Srpen 2015

Nebezpečný zásah nebo zázrak? 5 - závěr

7. srpna 2015 v 14:24 | Ada |  Nebezpečný zásah nebo zázrak?
NEBEZPEČNÝ ZÁSAH NEBO ZÁZRAK? 5 - závěr

Brzo poté odvážejí Gabrielu na sál, Ralf se postaví a sleduje je pohledem. Thomas ho přátelsky poplácá a dodá. "Bude to dobré." Ralf s povzdychne a kývne. Operace trvá kolem dvou hodin. Ralf je strašně nervózní. Ale pak se otevřou dveře sálu vyjde z nich lékařka. "Operace paní Kollmanové proběhla bez větších komplikacích. Poraněná játra jsme zrevidovaly, nebyla ani nutná resekce. Měla štěstí žebra naštěstí neporanila plíci a plod zranění i operaci také přežil, budeme doufat, že i nadále bude takový bojovník." "Moc děkujeme kolegyně." Odpoví za všechny Michael a pak se podívá na nevěřícího Ralfa a ještě dodá. "Kolegyně mohl by, alespoň přítel na chvíli za ní." Lékařka se podívá na Ralfa, a nakonec kývne hlavou a řekne. "Jen na 5 minut, sestřička za chvíli přijde." Pak odejde.
"Plod? To znamená, že…. Že já budu otec?" Vykoktá ze sebe zaraženě Ralf. "Ano tatínku a promiň, že jsem ti to neřekl dřív, nechtěl kdyby se něco stalo." Řekne omluvně Michael, ale není si jist, že ho Ralf vnímá. "Vy jste přítel pani Kollmanové?" optá se sestřička Petra. "On ne to já." Řekne hrdě Ralf. Sestřička se pousměje a řekne. "Pojďte za mnou, vaše přítelkyně se právě probudila z narkózy." Sestřička Ralfovi pomůže do pláště a znova mu připomene 5 minutový čas návštěvy. Ralf vejde opatrně na pokoj. Gabi se podívá na dveře aRalf si jde sednou k ní vedle na židličku. "Lásko jsem rád, že jste v pořádku, jak se cítíte?" řekne a Gabi na něho ještě víc zírá. "Dobře, ale proč to množné číslo?" Ralf jí položí ruku na břicho a usměje se. "Protože tady je naše miminko." Řekně něžně a Gabi lehce políbí. "Vážně? A je v pořádku?" "Ano je." Gabi položí zvedne ruku, že ji položí na Ralfovo, ale zabolí ji žebra. "Musíš být opatrná lásko, máš zlomená žebra." Řekne když v tom do pokoje vejde sestra, že už je konec návštěvy. Ralf se s Gabi rozloučí a řekne jí, že přijde zase zítra.
Gabriela se po úrazu rychle zotavila, v práci hned potvrdila dlouhodobou neschopenku a společně s Ralfem se moc těší na svého prvního potomka.

Nebezpečný zásah nebo zázrak? 4

5. srpna 2015 v 14:23 | Ada |  Nebezpečný zásah nebo zázrak?
NEBEZPEČNÝ ZÁSAH NEBO ZÁZRAK? 4

