Červenec 2015

Nebezpečný zásah nebo zázrak? 1

30. července 2015 v 14:19 | Ada |  Nebezpečný zásah nebo zázrak?
NEBEZPEČNÝ ZÁSAH NEBO ZÁZRAK? 1

Dnes slouží Biggi, Gabriela a Ralf. Vyjímečně mají velice klidný den. Holky se opalují venku a Ralf s Maxem hrajou automat nebo fotbálek. Ještě, že je Ebelsieder nehoní do hlášení, asi mu je také horko a je rád, že je rád.
První výjezd nastane až odpoledne. "Centrála pro Medicopter 117. Zraněný horolezec, GPS souřadnice 68°20 severně a 72°72 jižně." Biggi v BK potvrdí akci a chvilku čekají na Ralfa. Pak vzletávají. "Nějak tě to hraní vyčerpalo." poznamená Gabi a usměje se. "Ha, ha, ha." udělá Ralf a rozprostře si mapu. Za 15 minut přiletí do hor a začínají s pátráním. Už jsou na daných souřadnicích, avšak stále nic a nebo někoho nevidí. "Medicopter 117 centrále." "Mluvte Medicoptere 117." "Na daných souřadných jsme nikoho nenalezl, zřejmě šlo o planých poplach." "Medicoptere pokračujte v pátrání, podle operačního střediska, muži nebylo moc dobře rozumět, prohledej to oblast v širším rozsahu, může být vážně zraněn." "Rozumim centrálo, pokračujeme v pátrání konec." Řekne Biggi a dodá ke svým kolegům. "Tak jo lidi, posuneme pátrací oblast, snad někde bude." Oba její kolegové kývnou na souhlas. Po 15 minutách pátrání, Ralf odloží dalekohled a řekne. "20° severně vlevo, na tom skalním štítu." "Dobrá práce Ralfe." Řekne Biggi a letí tam. "Gabi prosím šoupni se, jdu do zadu." Řekne Ralf a Gabi se mu uhne. Poté co si oba oblečou popruhy, otevřou dveře a sednou si ven. Biggi přiletí blíže ke štítu. Horolezec visí bezvládně na laně. "Musíme dolu." řekne Gabi. "Dobře, ale musíte dávat pozor na vzdušné víry." "Dobře Biggi jdu dolu." řekne Ralf, ale Gabi ho zastaví. "Jdu já." "Já to zvládnu Gabi." "Teď se nebudeme o tom dohadovat, jdu já. Připrav mi fixační límec, adrenalin, morfium a tašku první pomoci." řekne mu Gabriela. "Gabi je to nebezpečné, půj...." Ralf už to nedořekne, protože Gabi na něj hodí vražedný pohled. Ralf ji přestane přesvědčovat a připravý ji co žádala. Gabi si dá léky do kapsy. Mezitím se Gabi zahákne na lano. "Dávej na sebe pozor." řekne Ralf, než začne Gabi spouštět. Gabi mu věnuje úsměv a pak mu zmizí z dohledu.
"Spouštěj mě pomaleji." řekne o chvíli Gabi. "Rozumim Gabi." "Dobře, ještě tři, dva... jedna, stop." řekne Gabi. A díky poryvu je Gabriela rozhoupána a tak se snáz dostane k horolezcovi. "Jsem u něj." řekne Gabi a začne ho vyšetřovat. "Otřes mozku, nasadim krční límec, možné poranění páteře, vnitřní krvácení a zlomeniny paže a nohy." řekne Gabi a znova se Bkčko dostane do víru a s Gabi to laně škubne. "Co to tam děláte." řekne nevrle. "Jen vír Gabi." řekne Biggi. "Dobře, tak mi povolte lano." řekne. Ralf povoluje lano. "Tak co? Nechci tady přenocovat." řekne nevrle Gabi. "Gabi lano se zaháklo, pokusim se ho uvolnit." řekne ji Ralf a i tak udělá, ale nedaří se mu to. "Gabi nejde to. Je to tak 6 metrů nad vámi. Pokus se ho uvolnit ty." řekne Ralf. Gabriela se o to pokusí, ale také se jí to nepovede. "Odpojim se a zavěsim se na toho horolezce a vy se to pokuste vyháknout." řekne Gabi a už se přejišťuje. "Gabrielo to neni rozumné, co když vás to neudrží?" "Ralfe klid, jsem u něho lano je volné." řekne Gabi. "Dobře pokusíme se vytáhnout." řekne prozménu Biggi. Uvolnit lano se pokouší uvolnit jak Ralf tak Biggi. Po chvílí se ozve Gabi. "Přestaň te, okamžite toho nechte! Padá kamení." "Gabi mám špatnou zprávu." řekne Biggi. "Jakou?" "Lano nevyhákneme musim ho odpojit." "Ne Biggi, to nemůžeš!" Vyjekne Ralf a zase začne s lanem trhat. "Ralfe přestaň, neblbni! A ty Biggi odpoj lano, já tu na vás počkám, nikam neodejdu." řekne Gabo aby odlehčila situaci. "Dobře Gabi, krýte se, aby vás uvolněné lano nezranilo a slibuju ti, že se budu snažit, abych tu byla co nejdřív." "Jasně Biggi, jsme připraveni." odpoví Gabi. Biggi si dá prst na tlačítko, kterým odpojuje lano a přitom se podívá na Ralf. Ralf se na ni prosebně dívá. Biggi zakroutí němě hlavou a lano odpojí. "Hodně štěstí." popřeje Biggi a BKčko odlétá. Gabi nechce moc karabinu zatěžovat a tak se zapře nohama o skálu a doufá.


Pozastavení

28. července 2015 v 14:05 | Ada |  Upozornění
Ahoj lidičky,
mezí mě, že Vám zrovna píšu tohle, ale asi se endá nic dělat. Mé nápady na povídky zřejmě vyprchali a nebo jen nemám tu správno uinspiraci. Sice jsme s jedno učtenářko uřešily další možné návrhy na povídky, které by šli udělat, ale j áse k tom unemohu dokopat....
V záloze mám ještě dvě povídky, které Vám sem poskytnu a pak se blog na nějako udobu odmlčí, rušit ho nebudu, kdykoliv se sem můžete vrátit a číst si zbylé příběhy. Snad i já se jendou k němu vrátím.
Omlouvám s etaké, Jakovi, napsala jsem sotva dva odstavečky, slibuju ti, že povídku ti dopíši, jen jak dostanu chuť.
všem, kteřím jste se mnou vydrželi, ty dva roky moc, moc děkuju za Vaše komentáře i chuť u tohoto blogu trávit nějaký čas. Ráda na to budu vzpomínat.
Kdyby měl někdo zájem, jsem momentálně na jiném blogu, a to zde http://chicago-fire-chicago-pd-pribehy.blog.cz/ i to je možný důvod, proč už se tolik něvěnuji tomuto blogu, protože seriál není aktuální a není ta správná ispirace. Takže Vám všem přeju v životě hodně štěstí a snad se z některými z Vás budu dále potkávat i u dalších povídek na jiném blodu.
Vaše Ada Mrkající

P.S. na jednu z předposledních povídek s emůežte těšit od čtvrtka a ta další přijde během sprna nebo v září

červenec

1. července 2015 v 0:00 | Ada