Únor 2014

Frank Ebelsieder

28. února 2014 v 0:00 | Ada |  Hlavní hrdinové
Další postavou na kterou nemůžeme zapomenout je Frank Ebelsieder. Je to šéf základny. Je spravedlivý a vždy stojí při svých podřízených. Občas má nějaké spory s Thomasem, ale zřejmě je to něco jako hra kočky s myší....


Hon 6 - závěr

27. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
HON 6 - závěr

O 20 dní později
Biggiin stav se ani po lécích nezlepšil. Kolegové ví, že to bude s Biggi těžké, že její stavy nálad a problémů budou kolísat, ale chtějí to aspoň zkusit. Biggi dneska propouštějí domů. Lékaři Michaelovi a Gabriele nabízeli nějaký ústav, ale všichni se domluvili na tom, že se o Biggi postarají sami, že ji kvůli jejímu problému na ní nezanevřou. Biggi se už smířila s tím, že své kolegy nevnímá a, že oni se sní musejí dorozumívat jen pomocí psaní. Biggi sedí na své posteli a čeká na své kamarády až si ji přijdou vyzvednout. Když se objeví ve dveřích, Biggi se na ně usměje a pozdraví je vřelým. "Ahoj, ráda vás vidím." Michael s Gabi se na ní usmějí a napíšou ji, že oni také. Poté ji vezme tašku a jdou sní k autu.
Za pár minut dojedou domu k Michaelovi a Thomasovi. Pomůžou Biggi vystoupit a vejdou domu. Když dojdou do obýváku je tam velký transparent vítej doma Biggi. Biggi je z toho nadšená a se svými kolegy se přívětivě uvítá. Dneska docela snáší to, že sní kolegové komunikují jen přes psaní. Usmívá se a vyzařuje sní pozitivní energie. Jenže brzo se unaví a tak jí Gabriela s Michaelem pomůžou do jejího nového pokoje. Michael je pak nechá o samotě. Gabriela poté pomůže Biggi se převléknout a napíše ji na tablet - kdybys cokoliv potřebovala, zavolej, budu v pokoji přes chodbu. Biggi si to přečte a odpoví. "Neboj, já to zvládnu." Gabi kývne a z pokoje také odejde. Jde ještě dolů za kolegy, kde se ještě baví, ale kvůli Biggi trochu omezili zvuk.

Pozdě večer si jdou lehnout. Noc je celkem klidná, ale ráno už takové není, protože o pozdvižení se postará Biggi, která z ničehonic začne ječet. V tu chvíli je barák na nohou a všichni jdou k jejímu pokoji. "Jenom klid, o nic zřejmě nejde, tohle se bude stávat častěji. Běžte si lehnout, já to zvládnu." Řekne Gabi a opatrně jde k Biggi do pokoje. Biggi sedí na posteli a je vidět, že je zmatená. Gabi k ní přijde a sedne si vedle. "Gabi, pomoc mi. Co se to se mnou děje?" ptá se zoufalá Biggi. Gabi ji obejme a pak jí na tablet naťuká odpověď a snaží se Biggi říct, aby si to přečetla. "Já nic číst nebudu, dej mi pokoj! Já chci normálně žít." Vykřikne Biggi zoufale. Gabi jí znova obejme a hladí ji po zádech. Biggi se vyprostí a chce vstát, ale protože má dneska jeden ze špatných dnů, její nohy ani tělo ji moc neposlouchá. "Gabrielo, proč? Proč já? Kdy už to přestane?" pokládá Biggi otázky aniž by se trochu uklidnila. To už do pokoje přijde Michael, v ruce nese platíčko s léky a vodu. Gabi Biggi napíše vzkaz a znova ji nutí ho číst. Jenže Biggi se rozmáchne a tablet skončí na zemi. "Biggi uklidni se." Řekne Gabriela a pevně ji sevře. Michael k nim přijde a dá Biggi i přes její protesty lék, který ji pomůže se zklidnit, a donutí ji ho zapít. "Měli by jsme ji i jinak zaopatřit.... dneska má problémy s hýbáním a předpokládám, že po tomhle bude spát dost dlouho." Promluví Gabi. Michael kývne a zeptá se: "Mám ti pomoc?" "Ne Michaeli, já to zvládnu." Řekne Gabi a Michael po těchto slovech odejde. Jde dolu za svými kolegy, kteří sedí v kuchyni. "Biggi bude teď spát." Řekne Michael. "Co to s Biggi bylo? Proč najednou změnila chování?" zeptá se Thomas. "To je normální, její stavy se tak střídat budou jen nevíme jak dlouho to bude trvat a nebo kdy to přejde. Bude to hodně těžké. Hlavně jde o to, že Biggi potřebuje celodenní péči, ale mi když pracujeme tak to půjde těžko. Budeme jí muset najít nějakou pečovatelku, pokud to sní tady budeme zvládat a nebudeme nuceni ji dát do ústavu…. Stále bere léky, takže postupem času může dojít ke zlepšení, ale zatím to na to nevypadá." Vysvětlí Michael všem okolnosti. Nikdo mu neodpoví, jen mlčí a vstřebávají další informace…..

