Prosinec 2014

Enrico Contini

31. prosince 2014 v 0:00 | Ada |  Hlavní hrdinové
Zdravotník s horkou italksou krví a šarmem. Muž na svém místě. Svou práci miluje a pracuje s plným pracovním naszením. Často se vrhá po hlavě i do situací a činnsoti, které vůbec neovládá, ale jako zázrakem mu jde vše na co šáhne...


Postavy - orig.

30. prosince 2014 v 9:10 | Ada |  Hádanky

hádej postavy

29. prosince 2014 v 12:03 | Ada |  Hádanky

Láska děti přináší 11 - závěr

26. prosince 2014 v 5:12 | Ada |  Láska děti přináší

O 5 měsíců později
Jana je už u v ((8 měsíci)) a lékař ji doporučil, aby už zůstala doma nebo v nemocnici s přísným klidem na lůžku, aby nedošlo k předčastnému porodu. Jana pobyt v nemocnici odmítla a zůstává doma a snaží se hodně odpočívat mezi domácí pracemi. Petr si vzal dokonce dovolenou, ale místo s úspěchem se to setkalo s kritikou a s hádkou. Jana prostě nechtěla, aby Petr byl s ní doma a úplně se jí příčilo to, že by se o ni měl starat. A tak po několika dnech hádek a stresů se Petr konečně stáhnul a pochopil, že když bude mormálně pracovat, tak to bude pro oba nejlepší řešení a Jana byla konečně spokojená.
Jenže pak přišli dny kdy Jana začala mít poslíčky a břicho jí vždy tvrdlo. Přicházelo to vždy v určitých vlnách a trvalo to klidně i pár hodin. Jana se o tomhle Petrovi nikdy nezmiňovalo pokud ji to nepostihlo zrovna ve chvíli, kdy byl doma. Petra to vždy vyděsilo a začal panikařit, jako by nebyl ani ze zdravotnického oboru. Jana ho vždy ke všemu ještě sprdne, ale návštěvu gynekologa také tvrdě odmítá a tak to dopadne, jak to dopadne....
Jednou ji tyto poslíčkové přepadnout v noci s mnohem větší razancí než kdykoliv předtím. Okamžitě jí to vzbudí a Jana si je začne prodýchávat a vstane z postele a odejde z ložnice, protože nechce vzbudit Petra. Přejde do obýváku, sedne si tam a prodýchává bolest, která se stále stupňuje a vygraduje až do fáze, kdy ji praskne plodová voda. (A sakra! Co těd?! Musim to říct Petrovi.) Jana se zvedne a po paár krocích se opět zhroutí na sedačku ve velkých bolestí břicha a kříže. A tak jí nezbyde nic jiného, než na Petra volat a doufat, že se probere a to hodně brzo.
Petr za chvíli dojde. "Janičko, copak je?" zeptá se. "Ro....dim!" zahýká. "Po kolika minutách máš kontrakce? Máš sbaleno do porodnice?" zavalí ji otázkami. "Ne....vim... Ne.... Nemoc.....nice." Zahýká. Petr na nic nečeká a vezme Janu do náruče a nese do auta, kde ji položí na zadní sedačky a rozjede se do nemocnice. Jana po celou dobu sténá, netušila, že to bude tak bolet.
Za pár minut jsou v porodnici, Petr vezme Janu opět do svých rukou a dojde až na příjem, kde si ji přebere zdravotnický personál a vezmou na vyšetřovnu. Tam z Jany dostanou všechno potřebné info i to, že ji hrozně bolí v kříži. Lékaři ji udělají ozvy plodu a zjistí, že je nutné celý porod urychlit a tak dostane povzbuzující léky a je odvezena na porodní sál. Petr tam jde sní a dodává ji psychickou podporu. Jana dostane do zad epudural, aby jí to utlimilo bolest a Jana se více soustředila na samostatný akt porodu. Jana má čím dál častější kontrakce, které nesnáší moc dobře a Petrovi v návalu emocí začne nadávat. "Já tě zabiju.... Za tu bolest ti uříznu koule... Ne raději ti je urvu, abys veděl co je bolest, bastarde." Řve.
Petr ji ukliďnuje a otírá pot z čela. "Nechej toho sakra! Strč si ten hadr někam!" pokračuje ve křiku Jana. A Petr je z toho zoufalí, protože když rodila Stela, tak takto nevyváděla. "Paní Jano, prosím soustřeďte hlavička už nám sestoupila, už je krásně hmatatelná, při další kontrakci už začněte tlačit." Vyzve ji lékař. Jana se uklidní a začne tlačit. Petr ji začne povzbuzovat.
Po několika zatlačení, lékař Janě oznámí, že hlavička je venku a miminko z ní šetrně vytáhne, které okamžitě začne křičet a Janě se hned uleví od všech bolestí. "Gratuluji maminko, máte krásnou holčičku." Řekne lékař a pak ji dá Janě na hruď. Jana ji pohladí po její malé hlavičce a řekne: "Vítej na světě Petruško." Přitom se podívá na Petra a usměje se. Petr je dojatý, nečekal, že se bude dítko jmenovat po něm, měli vybraná úplně jiná jména.
Nakonec jim sestra dcerku odnese a Janu "upraví" a pak ji převezou na pokoj a Jana za chvíli usne.
Petr ješte na novorozeneckém si svou dcerku vyfotí a pak jede domu a když už je vhodná doba tak Petr jde za svýma kolegama a kamarádama a řekne jim tu krásnou novinu a hned je pozve na odpolední pařbu, která se protáhne až do pozdních hodin.
Za pár dní je Jana i Petra puštěna domů, kde na obě holky čekají od Petra dárečky a dokonce i znova zásnubní prstýnek. Jana mu už tentokrát kývne a až teď ji ke štěstí nic nechybí a těší se na pohádkovou svatbu v krásných bílých šatech, Petra v obleku, plno květin, přátelé a rodina....


