Září 2014

Ralf Staller

30. září 2014 v 10:30 | Ada |  Hlavní hrdinové
Ralf Staller - zdravotní bratr týmu B. Obětaví, ohleduplný a milý hoch. Svou práci vykonávál s láskou a respektem. Měl tajný vztah s kolegyní a lékařkou Gabrielou Kollmannovou. Když vztah vyplynul na povrch, požádal ji o ruku, ale díky své přehnané péči a horlivosti organizovat svatbu, pomalu, ale jsitě vztah zničil, který už nebyl dán dohromady, protože Gabriela nakonec tragicky umírá. S jeho další láskou Jenny opouští německo a začíná nový život.


Všechno zlé, k něčemu dobré 15

30. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 15


O tři měsíce později
Dnes je to přesně rok, co je Gabriela a Kelly spolu. Jejich láska je stále silná jako na začátku jejich vztahu. Kelly je s Gabi tak šťastný, že se rozhodl pro jeden zásadní krok, který už mu jednou nevyšel a teď doufá, že mu to vyjde a, že ho Gabriela neodmítne, po nevydařené zkušenosti s Ralfem…

Vztahy u Gabriely na pracovišti jsou stále na té nejnutnější konverzaci. Za ten rok se složení týmů vrátilo zpět do starých sestav. Gabi s Biggi komunikuje normálně, ale o to horší je to s Ralfem. Ralf na Gabi neustále tlačí a stále jí podstrojuje, ještě nějak si nemůže přiznat, že je už se vším konec, a že se Gabi k němu už nikdy nevrátí. A proto, je u nich v týmu stále dusno. "Gabi, promluv si sním, ať dá už konečně pokoj, tohle už je vážně na hlavu." Řekne jednou Biggi. "Moje milá zlatá, já se s ním, nemám o čem bavit. Co bych mu asi řekla? Hele dej mi, tobě se uleví, a ty líp pochopíš, že mám někoho jinýho?... Biggi chápeš, že já se s ním, nemám o čem bavit." Procedí Gabi posměšně. "Gabi, ježiš tak takhle jsem to nemyslela, ale copak tobě to nevadí? Vždyť je to pořád dokola, mě už to nebaví tohle." Řekne Biggi. "Mě taky ne, ale kvůli takovýmu volovi rozhodně nezměním svou práci!" odsekne Gabi. "To já přece neříkám." Řekne Biggi už mírněji a raději se stáhne, protože tohle nemá cenu. Oba dva jsou tvrdohlaví jak mezci....

Další den mají všichni volno. Jsou domluveni na tom, že si tam udělají grilovačku jak je u nich zvykem a s Gabrielou je pozván i Kelly. Což Ralf zase nemůže rozdýchat a je už od začátku proti, jenže mu je to prd platné. Na základně už od brzkého rána, se tam všichni sjíždějí a vezou sebou nějaké to občerstvení, až na maso. Toho se vždy chopí Thomas a Max, hlavní šéfkuchaři. Gabriela s Kellym dorazí jako poslední a je na nich celkem jasně vidět co je tak zdrželo. Ale nikdo nic nepitvá a raději se s nimi uvítají a nabídnou pití. Ralf když vidí ty dvě tokající hrdličky spolu, šáhne si pro další pivo a na ex ho do sebe kopne. Ralfa si zatím nikdo nevšímá, mají na starost jiné věci, jako jsou obvyklé historky, vtípky a ženské a chlapské klábosení.
"Tak co máš to tu?" zeptá se Thomas a Kelly přikývne. "Ukaž." Pobídne ho Thomas. "Jo ukážu, ty si ho vezmeš, někdo přijde, ty ho upustíš do grilu a já mám po hehe, tůdle počkej si, až ho bude mít na prstě." Odbyde ho Kelly a poplácá si na kapsu, kde má prstýnek. "Co si tu šuškáte?" zeptá se Gabi a přitočí se k nim a Kellyho obejme kolem pasu. "….Ale, říkám Thomasovi, aby to nespálil, že bych nechtěl mít pracovní víkend." Řekne Kelly a Thomas ho šťouchne do žeber a dodá: "Dovol, já ti ještě ukážu, jak se správně griluje."