Takhle to šlo několik dalších dní. Nakonec se všichni domluvili, že Biggi seženou pečovatelku, ze začátku s ní Biggi měla problémy, měla pocit, že na ni kolegové kašlou a že se jí chtějí zbavit. Ale postupem času pochopila, že to dělají proto, aby snimi mohla být. Nakonec byla za to ráda a naučila se lépe zvládat své stavy a léky přinesli také nějaké zlepšení. Ale už nikdy Biggi nebyla, taková jako před osudnou nehodou. Ale i tak byla svým kamarádům vděčná, že to sní nevzdali a starají se o ni, jak nejlépe umí...

Až člověk v nouzi pozná jaké má opravdu přátele…. Můžeme si každý říct: "A mám já toho nejlepšího přítele, který by mi opravdu pomohl a nebo je to jen jeho maska?" Kdo z vás by dal v tuto chvilí ruku do ohně za svého dobrého kamaráda/ku?

Hon 5

26. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
HON 5

O 14 dní později
Slouží Michael, Petr a Thomas když se v pohotovostní místnosti rozezvoní telefon. Michael ho zvedne, protože sedí nejblíže u něho. "Základna Medicopteru 117 u telefonu doktor Lüdwitz." Představí se a pak je ticho a poslouchá. "Dobře kolego, děkuji." Řekne a zavěsí. "Tak co?" zeptá se hned Thomas. "Biggi se probrala." Odpoví Michael. "No a dál?" zeptá se pro změnu Petr. "Musí ji udělat vyšetření, nevypadá to dobře." Řekne Michael těžce. "Takže bude mít následky?" zeptá se Max a doposud si ho nikdo nevšiml, že se vůbec ukázal v pohotovostní místnosti. Michael přikývne na souhlas a dodá. "Teď jí budou dělat vyšetření. Můžeme jít za ní až zítra." Michael potom tuto informaci zavolá i kolegům. Směna uteče poměrně rychle, protože není nouze na zásahy. Večer se všichni rozjedou domů a domluví se, že se zítra okolo deváté sejdou u nemocnice, aby mohli za Biggi.