Štědrý den

24. prosince 2014 v 0:00 | Ada |  Obrázky

Láska děti přináší 10

23. prosince 2014 v 5:12 | Ada |  Láska děti přináší

O měsíc později
Jana i nadále chodí cvičit pejsky i když musela trošku změnit pozici, aby psi nebyli ovlivněni jejím stavem.
Petr také pracuje a s kolegy v práci řeší to, jak miminku připravit ideální pokojíček a také další důležitý krok, ze kterého ho Mark s Jensem odrazují, ale Petr si myslí, že jde o dobrý nápad....
Jednoho dne si Petr vezme volno a začne připravovat skvělou večeři a dokonce koupí drahé italské nealkoholické víno a všude možně rozestaví svíčky. Jana dorazí večer domu a je celkem unavená. A když to uvidí všude kolem nazdobené, nechápe co se děje a zda na nic nezapomněla. Jde do kuchyně a tam najde Petra s udělanou večeří, s velkou kyticí a dalším tuctem svíček. "Petře? ... Co se děje? My něco slavíme? Zapomněla jsem na něco?" řekne Jana celá nesvá. "Nezapomněla Janičko, chtěl jsem ti jen udělat jen radost a mít hezký večer." Obhájí se Petr. Jana se usměje a přikývne. Petr ji přidrží židli a pak nalije víno. "Peťo, ale já nemůžu." Namítne Jana. "Já vím, to je také nealkoholické." Odpoví a jde naservírovat jídlo. Jana popíjí víno a sleduje jeho sexy zadnici. Petr jim dá za chvíli jídlo a sedne si k ní. "Dobrou chuť, lásko." Řekne Petr a Jana pronese to samé. Najedí se v klidu. "Bylo to báječné, lásko." Řekne Jana blaženě, protože její chuťové buňky skákají salta.
Petr odnese nádobí do myčky a pak si před Janu zničehonic klekne. "Janičko, já vím, že tohle se dělá až po delší době vztahu, ale my jsme to všechno uspíšili.... První krizí jsme si prošli, čekáme miminko a chybí nám jedna podstatná věc a to je sňatek.... A proto se tě lásko ptám, vezmeš si mě?" zeptá se Petr. Jana na něho zaraženě kouká a vzpamatovává se ze šoku. "Peťo.... Ty si strašně milý a hodný, ale já tě musím odmítnout.... Prosím nevylož si to špatně, já tě miluji, ale jsme spolu teprve 4 měsíce a já tento krok na celý život nechci unáhlit, jen proto, že jsem těhotná." Řekne Jana. Petr přikývne přismutněle. "Jens s Markem mě varovali.... Ale neboj, já tě chápu, a jsem ochotný čekat věčnost." Řekne Petr a Janu vroucně políbí. Jana mu to oplatí a nakonec stráví večer krásným milováním....