Všechno zlé, k něčemu dobré 14

29. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 14


Čas plyne
Gabriela stále zůstává u týmu A, protože teď se s Ralfem nemůžou vystát už vůbec.
Ralf dělá všechno proto, aby Gabrielu nenapadlo se vracet do původního týmu. Kolegové jí radí ať si s ním promluví, ale to Gabriela odmítá a raději se věnuje svému vztahu s Kellym. Momentálně spolu plánují, že se o volném víkendu Gabriela přestěhuje k němu do bytu. Už se a to moc těší. A jako úplnou náhodou se od centrály dozví, že se jim ruší denní a noční směna, kvůli tomu, že mají odslouženo nejvíce hodin ze všech leteckých základen v okolí. Gabi je ráda a rozhodne se proto navštívit svou lásku v jeho práci. Když jede na jeho na stanici usmívá se pro sebe, jak asi bude reagovat.
Dojede na stanici, zaparkuje své auto a pak vejde do garáží, kde stojí pověstná hasičská auta a nedaleko nich sedí parta hasičů a hrají karty. Gabriela jde k nim. "Ahoj… ehm… je tu Kelly?" zeptá se přidá nevinný úsměv. "Je u sebe v kanceláři." Odpoví jeden z hasičů. "…A to je kde?" "Schodištěm do prvního patra, kancelář je chodbou v levou, s nápisem poručík Severide." Popíše jí cestu hasič. "Děkuji za ochotu." Poděkuje Gabi a vydá se za Kellym.
Když dojde do jeho kanceláře zaklepe a pak vejde. Kelly se otočí, aby zjistil kdo to je. Když spatří svou lásku na tváři se mu objeví úsměv. "Ahoj, copak ty tady? Neslyšel jsem přiletět vrtulník." Pronese Kelly pak vstane a políbí svou lásku. Gabi mu to oplatí. "Dostali jsme volno a já si řekla, že tě překvapím. Snad nevadí, že jsem přišla." Řekne Gabi a hodí psí oči. "Ale vůbec ne, jsem rád, že jsi tady." Řekne Kelly a dá Gabi další vroucný polibek. Gabi se po něm začervená jako rajče a zase má krásný pocit v podbřišku.

Všechno zlé, k něčemu dobré 13

28. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 13

Za několik minut, Kelly zastavuje před budou soudu. "Lásko, doprovodíš mě?" zeptá se Gabriela. "Samozřejmě." Odpoví a pomůže Gabi z vozidla a pak vejdou do soudní budovy. Nejprve projdou bezpečnostním rámem a až pak můžou jít k soudní síni, kde probíhají rozvody. Sednou si před ní na židle a čekají. Do soudního jednání zbývá ještě 15 minut a Ralf zatím nikde.
Když do začátku soudu zbývá 5 minut, Gabi znervózní ještě víc a začne se procházet. "Gabi on přijde, dává si jen na čas." Uklidňuje jí Kelly. "….Jenže mi se ráno tak trochu chytli a já mu něco řekla a…. teď se bojim, že on schválně na truc nepřijde." Řekne Gabriela. Kelly k ní vstane, obejme jí a něžně řekne: "To máš jedno, on se také nechová podle pravidel a ať si mu řekla, cos mu řekla, udělala si to dobře. On si nemůže vynucovat něco, co ty nechceš." Gabi přikývne a stále objímá svou lásku.
Takhle tam stojí dlouho, dokud je nevyruší soudce. "Dobrý den, soudce Faymann, můžeme začít." Řekne. "No… ehm… ještě ne, on nedorazil můj ještě manžel." Pípne Gabriela. Faymann se podívá na hodinky a pronese: "Dobře, dávám vám dalších 15 minut, pokud se neobjeví do té doby, tak soud bude odročen." Po těchto slovech odejde, zpět do své kanceláře. "Sakra! Já ho přetrhnu jak hada." Zakleje Gabi, vezme mobil a snaží se mu dovolat, jenže to nebere. "Co teď?" optá se zoufale. "Neboj, určitě přijde, chce tě jen zdeptat, nepodléhej tomu, nedělej mu tu radost a nevolej mu pořád." Napomene jí Kelly. Gabi kývne a znova si sedne k němu a nervózně sleduje plynoucí čas.