Ráno se sejdou na nemocničním parkovišti a poté jdou společně na oddělení, kde leží jejich kamarádka. Michael s Gabrielou jdou nejprve za jejím ošetřujícím lékařem. "Dobrý den kolego, rádi bychom věděli v jakém je Biggi stavu." Řekne Gabi. "Posaďte se kolegové. Její stav není dobrý. Vyšetřením nám ukázala, že bude mít trvalé následky. Byl porušen thalamus, ztratila pocit strachu, pocit hladu, jakékoliv emoce. Dále je tady problém s pohyby, se sluchem a s vnímaním. Od té doby co jsme pani Schwerinovou probudili je problém se sní dorozumět. Vůbec na nás nereaguje, jen se stále ptá na ty a samé věci. Musíme udělat další testy a přijít na to v čem je problém. Zatím máme podezření, že pravá část mozku je stále ochromena, a máme podezření, že se už jeho funkce neobnoví." Zodpoví otázku lékař. "Kdy to budete vědět přesněji?" zeptá se Michael. "Pozítří, teď sní zkoušíme komunikovat pomocí tabletu, že jí na něho něco napíšeme a ona nám to zodpoví, ale i to zatím nefungovalo." Řekne lékař. "Myslíte si, že má něco i se zrakem?" zeptá se Gabi. "Možné to je, ale vyšetření to nepotvrdilo." Odpoví lékař. Poté se sním Gabi s Michaelem rozloučí a vyjdou ven za svými kolegy. Kde jim všechno řeknou. Ač jsou z toho všichni zdrceni a smutni jdou se na Biggi podívat, doufají, že to nebude tak zlé. Sestra je před JIPem obleče do plášťů a pak je za Biggi na chvíli pustí a všechno jde kontrolovat přes sklo, protože Biggi se velice snadno rozruší.
Když vejdou do pokoje, Biggi otočí hlavu ke dveřím a usměje se na své kolegy. "Ahoj." Pozdraví je. "Ahoj." Odpoví ji všichni a pak to někteří raději i na pozdrav zamávají. Gabriela poté vezme tablet a začne na něho něco psát. "Co je? Proč se mnou nemluvíte? Proč mi jen všechno píšete?" začne se Biggi ptát. Michael si k ní sedne, vezme ji za ruku a začne na ní pomalu mluvit. "Biggi, tvůj mozek nezvládá, přijímat mnoho sluchových informacích." "Michaeli co je?" ptá se zmateně Biggi. "Přečti si to." Řekne zřetelně Michael a ukáže na tablet. "Já nechci, proč si nemůžeme normálně promluvit!" vyjede Biggi zoufale. To už si k ní sedne i Gabriela. "Uklidni se." Řekne jemně. Biggi se zmateně rozhlíží kolem. "Běžte pryč." Řekne Michael svým kolegům. Všichni kývnou a odcházejí. "Proč jdou pryč? Proč tu nezůstali. Co to se mnou sakra je?" ptá se Biggi zoufale a její kamarádi vidí, že by se nejradši rozbrečela. "Biggi." Řekne Gabi a pohladí ji po tváři. "Co je sakra?" "Čti." Řekne znova důrazně Gabi. Biggi nejdříve hledí na Gabrielu, pak na Michaela a oba jí důrazně ukazují, aby si konečně přečetla ten vzkaz na tabletu. "Sakra já to nechci číst…." Zabručí zase Biggi otravně. Ale když na ni kolegové stále doléhají nakonec si to přečte. Jenže Biggi to rozhodí ještě víc a to už zakročí sestra a Michaela i Gabrielu vyhodí z pokoje.
Venku čekající kolegové nejsou na tom o moc líp, Biggiin stav je hodně zasáhl. "Bude ještě Biggi normální? Taková jako za starých dobrých časů?" zeptá se Thomas. Michael němě zakroutí hlavou a řekne: "Může se to trochu zlepšit, ale už to nikdy nebude Biggi, kterou jsme znali." "Co sní bude dál?" zeptá se Petr. "Proběhne doléčení, možná pomocí medikace se její stav zlepší, a potom bude muset být Biggi přesunuta do nějakého pečovatelského domu, kde se o ni postarají, protože sama to nejspíš nezvládne." Tato slova zasáhnou kolegy ještě víc, ale pokud k tomu dojde rozhodnou se, že by se o Biggi postarali, přece ji nezavřou nějak do ústavu, jen proto, že by nebyla taková jako byla dřív.
Manfred alias Thomas

25. února 2014 v 17:27 | Ada |  Obrázky

Hon 4

25. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
HON 4
Po třech dnech
Během těchto tří dnů, se Gabriela při každém zazvonění telefonu bála hovor přijmout, měla strach z toho, že volají z nemocnice, naštěstí ani jeden nebyl z nemocnice. Dneska má být Biggi probuzena z umělého spánku. Všichni se hned ráno vydají do nemocnice. Na chodbě je odchytne Biggiin ošetřující lékař. "Dobrý den kolego, jsme tu kvůli pani Schwerinové." Řekne Gabriela. "Dobrý den, to můžete, dneska ji budeme probouzet. Přestali jsme ji podávat sedativa a teď ji dáme injekci, která nám pomůže s jejím probuzením, ale nepočítáme, že se dneska probudí. Spíše to bude otázka několika dní nebo týdnů. Už teď je to zázrak, že vůbec přežila." Řekne lékař a zajde na JIP. Tam teď momentálně Biggi leží.
Lékař vyjde poměrně brzo a nic jim neřekne, nemá důvod jim něco oznamovat, nic se za těch pár minut nezměnilo a momentálně nezbude nic jiného než čekat.
Po dvou hodinách Michael každému donese kávu, a znova si k nim sedne a zase nastane ticho. Nikdo nepromluví dost dlouho dobu, ticho ruší denní provoz nemocnice….

