevo je kolektiv dá se sní určit směr dopředu, dozadu nebo do stran. Pedály ti slouží k ovládání zadního rotoru, těch se nedotýkej." " Řekne Thomas a po chvíli dodá. "Nedaleko od vás asi 10 minut letu je louka kde se dá dobře přistát. Řeknu ti jak dát mašinu do pohybu a jak tam bezpečně doletět." Thomas Petrovi dál vysvětluje jak letět. Když se dají konečně do pohybu a nějakou chvíli už letí. Mark s Karin najdou to co hledali. "Musíme zpět, nemůžeme přistát." "Proč? Co se děje?" zeptá se Thomas. "Biggi uštknul had, byla to zřejmě kobra. Musíme okamžitě zpátky." Odpoví Mark. "Lepší by bylo, ale přistát na té mýtině a se šéfem by jsme zařídili, aby se kvám dostala protilátka." "Sakra nemáme čas, jed kober je silný a jelikož kobry mají kolem 6 metrů tak ho do těla vstříknou až pětkrát víc než jiný hadi, jed zabíjí do několika desítek minut, musíme zpátky tak jedině má Biggi šanci." Řekne naléhavě Mark. "Dobře, dobře Höppler už tam volá, budou na vás čekat a teď ti Petře řeknu jak ji stabilně otočit." Řekne Thomas. "Petře z cyklikou žádné prudké pohyby, jemně ji nakloň do strany a musíš to vyrovnávat kolektivem, až se úplně otočíš tak cykliku nahneš před sebe tak se zvýší rychlost BKčka." Znova radí Thomas Petrovi.
Mezitím Karin potřela uštknutí dezinfekcí a nohu zaškrtila 15 cm nad poraněním. Nakonec Biggi intubují, jenže intubace ji nevydrží dost dlouho, jelikož se u Biggi objeví další projev uštknutí a to je nausea. "Enrico připrav odsávačku." Řekne Karin. "Raději bych ji extuboval." Řekne Mark svůj názor. "Ale co když dojde k uzavření dýchacích cest? Pak už ji nezaintubujeme." Namítne Karin. "To ano, ale jestli začne zvracet tak se jí to můžeme dostat do dýchacích cest…" Argumentuje Mark. Enrico jen bezmocně přihlíží, trhá mu srdce, že jeho láska právě bojuje o život. Čas návratu zpátky k tropickému ústavu je pro něho věčnost, čas se zastavil. "…Dobře extubujeme ji." Řekne nakonec Karin a pak i tak udělá.

22.12.

22. prosince 2013 v 22:00 | Ada |  Advent

CARMEN - MAJA ANTONI

22. prosince 2013 v 16:38 | Ada |  Vedlejší role
Další postavou tohoto týdne je:
Carmen-Maja Antoni

- Herečka
- Narozena: 23. srpna 1945, Německo
- 69 let
- Znamení: lev
- Její otec by Pedro Antonio - malíř, opustil svou rodinu
- Matka Ursula Antonio Orendt -umělkyně a později vedoucí výroby DDF
- Carmen od svých11 let objevovala před kamerou
- Na akademii filmové a televizní Konrada Wolfa, byla nejmladší studentkou
- V roce 1964 dokončila školu a začala hrát v divadle "Hans Otto"
- Od roku1976 je členkou Berlínského divadla
- Přednáší na vysoké škole Konrada Wolfa
- Má dceru Jenny Antoni
- Ocenění: Obdržela 3 ceny kritiky za nejlepší ženský herecký výkon za role (1974, 1975, 1988); GDR Art prize pro umělecké dílo (1989); 1990 medaile; 2008 cena kritiky
- Filmy:Nemyslete si, že pláču; Zloději v obchodních domech; Dva Dopisy Pospischiel; Květiny pro muže na Měsíci; Dnes je pátek; Dětství; Jizva nebe; Bílá stuha; Nikdo se ztratil; Nanny
- Literatura: Carmen- Maja Antoni , Brigitte Biermann : V životě nejsou k dispozici žádné vzorky; Ingrid Kirschey - Feix, Antoni Carmen - Maja : Kdo byl kdo v NDR?
- Carmen známe ze seriálu Medicopetr117,kde ztvárnila postavu Veroniky Edbergové
- Seriálu se poprvé v díle Chybné opatření
- Veronika byla pomocnice (starala se o děti, uklízela, vařila, prala)
- Pracovala v domácnosti Michaela a Thomase
- Děti si jí po nějaké době oblíbily
- Jen jejich otcové museli překousnout některé zákazy, např.: zákaz pití alkoholu v domě, zákaz mlsání před jídlem..tým B (3)

21. prosince 2013 v 14:14 | Ada |  Obrázky