Květen 2015

Posedlost 8 - závěr

17. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 8 - závěr

Další den brzo ráno jde Flo hned do nemocnice i když jsou návštěvní hodiny až odpoledne, tak přece zdravotníci jedna rodina, tak ví, že ho za Annou kdykoliv pustí.
Dojde k JIPkám a promluví si s ošetřujícím lékařem, který byl právě za Annou. Ten mu, řekne, že Anna už je vzhůru a nebude mít žádné následky a že může jít na chvíli za ní. Florian poděkuje a sestra ho poté obleče do pláště a pustí ho za Annou. Florian vejde na její pokoj. Usměje se a řekne: "Ahoj zlato." "Ahoj." Odpoví Anna a natáhne k němu ruku. Flo ji stiskne a sedne si k její posteli. "Vyděsila jsi mě včera." Pronese. "Omlouvám se… A tys ten koš vážně neposlal, že? Proto ses tak divil." Zeptá se Anna. "Ano neposlal…" Přitaká. "Víš co to teda znamená…" Řekne Anna. "Myslíš, že to byla Julie?" zeptá se opatrně Florian, protože nechce, aby Anna na něho vyjela. Anna vzdychne a přikývne. "Musíme s tím něco udělat. Tohle už není normální. Ok, zkousla bych další smsky, telefonáty klidně i další šílené setkání s ní, ale tohle už není jen nějaké vydírání, nějaké mrtvé kočky před naším bytem…. Flo musíme to dát na policii, ta holka je posedlá a je jí jedno, že by mě zabila. A vidíš další způsob její šílenosti, odněkud si sehnala nebo zjistila, že jsem alergická… Neví o tom až na doktory, tebe a otce nikdo… Pokud si jí to někdy neřekl." Zhodnotí celou situaci. "Ne neřekl taky kdy s ní jsem o tobě nikdy nemluvil…" Pronese Flo. "Tak vidíš, zavolej sem policii, tohle se musí vyřešit, Floriane." Pobídne ho Anna a Florian přikývne. Odejde z JIPky a před ní vytočí 112 a pak řekne dispečerovi, že chce přepojit na policii, kde nahlásí, že jeho přítelkyně ho nejspíš stalkuje.
Policie za chvíli přijede do nemocnice a Annin ošetřující lékař jim povolí výslech a tak na JIPce vše sepíšou. Problémem je, že FLO všechny sms, mms, emaily…smazal, ale policisté mu řeknou, že snad by to šlo ještě obnovit, aby měli nějaké pádné důkazy pro její zadržení za stalking a za pokus o vraždu, protože i tento pokus zabít Annu by mohl být brán jako nešťastná náhoda nebo lidská chyba.
Když je vše sepsáno tak jak Flo tak policisté opustí JIP a dají k Annině pokoji stráž, co kdyby se tu Julie objevila a chtěla dokonat své dílo. A jak jistě už tušíte, když se o tomhle dozví Jens, je ještě víc naštvanější a je to on kdo má chuť zabít Floriana, za to, že to nikomu neřekl a dalším faktorem je stále vztah s Annou a její ohrožení na životě. Kolegové mají co dělat, aby tyhle dva rozlobený kohouty udrželi od sebe, protože v téhle situaci opravdu nechtějí řešit ještě jejich zranění po praní.
Naštěstí se celá situace za pár dní vyřeší sama. Anna je propuštěna domu, Florian jde s ní a policie obnovila všechna data v jeho mobilu a počítači a tudíž mají pádný důkaz pro zatčení Julie.
Julie věděla, že Annu ta alergická reakce nezabila a tak se vymýšlela jiný plán, při kterém ji zadržela policie. Julie byla při zatýkání agresivní, ale na tolik, aby ji pár policistů nezpacifikovalo. Zadrželi ji, putovali do vazby a pak před soud, který ji uznal psychicky labilní a poslal ji do vězení s přísnější ostrahou a specializovanou na této případy. Julie vyfasovala 15 let vězení a po vykonání trestu by měla být přesunuta do psychiatrické léčebny. Už nikdy by se neměla dostat mezi lidi a ohrožovat je.
Nakonec i Jens uznal za vhodné, že do života své dcery nemá co mluvit, už je dospělá a Florianovi a Anně dal konečně požehnání pro jejich vztah. Nakonec byl rád, že si Anna nabrnkla zrovna jeho, kdyby ne, třeba by se nestalo to co se stalo a třeba taky ano a nějaký ňouma by jí nedokázal efektivně pomoc a Anna by mohla být mrtvá…. Teď už je všechno v pořádku a všichni jsou šťastní a Anna s Florianem vidí svou mladou budoucnost v růžových barvách, tak ji přejme ať jim jejich vztah po nelehkém startu vydrží co nejdéle….