Láska děti přináší 9

21. prosince 2014 v 5:12 | Ada |  Láska děti přináší

O dva měsíce později
Jana si samozřejmě své a Petrovo dítě nechala a brzo si zvykla i na to, že ač dítě nechtěla nejmíň příštích pár let, tak je teď šťastná a moc se na něho těší. Dokonce Petrovi konečně kývla na to, že je na čase se k sobě nastěhovat.
Petr je moc nadšený a hned se zapojí do stěhovacích prací do kterých zapojí i Marka a Jense. Janě nedovolí dělat nic, ta podle Petra může jen sedět a pozorovat je. Jenže Jana si to stejně dělá po svém. Do stěhování se stejně zapojuje a dělá věci, na které ví, že stačí a které ji nijak neublíží.
K večeru je vše dodělané a Jana hochy pozve na večeři, kterou pro ně sama uvaří. Všichni se oblizují až za ušima a stráví společně hezký večer. Když Jens s Markem odejdou tak Petr začne poklízet a dokonce své lásce připraví lázeň a udělá ji masáž. "Zlato?" řekne Jana. "Ano?" reaguje Petr. "Prosím, nepečuj o mě tak. Nejsem nemocná a já si pak přijdu méněcenná a když si tak přijdu, tak jsem protivná a hádává a já se nechci s tebou hádat." Řekne Jana. "Dobře lásko, promiň, polepším se, já jen nechci aby se vám něco stalo." Řekne Petr. Jana se usměje a Petra políbí, ten jí to hned oplstí a po krásné koupeli ulehnou spolu do své postele, kde spolu stráví první společnou noc.

Láska děti přináší 8

19. prosince 2014 v 5:12 | Ada |  Láska děti přináší

O DVA MĚSÍCE POZDĚJI
Jana je na cvičáku a trénuje psi. Jenže se k ní nechovají tak jako jindy a tento stav už přetrvává několik dní. Jana je to divné, nechápe to. Napadá ji jediné - jestli to dlouho půjde takhle dál, tak brzo přijde o práci, když jí psi nerespektují a chtějí se k ní jen lísat. Jana odejde z práce dříve, není tqm nic platná a tak jde za Petrem na základnu.
Kluci mají volno a nic moc nedělají a když tam přijde Jana, tak je to pro ně hezké spestření směny.
Jana se s nimi přivítá a pak si všichni povídají a Jana se jen tak okrajove zmíní, o psech a jejich chování. Mark je tak poslouchá a něco mu na tom nesedí. "Říkaš, že se k tobě chovají mile?" zeptá se. "Jo, proč se ptáš znova?" nechápe Jana. "No víš takové chování u zvířat může vyvolat jedna věc." Řekne Mark. "Jaká věc?" zeptá se Jana. "No psi jsou citliví na změny... A dost často poznají, když je žena v jiném stavu." Řekne Mark. "Co - že?" zakucká se Jana, popíjející čaj. Mark to znova zopakuje jí i Petrovi. "Ne... Ne to ne... Já nemůžu být v tom..." Říká Jana zaskočeně. Mark vstane a jde do skladu léků a za chvíli se vrátí i s těhotenským testem. "Běž si ho udělat." Řekne Mark. Jana váhá, ale pohledy všech ji vadí a tak nakonec zajde na umývárnu. Po chvíli se vrátí, celá bledá a v šoku. "....Měl si pravdu, Marku." Hlesne. Mark se usměje nad tím, že měl pravdu a podívá se na Petra, co na to říká.
Petr na ně oba kouká, taky v šoku. Pak náhle vstane a jde k Janě a z rukou jí vezme test a prohlíží si ho, jestli tam jsou opravdu dvě čárky. Když je tam uvidí, musí si sednout a Jens mu raději donese trochu vody. Petr se napije a poté pronese: "Tak já budu zase otec..." Usměje se. "...Ale je to jen test... může se mýlit..." Snaží se to Jana, nějak rozumně vysvětlit. "V každým případě by sis měla dojít ke svému gynekologii." Řekne Mark. Jana přikývne a Petr na to řekne: "Po směně tam zajdeme, viď Jani... Abychom měli hned jistotu." Rozhodne. Jana po něm šlehne pohledem ve stylu - ty si se asi zbláznil. "Je to pro tvoje dobro a čím dřív to budeme vědět tím líp pro tebe..." Přesvědčuje ji Petr a Jens s Markem se na něho pobaveně kření. "Dobře, tak půjdem..." Řekne Jana. Petr se usměje a do konce směny snad uhání hodiny, aby už mohli jít už za doktorem.

postavy foto

18. prosince 2014 v 12:23 | Ada |  Hádanky

Poznej postavy

17. prosince 2014 v 19:22 | Ada |  Hádanky