Po pěti hodinách se jde Biggiin ošetřující lékař podívat na stav jeho pacientky. Po 15 minutách vyjde se slovy: "Pani Schwerinová už není pod sedavity. Zatím se ještě neprobrala a s kolegy myslíme, že asi ještě delší dobu neprobere. Dáváme ji několik týdnů. Zatím její stav hodnotíme jako hluboké bezvědomí. Běžte už domů, tady už nic nezmůžete. Pokud byste pani Schwerinovou chtěli navštívit, můžete zítra, ale samozřejmě vás za ní nepustím všechny, ideální je jedna osoba denně." "Děkujeme." Řekne Michael a poté všichni odejdou.
Další den jí jde jako první navštívit Gabriela. Jen co ji sestry oblečou do pláště, tak vejde na pokoj a sedne si k její posteli a vezme ji za ruku. "Ahoj Biggi, víš jsi moc šikovná, přežila jsi to, teď se jen musíš probudit, já věřím, že to zvládneš a všechno bude jako dřív." Mluví na ni, ale místo odpovědi jí odpovídá pravidelné pípání přístrojů. Nakonec po pěti minutách musí odejít, delší návštěvní dobu ji lékař nepovolil. Když opustí nemocnici, jede domů.Hon 3

24. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
HON 3

Když dojdou k Bkčku dají Biggi na lavici, kde jinde sedí zdravotní bratr a připoutají ji, aby nespadla. Potom ji Gabi dá na monitor. "Co se stalo vaší pilotce?" zeptá se muž. "Postřelili ji, čekáme na náhradního pilota." Odpoví Ralf. "A za jak dlouho přijede?" zeptá se myslivec. "Nevíme, ale předpokládáme, že do půl hodiny by měl být tady." Odpoví Ralf. "Já mám pilotní licenci, předpokládám, že potřebujete co nejrychleji do nemocnice." Řekne myslivec Gabriela si ho přeměří a zvažuje situaci. "Dobře tak naseďte a ať už jsme ve vzduchu." Muž kývne a sedne si do kokpitu. Ralf, protože už v zadu není místo, tak si sedne do předu. Muž se rozhlíží a přemýšlí jaké knoflíky a spínače zapnout. "Jste si jist, že to opravdu umíte?" zeptá se Ralf zkoumavě. "Ano, ale licenci mám na jiný typ vrtulníku, tak mi dejte chvilku a pak mi raději oznamte nejbližší kliniku." Řekne myslivec. Ralf zmlkne a začne koukat do mapy. Gabriela volá Thomasi, aby nejezdil a při té příležitosti se ho zeptá na nejbližší kliniku v okolí a poprosí ho i o souřadnice, a řekne mu co se stalo. "Klinika Mornau, 68° 30 severně a 30° 73 východně." Přetlumočí Gabi a myslivec to dá do GPS a pak začne roztáčet rotory. Za chvíli jsou ve vzduchu a letí na kliniku. Biggiin stav je nadále velmi kritický a vážný, ale i přesto se Biggi poměrně drží.
Za 15 minut doletí na kliniku, kde tvrději přistanou. Ralf okamžitě vyběhně a pomůže sanitářům s Biggi a s myslivcem. Gabi předá myslivcovu anamnézu a jde s Biggiín lékařem na ambulanci. Ralf čeká venku a za několik minut přijedou i kolegové a čekají.
Biggi podrobí několika vyšetřením. Na CT se zjistilo, že Biggi zasáhli tři broky. Všechny uvízly v levé části mozku, zrovna v oblasti, kde jsou velmi důležitá centra pro život, které ji ohrožují právě na životě. Po této informaci putuje Biggi na sál. Kam se také dostaví kolegové z neurologie a ARA. Gabi vyjde za svými kamarády a kolegy. Informuje je o jejím stavu a sedne si k nim. Zatím není vůbec jasné jestli Biggi přežije a zda nebude mít následky.
Na chodbě před sály je cítit velká nervozita a strach. Ale Gabriela se uklidňuje tím, že dokud je Biggi na sále tak žije a má naději. Po 5 hodinách vyjdou lékaři a všichni od medicopteru se postaví. Lékaři k nim dojdou a řeknou: "Pani Schwerinová operaci přežila. Momentálně je v umělém spánku. Broky jí zasáhly velmi důležitá centra v mozku. Zatím nevíme, jak vážné bude jeho poškození ani to jestli se probere z umělého spánku. Její stav je kritický a velmi vážný, teď je důležité, aby přežila 72 hodin." Řekne jeden z lékařů. "Děkujeme vám všem za všechno a kolego, mohl byste mě i nadále informovat o jejím stavu?" zeptá se Gabriela. "Samozřejmě vás budu informovat a chtěl bych vám ještě říct, že momentálně návštěvy nejsou povoleny." Po těchto slovech odejde i s ostatními lékaři. "Co znamená velmi důležitá centra?" zeptá se Thomas. "V mozku je všechno důležité, musíme doufat, aby třeba nešlo o zrak nebo sluch…." Odpoví pro změnu na otázku Michael a Thomas kývne na souhlas. "Pojďme odsud, tady už Biggi nemůžeme, teď už to musí zvládnout sama." Řekne Michael a všichni kývnou na souhlas a jdou na střechu, kde je BKčko, pak letí na základnu.