Posedlost 7

15. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 7

Jenže se stane něco neočekávaného. Jak tak pojídají a popíjejí tak se Anna zničehonic zakucká. Flo se lekne, přiskočí k ní a jemně ji udeří do zad, ale to vůbec nepomůže. Zhoršuje se to a Anna se začne dusit a lapat po vzduchu. Flo doběhne k autu pro trochu vodu a snaží se dát Anně napít, ale ona se brání. ".... Ale....rgie.... " sýpe Anna. "Na co? .... Anno, na co jsi alergická?" mluví na ni Florian, ale nezabírá to. Anna upadá do anafilaktického šoku a hrdlo ji čím dál víc otéká. Florian musí rychle jednat, jinak Anna zemře....
"Neboj se, budeš pořádku, pomůžu ti..." Řekne Florian a položí Annu na záda, ale ta se brání, bojí se co bude následovat, bojí se, že zemře. "Pomůžu ti, jen chvilku vydrž." Řekne Florian a odběhne do auta pro lékárničku a cestou volá 112 a řekne co se děje a že potřebuje okamžitou pomoc.
Poté se vrátí k Anna a přemýšlí čím udělá provizórní tracheostomii. Otevře si lékárničku, vyndá dezinfekci nalije si ji na vatičku a otře si s ní nůž a pak se podívá po nějaké trubičce, kterou jí zavede do krku, ale musí jednat rychle, nelze moc otálet, čas rychle ubývá. V lékárničce objeví malou umělohmotnou zkumavku a tak ji odřízne špičku, kterou také otře dezinfekcí a pak vezme nůž a jeho ostří přiloží k Annině hrdlu a provede rychlí a hlubší řez, do kterého vloží prsty, aby se roztáhla a poté tam vloží trubičku ze které a do které začne proudit vzduch. A to znamená, že to Flo, udělal dobře a Anna dýchá i přes to, že je v bezvědomí. Florian pak zabezpečí "trubičku" náplastí, aby nevypadla.
"Vydrž zlato, za chvíli je tu pomoc..." Promlouvá k ní Florian a doufá, že vše udělal dobře a že se už nic nezhorší.
Za pár minut se začne ozývat zvuk vrtulníku a Flo to brzo identifikuje jako BK 117. (Jens mě zabije.) Napadne hned Floa. Za chvíli už má BK nadohled a to během dalších pár chvil přistane a z něho vyběhne Mark s Petrem i se svým zdravotnickým nádobíčkem. "Co se tu stalo?" zeptá se Mark. "Silná alergická reakce s následným anafylaktickým šokem, nevím co to způsobilo." Řekne Florian. Mark přikývne a začne zajišťovat její vitální funkce a napojí na EKG. Když za chvíli dojde Jens s nosítky a na zemi uvidí Annu. "Ježiši Anno! Cos s ní udělal ty hajzle?!" zařve Jens a přeskočí Annu a vrhne se na Floriana. "Sakra! Dej pokoj!" zařve Mark a přiskočí k nim a roztrhne je od sebe. Jens udělá co má a za chvíli už Annu odnášejí do BK. "Poletím svámi." Řekne Florian a Mark pouze přikývne. Flo si zabere místo vzadu vedle Petra, nechce moc lézt Jensovi na oči.
Za chvíli už jsou na cestě na kliniku. Anna se během letu drží, ale i tak je kolem dusná atmosféra.
Po 8 minutách přistávají a Annu předají do péče lékařů i s tím košem.
A sami si sednou na chodbě a čekají na verdikt lékařů. Ošetřující lékař vyleze z ambulance a dojde k týmu medicopteru. "Slečna Kösterová, prodělala silnou alergickou reakci, doprovázenou anafylaktickým šokem. Myslíme si, že její alergická reakce, byla ještě něčím prohloubena, možná nějakým lékem nebo nějakou přírodní látkou… Momentálně je stabilní a bude spát. Navštívit ji můžete zítra." Řekne lékař. "A zjistíte o jakou látku šlo?" zeptá se Mark. "Krev jsme poslali do laboratoře i se vším ostatním jídlem a pitím. Uvidíme zda něco najdou, jak jistě sám víte, některé látky nejdou už po velmi krátké době vystopovat a nebo se to při testech vůbec neprojeví." Odpoví lékař a Mark přikývne a poté se s lékařem rozloučí a odejdou zpět k vrtulníku. Florian jede s nimi a domluví se s Markem, že ho vyhodí na stejném místě jako je vyzvedávali, aby tam všechno sbalil a dostal odtamtud jak auto tak motorku.