Biggi s Ralfem vzlétávají z centály, kde si byli vyzvednout náhradní miminko. Na dané souřadnice zásahu by měli přiletět do 40 minut. Ralf je hrozně nervní má o svou milou strach. "Ralfe, určitě jsou v pořádku." Snaží se ho Biggi trošku povzbudit. Ralf nepřítomně kývne. Po několika minutách letu už ten jeho zoufalí stav nemůže vydržet a pokusí se spojit s Gabi. "Medicopter 117 pro Gabi….. Gabrielo slyšíš nás?" zkusí znova Biggi avšak na druhé straně se nikdo neozve. Ralf ještě víc znejistý a zkusí to sám, avšak má stejný výsledek. "Třeba jsme v rádiovém stínu." Namítne Biggi. Ralf na ni hodí zvláštní pohled, pohled plný strachu a také zloby. "Když ne?!" sykne. "Určitě je v pořádku Ralfe." "Ty si tam sní, nebo jak to můžeš říct! Co když je….." to už nedořekne při té představě se mu nahrnou slzy do očí. "Jdu do zadu." řekne po chvíli. Jen co je v zadu otevře dveře, pak se zajistí, proti pádu. Na místo původního zásahu doletí za 10 minut. Ralf si bere do ruky dalekohled, když spatří místo, kde když odlétávali visela Gabriela s s tím horolezcem a teď je prázdné úplně s emu zatmí před očima a rozklepou ruce. "Oni se zřítili." Řekne těžce a znova si bere dalekohled. Po chvíli spatří tělo na sklaním výstupku. "6hodin východně, vidím osobu….. Gabriela." řekne a hned se chystá na lano. "Medicopter 117 centrále. Mluvte Medicoptere. Naše lékařka a zraněný horolezec se zřítili, horolezec zřejmě pád nepřežil pošle horskou službu na dané souřadnice. Rozumim Medicoptere 117.
Ralfe zachovej klidnou hlavu, jak sám víš musíš jednat velice opatrně a snaž se, aby se lano zase nezaseklo, jinak by jsme byli v řiti." "Já vim Biggi, spusť mě." Biggi kývne a začne Ralfa spouštět. "Stop jsem u ní." řekne a zapře se o výstupek. Poté si dá na stranu mikrofon a jemně na Gabi promluví. "Gabi zlato." když nereaguje zkontroluje jí tep. Oddychne si, když zjistí,že Gabriela žije. "Gabi žije." informuje Ralf Biggi. "To je dobrý zpráva, ale už raději buďte tady." "Za chvilku." odpoví ji a snaží se Gabrielu co nejjemněji natočit, poté co dosáhne na karabinu, připne si ji k navijáku a dá pokyn Biggi, aby je vytáhle zpět do BK. Jen co jsou nahoře, Ralf položí Gabi na nosítka. "Biggi jaké je nejbližší klinika?" "Klinika svatých bratří, 25 minut letu." Ralf napojí Gabrielu na EKG zavede ji kanylu a dá ryngerův roztok. Poté se jí snaží vyšetřit. Zjistí, že vnitřně krvácí, že má pohmožděná ne - li zlomená žebra. "Biggi musim mluvit s klinikou." "Spojuju Ralfe." Řekne Biggi a přeladí na její frekvenci, operátorka dá Ralfovi na vysílačku lékaře, aby mu poradil co dělat, což Ralf velice rád ocení. Ještě když byl Ralf s Gabrielou dole dala Biggi vědět na základnu.

"Ralfe za tři minutky přistáváme." Řekne Biggi a ani nečeká odpověď. Jak řekla tak za chvíli opravdu přistává na střeše kliniky. Gabrielu si okamžitě přebere tým lékařů a odvážejí ji na ambulanci. Ralf s Biggi je následují, ale k ní je nepustí. Oba si sednou na chodbě a čekají na své kolegy. Ty dorazí během několika minut a Michael jde hned zjistit nějaké informace. Po několika minutách vyjde ze sálu. Ralf s okamžitě postaví a zeptá se. "Jak jí je?" "Musí na sál, utrpěla vážně vnitřní zranění a má několik zlomených žeber." odpoví mu Michael, ale neříká mu vše.

Nebezpečný zásah nebo zázrak? 3

3. srpna 2015 v 14:21 | Ada |  Nebezpečný zásah nebo zázrak?
NEBEZPEČNÝ ZÁSAH NEBO ZÁZRAK? 3