Všechno zlé, k něčemu dobré 12

27. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 12

Gabi konečně po dlouhém měsíci může nastoupit do své milované práce. Hned co ji tam šéf uvidí, pozve si ji do kanceláře. "Pani Stallerová, rád bych, aby se složení týmů vrátilo do původního stavu." Řekne. "…Já, ale odmítám s panem Stallerem spolupracovat. On si snad někdo stěžoval? Někomu vadí, že lítám s týmem A?" zeptá se Gabi. "No, abych pravdu řekl, byl to pan Staller kdo si stěžoval na pana Lüdwitze…" Odpoví Ebelsieder. "Aha, pane Ebelsiedere, nechte to tak jak to je a já s panem Stallerem promluvím, zatím nashle." Řekne Gabi a odejde, jde se převléknout. Jenže na šatně se potká s Ralfe. "Co to má být jako?" zeptá se napruženě. "Jako co?" reaguje nevinně Ralf. "Co máš za problém s Michaelem? Jestli ti jde o mě tak to řeš se mnou!" vyštěkne Gabriela. "Já se snažím, ale s tebou se nedá o ničem mluvit." Odpoví klidně Ralf. "Aha…. Takže ty si myslíš, že když nás dá šéf k sobě tak to bude jiný? Ty nejsi normální! Dneska se rozvedeme a já už tě v životě nechci vidět na očích, teda až na práci, kde se pochopitelně budeme potkávat, ale nepočítej s tím, že budeme dělat spolu." Řekne Gabriela. "Ale….. ale to se taky dneska nemusíme rozvést." Řekne v klidu Ralf a dál se v klidu převléká. "Co to meleš?" vyštěkne Gabi. "No, že pokud ty mi pořád budeš něco vyčítat a obviňovat mě, tak se nemusím s tebou rozvést." "Pch! …Kelly je na tebe nasliněný už dlouho, stačí mu říct, že mě v práci osaháváš…. Hm co myslíš, že udělá? Být tebou hodně si to rozmyslím, jinak tě to bude bolet. A teď vypadni, chci se převlíknout na rozdíl od tebe mi brzo začíná služba!" vybafne na něho Gabi. Ralf naštvaně a mlčky odejde. Při odchodu nezapomene náležitě bouchnout dveřmi. Gabriela se převleče a jde za klukama do pohotovostní místnosti. "Tak vítej zpět mezi námi marode." Řekne Thomas a jako pravý gentleman ji posadí ke stolu, dá jí něco dobrého na zub a donese jí i kávu. "Pane jo, to jsem nečekala, pane pilote." Usměje se gabi a lípne Thomasovi symbolickou pusu na tvář. "Jééé, asi budu potřebovat první pomoc." Řekne Thomas a chytne se za srdce. Gabriela ho praští a pronese. "Nepřeháněj prosím tě." Pak se všichni společně nasnídají. "….Kluci mohu se nás na něco zeptat?" zeptá se opatrně Gabi. "No jasně, ptej se na co chceš." Pobídne jí Petr.

Slaví

26. září 2014 v 15:23 | Ada |  Narozeniny

Všechno zlé, k něčemu dobré 11

26. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 11

Další den se nechá svou matkou odvést do města. Matka jde nakupovat. A Gabi jde za rozvodovým právníkem. Má sním sjednaný čas a když přijde k jeho kanceláři, právník ji hned vezme k sobě. "Dobrý den paní Stallerová, pojďte dál. Dáte si něco?" zeptá se mile. "Dobrý den a ne děkuji." Odpoví Gabi. "Dobře, tak pokud nemáte, žádné jiné požadavky, nejde vám o majetek, nemáte děti…. Tak by rozvod měl probíhat snadno. Jen to co jste mi říkala, mi musíte říct znova, abychom to nějak zformulovali a bylo to přehledné." Řekne právník mile. Gabi kývne a usměje se. Poté společně asi hodinu sepisují žádost. "Tak paní Stallerová…."