Posedlost 6

13. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 6

Čas plyne
Julie bombarduje Floa čím dál víc. Neustále mu posílá smsky, mmsky, volámu a ted se přidali i útečné a histerické návštěvy Julie a bohužel snimi už měla co k dočinění i Anna. Aby se od toho teroru konečně odpoutali tak Florian zajistil romantický výlet k jezeru.
Jenže Flo ma před daným výletem noční a samozřejmě včastný odchod ze směny jim přeruší zásah. A tak Flo Anně napíše, že se sejdou až u jezera. Anna není nadšená, ale co může dělat.
Když vyjde před byt, tak tam stojí dárkový koš plný vybraných láhůdek a pití. (Tak přece není sebestředný a dokáže i tohle přes výjezd.) Pomyslí si, vezme ho a jde ke svému autu a jede k jezeru.
Florian se za hodinu vrátí z akce. Napíše hlášení, dojde se převlíknout a za další půl hodinu už též vyráží k jezeru.
Anna tam dojede za hodinu. Na zem připraví deku, občerstvení a sleče se do plavek.
Namaže se opalovacím krémem a rozplácne se na deku a opaluje se. Během pár minut jí pípne zpráva od Floa, že už je na cestě a že se na ni moc těší. Annu zpráva moc potěší a odepíše mu, že se také těší.
Do 30 minut se přižene Florian na své motorce a hned se jde přivítat se svou láskou.
Anna vstane a jde ho přivítat a vroucně políbit. "Už si mi chyběl." Řekne Anna. "Ty mě taky, zlato. Nepřipálila ses mi?" zeptá se žertovně Flo. "Ne neboj, ale mohli bychom se jít vykoupat, pokud nemáš hlad." Řekne Anna. "Nemám, ale nějaký předkrm bych si dal..." Pronese Florian. "Skoč do jezera a nech si zajít chuť." uzemní ho Anna. "Škoda no." Ušklíbne se Fliorian. "Tak už pojď, jinak budeš trpět." Ušklíbne se Anna a rozeběhne se k jezeru. Florian se svleče a rozeběhne se za ní a za chvíli skončí oba v chladivém jezeru. A začnou ve vodě blbnout, plavat a soutěžit a občas se i pomuchlují. Asi po necelé hodince vylezou na břeh a rozplácnou se na dece a odpočívají.
Když si odpočinou začnou vybalovat košík s dobroty. "Jsi skvělý, že si ho objednal." Řekne Anna. "Objednal? Koho, co?" zeptá se Flo. "No ten koš přece." Řekne Anna. "Ale já nic neobjednal..." Namítne Flo a Anna se na něho zakření, má ráda když Flo takhle mlží.
Vyndají si své dobroty na deku a na talířky a pustí se do toho. Dokonce v koši je i Annino oblíbené pečivo a vínko. Nepohrdnou ničím a i to vínko si dají v tuto poměrně brzkou hodinu a ani neřeší to, že oba budou muset řídit domu nebo nebudou...?
Co myslíte, stane se v povídce něco zásadního?