MARTIN HALM

23. února 2014 v 12:16 | Ada |  Vedlejší role
Další postavou tohoto týdne je

Martin Halm
- Herec, dabér
- Narozen: 9. července 1961, Německo
- 53 let
- Znamení: rak
- Herectví studoval v Německu a v USA (University of California)
- V Německu byl jeho učitelem herectví Otto Falkenberg
- 1979 si zahrál titulní roli ve Salvatore Samperis
- V roce 1980 začal svou kariéru v německé televizi
- Halm byl často obsazován do rolí atraktivních milenců
- Také pracoval v rádiu a teď často dabuje
- Má bratra Floriana Halma, se kterým často spolupracuje
- Martin Halm dabuje např.: Toma Cruize; Craiga Parkera; Colina Firtha….
- Za dabování Tonyho Choppera v seriálu Jak jsem poznal vaši matku, dostal cenu kterou si převzal od svého bratra
- Halm také často hraje epizodní role v seriálech
- My Martina Halma známe ze seriálu Medicopter 117
- Halm si zde zahrál pilota Martina
- Martin se objevil v díle Kamikaze, u Medicopteru měl získat dobré hodnocení, kvůli pilotní licenci
- Při cvičném zásahu Martin moc riskoval a Thomas mu po zásahu řekl, že mohli zemřít všichni a, že mu kladné hodnocení nedá
- Martin se mu vysměje, že žádné hodnocení nepotřebuje, že je stejně nejlepší, ale jakmile Thomas odejde je Martin naštvaný
- Martin je takový typ člověka, který si o sobě myslí, že je nejlepší, že všechno ví nejlépe sám a že se mu nic nemůže stát
- Chodí s Lenou, ta též je u Medicopteru
- Jednou se však stane nehoda a Lena zahyne, když se dozví Martin ukradne vrtulník a snaží se o to, aby BK117 se všemi členy na palubě havarovalo
- Dlouho se honí ve vzduchu, než se jejich kolegův podaří najít záznam o tom, že nic z té smrtelné nehody nebyla vina Thomase
- Martin nakonec přistane a s Thomasem si všechno vyříkají

Hon 2

23. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
HON 2

Biggi sbalila věci a chystá se odejít. Když v tom u ní velice blízko padne rána, respektive výstřel. Lekne se až nadskočí, docela se teď sama tady bojí, ale musí se strachu poddat, protože kolegové na ni čekají. Z cesty sejde do lesa, přidá do kroku když v tom se ozve výstřel, který je docela blízko.... Náhle se Biggi zhroutí k zemi a zůstane nehybně ležet...