Gabi kontroluje horolezcům stav. Je dobrý. O chvíli později se začne probouzet."Jenom klid, jsem doktorka Kollmanová." Horolezec se zmateně rozhlíží kolem. "My jsme jen na mojí skobě?" "Ano." Gabi na horolezci pozná paniku. "Zachrání nás nebojte." řekne Gabi vlídná slova a doda. "Dám ván něco proti bolesti."řekne a znota se chce yapřít o skálu, jenže se pod ní kus skály vylomí. Gabi se hrozně lekne. Horolezec taky, když se vzpamatuje bolestivě řekne. "Už se nehýbejte, jinak nás zabijete. Jsem geolog. Tato skála je zvětralá, dochází k odlamování kamenů... spadl jsem díky tomu, že se má váha doslova vyrvala kus kamene a pak mě zachránila tato skoba, nevim jak dlouho nás udrží, ale od této chvíle už se nemůžeme hýbat." Gabi vyděšeně kývne a po chvíli zkusí vysílačku, jestli náhodou nebude mít spojení se svými kolegy. Bohužel ho nemá. Po chvíli ticha Gabriela naštvaně řekne. "Když podle vás je ta skála tak nebezpečná, proč vás sem pustili jen samotného?" Horolezec se na ni podívá a po chvíli bolestně odpoví. "Byli jsme tu dva, ale…. Ale kolegu skoba nezachránila…. Zřítil se z výšky 80 metrů. My jsme ve 60 metrech." Gabi se poté omluví, ví , že to přehnala ujely ji nervy. "Dám něco proti bolesti." řekne a šahá si do kapsy, když v tom se skoba začne hýbat. "Už se nehýbejte." Řekne muž a svou zdravou rukou šahá do kapsy, po chvíli z něho vytáhne nůž. "Co…. Co to děláte?" vykoktá Gabi. "Dva nás ta skoba neudrží a pak ani pád dvou lidí skoby nezachytí…Odříznu se." "Ne to nemůžete, kolegové tu budou každou chvíli a… a zachrání nás." Sotva to Gabi dořekne skoba se ze skali zase posune. "Už nemáme čas, nedopustim…. Aby jste kvůli mně zemřela." řekne horolezec zubama vytáhne čepel nože a přiloží ho na lano. "Nedělejte to." Snaží se ho Gabi přesvědčit. Když slova nezabírají chytne ho za ruku. "Pusť te mě, jestli spadneme z téhle výšky zabijeme se oba, sakra, nechte mě to udělat, nemám co ztratit." řekne horolezec. Gabi záporně zavrtí hlavou, skoba se uvolňuje velice rychle. Muž zkusí poslední šanci. "Co je to támhle." řekne, Gabi se otočí, ale sevření ruky nepovolí. Proto ji muž kousne do ruky. Gabi zasyčí bolestí, ruku dá pryč a poté vidí horolezce jak jedním tahem přeřízne lano a řítí se dolu. "Neee." Vzmůže se akorát Gabi a sleduje horolezce při pádu. Když odvrátí zrak ke stěně skály skoba se vytrhne a Gabriela též padá nekontrolovatelně dolů….

Najednou její pád zarazí skalní výstupek na, který Gabi tvrdě dopadně. Bojí se dýchat, bojí se pohnout, má strach, že se to sní může urvat a ona se zabije. Po chvíle obav a strachu a upadne do bezvědomí.

Nebezpečný zásah nebo zázrak? 2

1. srpna 2015 v 14:20 | Ada |  Nebezpečný zásah nebo zázrak?
NEBEZPEČNÝ ZÁSAH NEBO ZÁZRAK? 2

Bkčko za 40 minut dorazí na základnu. Max vyleze z hangáru a jde jim na proti. Při pohledu na miminko se úplně zhrozí. "Vy jste vykastrovali naší krasavicig!" řekne May a po chvíli dodá. "Kde jste nechali Gabrielu?" "Maxi za jak dlouho opravíš naviják?" zeptá se Biggi. "No tak za den určitě, proč?" zeptá se a Biggi mu položí další otázku. "Je tu Ebelsieder?" "Jo je v kanceláři." sotva to Max dořekne, Ralf s Biggi se rozeběhnou k šéfovi.
Do jeho kanceláře vtrhnou bez zaklepání. Ebelsieder se na ně tázavě podívá a řekne. "Máte štěstí, že nemám slabé srdce, protože jinak by mě z vás kleplo. A co máte tak důležitého, že jste sem vtrhli jak dobytek?" slova se ujme Biggi. "Pane Ebelsiedere potřebujeme náhradní mašinu." "Vážně? A smím znát důvod?" zeptá se šéf. "Ano, Gabriela i s pacientem zůstala v horách, museli jsme lano odpojit, nebyla šance ho vyháknout." "Dobře, zavolám na centrálu." řekne Ebelsieder a vytáčí číslo centrály. Ralf s Biggi ho netrpělivě sledují. "Dobře děkuju." řekne a ukončí telefonát. "Takže náhradní stroj si můžete vyzvednou za půl hodiny." Biggi s Ralfem na nic nečekají a okamžitě vyletí z kanceláře. "Děkujeme vám šéfe." poznamená si pro sebe Ebelsieder.Srpen

1. srpna 2015 v 0:00 | Ada |  kalendář