Posedlost 5

11. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 5

Čas plyne
Florian stále tajně chodí s Annou. Ale Julie mu stále nedává pokoj. Pořád ho bombarduje smskama a častými návštěvami. Jenže to ještě Florian netuší, co všechno přijde….
Jednou zase slouží ranní, když mu během dne přijde mms. Když otevře zprávu, zobrazí se mu fotka univerzity. Nevěnuje tomu pozornost a jen si pomyslí. "Tak Julie se už asi dočista zbláznila." Poté fotku vymaže, vlastně už jí na zprávy ani na volání moc nereaguje, už ho to přestalo bavit a doufá, že i Julii to přestane bavit…
Den utíká docela rychle, ale poslední dobou se už i k Medicopteru dostalo hodně planých poplachů a centrála s pomocí policie zatím nevypátrala, o koho jde. Dnes poplašně vyletěli třikrát.
Jelikož dnes nejsou noční lety, tak Flo nepředpokládá, že s Annou bude, ale opak je pravdou. Když vychází ze základny tak ji spatří stát u svého auta. "Ahoj zlato? Co ty tady děláš?" zeptá se. "Už jsem to bez tebe nemohla vydržet." Odpoví Anna. "Co Jens?" optá se s obavou Florian. "Kašlu na něho, jsem dospělá a nenechám si kecat do života, zkrátka se musí smířit s tim, že spolu chodíme." Odpoví Anna. Florian ji obejme a políbí. Pak si všimne auta, zase je tu Julie. "Tak pojedeme ne?" pronese řecnickou otázku Flo. "Ano, ráda." Řekne, ale najednou Flo uvidí, jak jde Julie k nim s nasupeným výrazem. "A sakra." Pomyslí si. "Florianku, miláčku." Řekne Julie tím svým hláskem. Anna, která už seděla v autě zase vystoupí a Floriana si přísně měří. "Julie dej mi pokoj! Přestaň mě bombardovat zprávama a voláním." Řekne naštvaně. "Lásko jedem." Řekne Flo a znova ji pomůže nastoupit. "V čem je vona lepší než já? Umí to líp? Proč sis vybral takovou nicku, co na ni vidíš?!" útočí neustále Julie, ale Flo na ni nereaguje, ví, že to nemá cenu. Nasedne do auta a jedou pryč, jenže Julie je brzo dožene. "Floriane, kdo byl?" zeptá se Anna. "Má ex přítelkyně, nedokáže si přiznat, že je mezi námi konec, vůbec se tím lásko netrap, ona dá pokoj." Řekne Flo a snaží se o to, aby to vyznělo klidně. Ještě štěstí, že Anna neví, že nás sleduje. Florian jede dost rychle, chce ji ujet. Jenže se mu to nedaří. Když se podívá na Annu, ta je vyděšená. Tak raději zpomalí a snaží se tvářit, že se nic neděje. "Co chceš dělat lásko?" zeptá se Flo. "Nevim." Odvětí. "Co kdyby jsme šli na diskotétu, zatancujeme si, napijeme se, pobavíme se..." Začne Florian vyjmenovávat a Anna kývne. Jedou do centra. Nejprve se staví na dobrou večeři. Během jídla přijde Florianovi smska, ale Anna o ní neví, protože má jen vibrace. Nakonec mu přijde několik