"Kde je ta Biggi,co jí tak dlouho trvá?" položí řečnickou otázku Gabi. Ralf si vezme vysílačku a řekne: "Biggi kde se loudáš? Nebo máme odletět bez tebe? ... Biggi?"
Ale Biggi se neozývá. "Třeba jí někde vypadla vysílačka." Řekne Ralf po chvíli a Gabi se podívá na hodinky. "Běž se za ní podívat." Řekne Gabi. Ralf kývne a vyleze z BKčka a rozeběhne se k lesu. Po několika minutách uvidí ležící tělo ve sněhu. Identifikuje ho jako Biggi, okamžitě se k ní rozeběhne. Biggi leží na břiše a tak ji Ralf opatrně přetočí na záda. Náhle si všimne jak má Biggi v hlavě rány po brokách. Okamžitě zjišťuje jestli žije. Biggi má velice nepravidelný a slabý puls. "Zasraný myslivci." Zakleje Ralf šahá po vysílačce. "Gabrielo okamžitě jsem pojď a vezmi sebou vakuovou matraci." Řekne Ralf. "Ralfe co je? Co je s Biggi?" zeptá se Gabriela a bere matraci. "Pohni sebou!" Odsekne Ralf.
Gabriela se už na nic neptá a poté co řekne myslivcovi, aby pohlídal svého kamaráda, rozeběhne se k lesu.
Za chvíli uvidí Ralfa jak se sklání nad Biggi. Přiběhne k nim a uvidí jak má Biggi zranění hlavy. "Zasáhly ji broky." Řekne Ralf. Gabriela si k nim klekne a začne jí vyšetřovat. "Zorničky nereagují, tep skoro nehmatný, ve vrtulníku ji musíme dát na monitor. Teď jí dej adrenalin, myazolan a fenta. Dej infuzi HS a krční límec." Řekne Gabi a začne Biggi intubovat a pak jí převáže hlavu. Poté vezme mobil a volá Thomasovi. "Wächter prosim." Ozve se Thomas. "Thomasi na nic se neptej a okamžitě, co nejrychleji přijet do Stirchovského lesa." Vychrlí na něho Gabi. "Dobře jsem na cestě." Odpoví Thomas. Gabi uklidí mobil a pak Biggi přeloží na nosítka a odnášejí ji k vrtulníku.

Myslíte si, že to Biggi přežije?


Informace

22. února 2014 v 12:21 | Ada |  Upozornění
V této rubrice Vás budu informovat o případných změnách, problémenech nebo o mé absenci na blogu. Samozřejmě do této rubruky můžete přispívat i vy svými nápady, názory na můj blog anebo navrhovat jeho zlepšení, budu jen ráda a těším se na Vaši spolupráci.

Hon 1

22. února 2014 v 3:03 | Ada |  Hon
Další povídka na přání je pro Navcom.

HON 1

Je období podzimu, doba lovu a myslivosti. Všichni jsou moc zvědaví ke kolika postřeleným a nebo opilím myslivcům budou muset zase vylítávat...
Doba plyne, doba lovů je v plném proudu. Na základně slouží Biggi, Gabi a Ralf. Směna je klidná, panuje dobrá nálada. Tým si krátí směnu hraním fotbálku. Zdá se, že tento den se nemůže ničím zkazit, ale opak je pravdou....
Za několik minut se základnou rozezní poplach. Tým B si vezme věci a vybíhají z hangáru. Jde o postřeleného myslivce. Vypadá to na rutinní zásah, ale netuší, že za několik minut, se zásah zvrtne a půjde o život...

Vrtulník za 15 minut přistane na paloučku u lesa. Když se přestanou točit rotory vyběhne z lesa vystrašený muž. Gabi s Ralfem si vezmou výbavičku a běží k němu. "Doktorka Kollmannová, proč jste nás volal?" zeptá se Gabi. "Mého kamaráda postřelili." Odpoví muž. "Ukažte nám kde je." Řekne Gabriela. Muž je klikatě vede k místu zranění. Jakoby ani sám nevěděl kde to přesně je. Ale brzo jsou už u pacienta. Gabriela si k němu klekne a řekne: "Až přijede policie provede u vás dechovou zkoušku." "Já, ale nejsem opilí a taky jsem ho nepostřelil. Ta kulka přilítla odjinud." Obhajuje se muž. Gabriela kývne a začne se věnovat pacientovi. Nejprve zajistí a zkontroluje životní funkce. Potom zjistí, že kulka zůstala v těle a rána dost krvácí. Zřejmě je zasažena větší céva. Gabriela mu na ránu přiloží tlakový obvaz a Ralf mu dá infuzi. Nakonec vstane a jde si prohlédnout zbraně. "Gabi z těchto zbraní postřelen nebyl, protože jsou to brokovnice." Gabi kývne a řekne: "Přeložíme ho a letíme."
Po celou dobu zásahu jsou neustále kolem slyšet výstřely a štěkot lovecký psů. Muž jim pomůže svého kamaráda přeložit na nosítka a potom ho s Ralfem odnáší do vrtulníku. Gabi s mužem dýchá a Biggi uklízí a odnáší tašky...
Mezitím co Biggi je stále na místě. Gabi s Ralfem došli k vrtulníku, naložili pacienta a sedli si do vrtulníku. Čekají na Biggi.