Všechno zlé, k něčemu dobré 10

25. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ K NĚČEMU DOBRÉ 9


Další den přijde za Gabrielou zase Kelly. Když ho Gabi uvidí s úsměvem od ucha k uchu ho přivítá. Kelly jí protentokrát podá bonboniéru. "To nemuselo být, děkuji." Řekne Gabi. "Jak dopadl včerejšek?" zeptá se hned. "To byl můj bejvalej, on je dost žárlivý. Neboj nic se stalo, když si odešel byl zase krotký jako beránek, omlouvám se za něho." Omluví se Gabi. "To nemusíš, jen jsem měl vážně strach o tebe." Řekne Kelly a vezme jí za ruku. Gabi se jen usměje a cítí takový zvláštní pocit jako už dlouho ne. "Máš čas?" zeptá se náhle Gabi. "Ano, celý den? Pročpak?" zeptá se nechápavě Kelly. Gabi si vezme přístroj na přivolání sestry a zmáčkne ho. Sestra za chvíli dojde. "Potřebujete něco, paní doktorko?" zeptá se mile. "Ano, chci mluvit s ošetřujícím lékařem." Odpoví Gabi. Sestra na její žádost kývne a za chvíle se vrátí i s lékařem. "Dobrý den, copak se děje kolegyně?" "Chci podepsat revers, nic mi není, válím se zde zbytečně a někomu zabírám postel." Řekne Gabi. "Kolegyně rád bych si vás tady nechal ještě na pozorování. Měla jste střední otřes mozku a poměrné velkou ztrátu krve." Namítne lékař. "Mě je to jedno, já odejdu i bez reversu jestli mi ho nedáte." Řekne Gabi. "Tak se uklidněte, nejdřív vás vyšetřím a potom uvidím ano?" navrhne lékař a Gabi s ním souhlasí. "Dobře za chvíli si vás vyzvedne sestra." Dodá a odejde. "To jsi pěkně neposlušná doktorka." Pronese Kelly a usměje se. "No jo no, nebude ti vadit, když na mě počkáš?" zeptá se opatrně Gabi. "Nebude, už jsem ti to říkal." Gabi se najednou nahne a lípne Kellymu pusu na tvář a řekne: "Aby ti to čekání rychleji utíkalo." Kelly se na ní zaculí jako měsíček na hnoji. "Počkal bych třeba i celou věčnost." Pronese a na dveře pokoje někdo zaklepe. Za chvíli vejde sestra, pomůže Gabriele s postele a podá jí berle, pak jí odvede na vyšetření.....

Všechno zlé, k něčemu dobré 9

24. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
Vážení čtenáři, zase se tu nějak rozmohlo nekomentování, ocenila bych, kdyby jste to napravili, prosím. Děkuji