zpráv. Než z restaurace odejdou tak Anna odejde na toaletu a Flo si prohlídne zprávy. Jde o mmsky. Při prohlížení se mu dělá zle. Jsou tam fotky z restaurace, kde teď jsou. Florian se začne rozhlížet, ale Julii nikde nevidí. "Sakra, kde je? Jak mohla nafotit takové fotky, aniž bych si jí všiml?" Přemýšlí Florian, když v tom ho někdo chytne za rameno. Ten sebou škubne a prudce se otočí. "Stalo se něco?" optá se zděšeně Anna. "Ne, jen jsem se zamyslel." Zalže, uklidí mobil do kapsy a dodá. "Jdeme?" "Ano už se těšim až si společně zatrsáme." Řekne Anna svůdně. Flo kývne zaplatí a poté se vydají pěšky na diskotéku, která je nedaleko. Nejdříve si dají drink na baru a pak si jdou zatancovat. Na diskotéce jsou už dost dlouho, baví se a jsou uvolnění. Florian dokonce zapomněl i na Julii, ale ta se velice brzo připomene. Když si nahraje obrázky, spatří sebe a Annu tady na diskotéce. Omluví se,že musí na záchod a rozhodne se, že ji prozvoní, třeba podle toho zjistí, jestli je tady. Ale telefon normálně vyzvání a pak ho Julie se zívnutím zvedne. "Ty mrcho jedna, proč mi nedáš pokoj?" zaútočí hned Flo. "Co je zlato, proč mě budíš?" "Nech toho ty káčo pitomá, přestaň mě sledovat!" Zařve Florian a položí hovor. Poté se vrátí za Annou a na baru si dá dva panáky tvrdého alkoholu. "Stalo se něco?" optá se Anna. "Ne, co by?" řekne Flo a po chvíli dodá. "Půjdeme domů." "Co? Proč? Co se stalo?" Nechápe Anna. "Nic, jen že už je pozdě, a ty musíš ráno vstávat do školy." "Cože? Děláš si ze mě srandu? Ty jsi už jak můj fotr." "Promiň, nemyslel jsem to tak, ale je pozdě. Já zaplatim a jdu, jestli chceš zůstaň." Řekne Florian, zaplatí a má se k odchodu. Anna u baru ještě chvíli zůstane a pak jde za ním. Florian na ní čeká venku před diskotékou. "Co se stalo, že jsme museli tak rychle vypadnout?" zeptá se znova Anna. "Nic, jsem prostě unavený, promiň nechtěl jsem tě naštvat." Omluví se lží Florian.Anna smířlivě kývne a potichu jdou domu. Florian hned zapadne do koupelny a dá si sprchu, chce ze sebe smít všechen stres. Poté si jde rovnou lehnout. Když za ním přijde Anna přitulí se k němu a začne ho pomalu, ale důkladně líbat. Jenže Florian se odtáhne. "Anno prosím, jsem unavený promiň." Řekne Flo s omluvným výrazem. Anna se k němu otočí zády. Jenže Flo neni unavený, ale má divný pocit možná pociťuje strach, neví co od Julie může očekávat, ale rozhodně se její tlak neustále stupňuje, bojí se docela co bude dál. Dlouhou dobu nemůže usnou stále myslí na Julii... A když už usne tak se mu zdá hrozný sen o Julii a probudí se úplně zpocený. Naštěstí tím svým divokým snem neprobudil Annu.


Posedlost 4

9. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 4

Směna plyne docela rychle i kvůli akcím, na které letěli, naštěstí už nešlo o planý poplach. Když se Florian chystá jít do šatny, všimne si na příjezdové cestě velice známého auta. Zase za ním jede Julie. Doufal, že je rozumná, že to všechno pochopí, ale asi se pletl. Zajde do šatny, nejradši by tam zůstal, ale to nemůže a tak když do šatny vejde Jens, tak ho pozdraví a odejde. Naštěstí, je už na základně i Petr a tak rovnou jde na parkoviště. Projde kolem jejího auta, jako když tam není. "Flo, já jsem tady." Řekne nesměle Julie. "A co jako?" zeptá se otráveně. "No pojedeme domů ne?" navrhne Julie. "Hm… ano pojedeme, ale každej k sobě." Odsekne a nastoupí do svého auta a odjíždí, jenže Julie, vyrazí hned za ním. Když už ho Julie sleduje deset minut tak Florian zastaví u krajnice a naštvaně vystoupí z vozu a jde k jejímu autu. "Co jsi od toho slibuješ? Co nechápeš na tom, že je konec?!" zařve na ní. "Nemůže být konec, můžeme náš vztah, ještě zachránit, já nechci nikoho jinýho, jinak se…." Vypadne najednou z Julie. "Jinak co? Uděláš si něco? Nebuď ubohá Julie zachovej, si svou důstojnost." Řekne na to s klidem Florian. "Já, ale miluju jenom tebe." Namítne zoufale Julie, avšak Florian už je u svého auta, sotva nasedne, rozjede se co nejrychleji pryč. Florian si oddychne, že ho Julie už přestala sledovat, ale opak je pravdou, sleduje ho jen se snaží být nenápadná.
Florian jede za Annou, k Jensovi domů. Zazvoní a chvíli čeká, než dojde otevřít a, které to moc sluší. "Páni, ty jsi, ale kočka." Pronese unešeně. "Pojď dál, udělala jsem nám večeři a děkuju za pochvalu." Řekne Anna a Floriana vezme za ruku. Florian se cítí v Jensově bytě docela nesvůj, asi by nebyl nadšený až by nás tady našel, pomyslí si.Vejdou spolu do kuchyně. Na stole jsou svíčky, krásně prostřený stůl a kuchyní se line krásná vůně. "Otevřeš víno prosím? A já naservíruju jídlo." Řekne Anna. Florian otevře víno a stále se usmívá na Annu, když v tom mu přijde další smska. Vytáhne mobil a rozklikne sms. "Ty me jako podvadis?" (Sakra co to má znamenat, jí snad už totálně šíblo), pomyslí si a má nepřítomný výraz. "Zlato? Stalo se něco?" zeptá se Anna rozpačitě. "Co... ne, jen operátor." Zalže a mobil si raději vypne a na Annu se usměje, poté se pustí do večeře. Po večeři se přesunou do obýváku. Sednou si v objetí, popíjejí víno a povídají si a užíjí si hezký večer.

Posedlost 3

7. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 3

Florian si s Annou užil krásný večer. Byli v kině a pak na výborné večeři, nakonec ji Florian pozval k sobě domů, kde strávili velice krásnou noc. A jak už to tak bývá Flo musí jít ráno do práce a Anna už do školy.
Cestou na základnu si Florian zapne mobil a během chvíle mu přijde několik zpráv. Všechny jsou od Julie. ve směs ve všech stojí - Floriane prosím neopouštěj mě, jinak si něco udělám…. Miluji tě, promluvíme si a já se změním.... Flo je trpělivý a na každou její zprávu jí odepíše. Když s ní byl vůbec netušil, že je to taková stíhačka…
A s velice dobrou náladou dorazí na základnu, nikdo mu jí nemůže zkazit, ani vtíravý pohled Jense. "Zkrátka musí pochopit, že jeho dceru miluju." Pomyslí si Flo a jde rovnou na šatnu, kde se potká se svými kolegy a samozřejmě se nevyhne jejich narážkám. "Jo to se vám závidí mládenci že?" pronese Flo s úsměvem. Kluci si odfrknout a Mark dodá: "Kdo by stál o to zářit jako Černobyl?" "Ha, ha, ha. Jens vám udělal vtipnou kaši?" řekne s klidem Flo. "Ten, kdyby se do něčeho pustil tak už tu základna nestojí." Pronese pro změnu Petr a to už se všichni řehtají na celé kolo. "Copak tady máte za show?" zeptá se Jens, když se jde také převléknout. "Ale nic." Pronese Mark, protože mu zrovna nechce vykládat, že se bavili na jeho účet. Florian se do převlíká a jde do pohotovostní místnosti. "Dobré ráno." Pozdraví je. Holky ho také pozdraví a hodí na něho zkoumavé pohledy. "Schovejte ty vaše rentgeny." Pronese Flo a jde si nalít kávu, pak si sedne ke stolu a pomůže holkám s hlášením. Zanedlouho se ozve výjezd. Gina potvrdí akci a všichni se rozeběhnou k plechové krásce. Gina vzlétává. Za několik minut dorazí na místo zásahu. Na jezeře měla hořet jachta, ale nikde nic není. "Gino, jsme tu správně?" zeptá se Karin. "Ano jsme, ta jachta nemohla jít ke dnu, i kdyby vybouchla museli by být někde trosky. Poletíme dál a prozkoumáme okolí a pak to nahlásim centrále." Řekne Gina. Další půl hodinu hledají nějaké stopy, avšak nic nenaleznou. "Medicopter 117 centrále." "Mluvte Medicoptere, na daných souřadnicích a v oblasti celého jezera jsme žádnou hořící jachtu ani stopy po obětích nenašli." Řekne Gina do vysílačky. "Rozumim Medicoptere 117, vraťte se na základnu a já budu informovat pro jistotu potapěče." Odvětí centrála. "Rozumim centrálo konec." Ukončí Gina hovor s centrálou a vracejí se na základnu se smíšenými pocity. Co kdyby se stalo mezitím opravdu někde něco vážného a oni by kvůli tomu přiletěli pozdě? Kvůli nějakému parchantovi, by mohl klidně zemřít nevinný člověk….
Na základnu se vracejí s pochmurnou náladou, ale brzo ji jim zlepší Max, protože je vyzve na zápas ve stolním fotbale. Nenechají se přeplouvat dvakrát. Max hraje s Florianem a Karin s Ginou. Dnes jde o velice vyrovnaný zápas. "Vy jste snad po nocích trénovaly?" pronese Max, když se jim stále nedaří vyhrát.