VŠECHNO ZLÉ, K NĚČEMU DOBRÉ 9

Druhého dne ráno Kellymu skončí směna a on se rozhodne, že půjde Gabi navštívit. Cestou jí koupí květiny a jede do nemocnice. Na recepci se přeptá na Gabrielu Kollmannovou, ale sestra mu řekne, že tady leží jen Gabriela Stallerová. A tak Kelly upřesní nějaké informace ze včerejška. Sestra mu nakonec řekne, že je to ona a také mu prozradí číslo pokoje. Kelly jde za ní. Když dojde k pokoji, zaklepe na jeho dveře. "Dále…." Řekne Gabi. Kelly se usměje a vejde. "Dobré ráno, doufám, že jsem tě nevzbudil." Řekne. "Ne… ahoj." Usměje se Gabi. "Můžu na chvíli?" zeptá se Kelly. Gabi přikývne a řekne: " A rovnou i s dárkem?" "Nevěděl jsem, jaké máš ráda, bral sem to podle tvé pleti.. typnul jsem si, že by se ti žluté a červené gerbery mohli líbit." Ospravedlňuje se Kelly. "Děkuji, jsou nádherné a posaď se u mě, ať tam v tom rohu nevyneseš spaní." Pronese Gabi a usměje se. "Nechci tady zavánět…. Třeba čekáte někoho jiného paní Stallerová." Řekne Kelly. Gabi se zamračí. "Proč mi najednou vykáš? No a to jméno…. Jsem rozvedená a nějak nebyl čas si to změnit." Odpoví. "Nemusíš mi nic vysvětlovat, já jen jestli zde nenarazím na manžela." Vysvětlí Kelly. "Pch… i kdyby, ty jsi stejně lepší, ehm…. Myslím fyzicky, svalnatě…." Zabředává se do toho Gabi ještě víc a Kelly se čím dál víc usmívá. Nakonec změní téma a zeptá se." Ty děláš u Medicopteru?" "Jo už několik let a marně se snažím vzpomenout, zda jsem někdy u zásahu viděla takovýho krasavce." Začne Gabi flirtovat. "Taky tě od zásahů neznám, a mě taková pěkná čičinka nikdy neunikne." Přidá se okamžitě Kelly. Gabi ho plácne po ruce a dál se takto šťouchají jako dva dobří kamarádi nebo budoucí milenci...
Najednou oba cítí, jak je jim spolu moc dobře. Gabriela se po několika dlouhých týdnech cítí zase svobodně a přirozeně. Jenže tyto krásné chvíle skončí tak rychle jako začali. Najednou do pokoje vtrhne Ralf. "Gábinko, jsi v pořád…." Ale větu nedořekne, neboť uvidí u její postele cizího muže. "Co ty tady chceš?" zeptá se popuzeně. "My se známe, že my tykáš?" zeptá se klidně Kelly. "Co tady chceš?" zeptá se vytočeně Ralf a než stačí Kelly odpovědět v loží se do hovoru Gabriela. "Ralfe, nech toho! Kelly běž prosím, nechci, aby si byl svědkem další hádky." "Opravdu? Neublíží ti?" zeptá se Severide. "Ne jí ne, ale asi brzo tobě!" vyjede Ralf. Kelly si ho prohlídne od hlavy až k patě. "Běda jestli jí něco uděláš, stavím se zítra." Řekne Kelly, pak se s Gabi rozloučí a odejde.
"Měl jsem o tebe hrozný strach, lásko." Změní okamžitě Ralf tón hlasu. "Pch, co chceš?" odsekne Gabi. "Vidět tě, jsme ještě pořád manželé. Víš jak mi bylo, když jsem tam včera viděl tvoje auto a nemohl jsem za tebou kvůli směně? Jsi v pořádku?" zeptá se. "Jo." Odsekne Gabi. Ralf mlčí a prohlíží si jí, najednou mu pohled sjede na gerbery. "To je od něho? Vždyť gerbery nemáš ráda? Kdo je to?!" zeptá se Ralf a zase žárlí. "Do toho ti nic není a co mám a nemám ráda ti může být jedno! Ty si vem to tvoje koště a vypadni. Jsem unavená a chci odpočívat." Řekne napruženě Gabriela. "Lásko co to říkáš? Proč jsi taková?" zeptá se smutně Ralf a vezme jí za ruku. Gabriela se mu vyškubne a naprosto chladně pronese. "Myslela jsme, že to chápeš, ale ne ty jsi asi natrvdlej nebo co…. Je konec, já už s tebou nechci být. Požádám o rozvod! Teď si vezmi to koště a odejdi nebo zavolám sestru." Ralf na ni opařeně kouká a pak se mlčky zvedne a vypotácí se z pokoje jako v mrákotách. Stále věřil, že to Gabrielu přejde a, že znova budou šťastni. Rozhodně nečekal, že zažádá o rozvod. Místo toho, aby se jel domu vyspat, jede ho baru a začne se opíjet....


Všechno zlé, k něčemu dobré 8

23. září 2014 v 3:03 | Ada |  Všechno zlé k něčemu dobré
VŠECHNO ZLÉ, K NĚČEMU DOBRÉ 8


Čas plyne….
Vztahy mezi Ralfem a Gabrielou se stále nezměnili. Zdá se, že je to horší a horší. Už se párkrát stalo, že Gabriela nepřišla vůbec domu a druhý den měla dobrou náladu. Ralf by si přál, aby radost měla doma když je sním. Ale bohužel to se mu nesplní. Gabriela, aniž by o tom Ralf věděl, postupně balí a odnáší si své věci zpět do domu, kde bydlí s matkou. Jejich manželství drží pohromadě, už jen díky oddacímu listu, protože jinak jsou z nich už dva naprosto cizí lidé...

Jednou Gabriela jede na večer domů z práce. Stále slouží s týmem A. Večer je klidný, slunce pomalu zalézá za obzor a příroda si také dává pomalu dobrou noc. Gabi nevěnuje řízení velkou pozornost, protože si smskuje se svou kamarádkou. Najednou jí do cesty vlítne srna. Gabi si ji nevšimne a narazí do ní. Její auto je po nárazu neovladatelné přejede do protijedoucí pruhu. Kde se srazí s dalším autem, které rozhodně nejelo předpisově. Gabi skončí v příkopě druhé auto narazí do stromu…..