"Tak určitě." Pronese Gina a dá další gól...
Holky nakonec vyhrají a kluci se nestačí divit. Takovou porážku nečekali a hned se domlouvají na odplatě. V tom zase začne Florianovi zvonit mobil. "Ty Flo… jestli sis myslel, že nás to s Karin rozhodí tak se pro vás, bohužel nestalo, ale teď si už myslím, že je to zbytečné." Poznamená s úsměvem Gina, ale Flo má hned po náladě. Protože brzo zjistí, že mu zase volá Julie. Váhá jestli to má vzít. "Ty to nevezmeš?" zeptá se Max. Florian vyjde z hangáru a jde si sednout ven na heliport. "Co zase chceš?" sykne do telefonu sotva ho zvedne. "Mluvit s tebou." Ozve se. "Já s tebou, ale mluvit nechci, pochopíš to sakra?" zvýší hlas Florian. "Ne, nesmířím se s tím, že je konec." Řekne Julie. "Tak se smiř nazdar." Odsekne a pověsí ji hovor. Poté si nastaví tichý režim, nerad by se svými kolegy řešil, co se teď právě děje v jeho životě…..

Posedlost 2

5. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
POSEDLOST 2

Čas plyne…
Florian už o Julii naštěstí neslyšel a začal chodit s Annou, s Jensovou dcerou. Ale její tatík není z toho nadšený. Flo s Jensem mají mezi sebou menší válku. Ale i to jim nebrání v jejich lásce.
Jelikož dnes slouží tak Anna se vykašlala na školu a tráví s ním čas na základně.
Jelikož je pěkné počasí tak jsou většinu času venku u potůčku. Kde se líbají a mazlí. Je jim spolu moc dobře. Naštěstí nemají moc náročný den Ale protože se jejich směna blíží ke konci Anna raději odjede, ale na Floa se už opět hrozně tešila, protože spolu měli strávit ještě krásný večer.
"Teda Floriane." Řekne Karin. "Co?" reaguje Florian. "Jen záříš Anna s tebou dělá divy." Pronese. "Ale Karin nepřeháněj." Namítne Florian. Holky se na něho nevěřícně a s úsměvem podívají. "Fajn, jsem v tom až po uši." Rezignuje Florian. Holky kývnou a jsou rády, že měly pravdu.

Za nedlouho dorazí jejich drazí kolegové. Tým B počká, až se převlečou, poté si společně ještě chvíli povídají. Florian se vypaří nejdříve. Když se převleče, rozloučí se s kolegy a odchází. Jenže před základnou ho čeká Julie. Flo je zaražen a pak na ní nemá náladu. Dělá, že ji nevidí. Julie se najednou rozeběhne proti němu a chce ho obejmout.
"Co děláš? Zbláznila si se?" vyjede Flo a drží si od ní odstup. "Přijela jsem tě Florianku vyzvednout." Řekne tím svým sametovým hlasem a Florianovi se zježí všechny chlupy na těle. "Já jsem ti řek, že je konec, tak na co si tu teda hraješ?!" oboří se Flo. "Miluju tě, já ti dávala čas, aby jsi si všechno dobře promyslel." Namítne Anna. "Nemám si co promýšlet! Já mám jinou lásku a tebe už nechci v životě vidět!" Zvýší hlas a dodá. "Ztrať se z mého života už navždy a přestaň mi nadbíhat." Poté ji odstrčí a nasedne do auta a odjede. Julie se rozeběhne za autem. "Lásko tohle nedělej....." Volá za ním zoufale, ale je jí to k ničemu, ale v hlavě se jí rodí bláznivý plán, jak získat Floriana zpět….

Posedlost 1

3. května 2015 v 14:00 | Ada |  Posedlost
Tato povídka nám vyplní čas před dalěí povídkou na přání pro Jake. Úvod je záměrně krátký, abyste zatím mohli přemýšlet co bude dál....

POSEDLOST 1

….Florian jede do restaurace, kde chce ukončit svůj vztah se svou přítelkyní.
Julie už na něho čeká. Jakmile ho uvidí, postaví se s úsměvem a jde mu na proti.
"Ahoj broučku." Řekne a snaží se ho obejmout. Jenže Florian se odtáhne. "Co je zlato?" zeptá se nechápavě Julie. "Posadíme se." Řekne Florian. "Flo, zlato, co se děje?" "Julie musim ti něco říct…" Začne jemně Florian. Chvíli se u stolu rozprostře ticho a dusno. Ale najednou se Julie začne do široka usmívat. "Vážně? Myslíš na to co já?" zeptá se. Ale Flo se zamračí a řekne. "Nevim, na co myslíš ty, ale já se chci rozejít." Spraží ji. Julii spadne čelist. "Co - že?" vykoktá ze sebe a zbledne. "Já už tě nemiluju, myslím si, že nemá cenu ti dávat falešné naděje, že bude něco dál. Chci mít před tebou čistý stůl." Řekne Florian. "Proč? Vždyť se milujeme, já…. Já nemůžu bez tebe být, měli jsme se brát, mít děti a…." začne Julie vyříkávat všechny možnosti. "A co? Nevim, co si plánovala ty, ale já se rozhodně v brzké době ženit a mít děti rozhodně nechci a s tebou už rozhodně ne. Ty jsi fajn holka, ale pořád si tak na někoho upnutá, to mě hrozně dusilo, teď konečně můžu zase volně dýchat." Řekne s naprostým klidem a vážnou tváří Flo. Julie už zbyli jen oči pro pláč. "Jo, abych nezapomněl, tady máš pár věcí co jsi u mě měla, aby si se nemusela obtěžovat z návštěvou. Rád jsem tě poznal. Měj se, ahoj." Řekne znova a zvedá se od stolu. "Floriane lásko, prosím neopouštěj mě! Já bez tebe nemůžu být…." Vykřikne nahlas, až se lidé kolem otočí. "Přestaň dělat ciráty, je prostě konec, tak to tak ber. Já miluju někoho jinýho, promiň." Řekne Florian a na nic už nečeká a rychle opustí restauraci.
Nasedne do auta a rozjede se domu. Doufá, že Julie mu dá už konečně pokoj. Poté jede domů, aby se připravil na směnu…..


květen

2. května 2015 v 16:39 | Ada |  kalendář

Jens Köster

1. května 2015 v 16:27 | Ada |  Hlavní hrdinové